Komfort i wyciszenie - Lexus GS Mk2 vs. inne auta do 25 tys

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

Postprzez Killaz » 16 lip 2016, o 21:44

Cześć, myślę wstępnie nad zmianą auta, obecnie jeżdżę Hondą Accord VI, która niestety nie jest najcichszym autem, dlatego zależy mi na tym, aby nowe auto było możliwie jak najcichsze i najbardziej komfortowe. Początkowo brałem pod uwagę nowsze auta, np. Renault Laguna III, Alfa Romeo 159 czy Accord VII, ale znajomy bardzo namawia mnie na GS Mk2 - z tym, że jest zapalonym Lexiarzem i dla niego właściwie motoryzacja poza Toyotą i Lexusem nie istnieje :-P Jeździ GS430 i twierdzi, że w tej kwocie nic cichszego nie znajdę, w dodatku na pytanie o koszty eksploatacji i napraw twierdzi, że to auto się nie psuje, jedynie eksploatacja, więc sami wiecie, trochę z przymrużeniem oka to traktuję, rozumiem, że jest to dobre auto, ale GS Mk2 to raczej egzotyczne auto na naszym rynku a sama marka też do najtańszych nie należy, więc zgaduję, że utrzymanie nie należy do najtańszych?
Może sami macie okazje jeździć tym autem i innymi, nowszymi z segmentu D, jak byście ocenili Lexusa vs resztę?
Killaz
Nowy lex user

Model Lexusa: Honda Accord

Re: Komfort i wyciszenie - Lexus GS Mk2 vs. inne auta do 25

Postprzez carsik » 16 lip 2016, o 21:50

nie wierzysz koledze bo jest zapalonym lexiarzem i pytanie zadajesz na forum lexusa :):):)
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
carsik
Lex Maniak

Model Lexusa: IS200

Postprzez JanB » 16 lip 2016, o 21:57

Kup sobie hybrydę, będziesz jeździł bezgłośnie :jazda:
Pozdrawiam
JanB
JanB
Lex Driver

Model Lexusa: GS 450h 2006

Postprzez muzz » 16 lip 2016, o 22:01

Ja jeździłem avenem '09 dieslem i '13 noPB.
Mam GSa.
Zmieniłem avena po krótkiej przejażdżce GSem kumpla. ;)
Ponoć mk3 jest juz o wiele lepiej wyciszony.
W mk2 przy 200km/h jest juz nieprzyjemnie głośno od opływającego powietrza.
Utrzymanie nie jest najtańsze ale tez awaryjność mniejsza.
muzz
Lex Driver

Model Lexusa: GS 430

Postprzez dS » 16 lip 2016, o 22:15

Jak szukasz ciszy to rozejrzyj się za LSem. W porównaniu do BMW czy Mercedesa utrzymanie Lexa będzie tańsze.
Obrazek
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
dS
Moderator

Model Lexusa: GS430

Postprzez ledziu » 16 lip 2016, o 22:29

Panowie ale kolega ma accorda więc sądzę że odczuje różnicę... :D
A co do kosztów użytkowania to przy mk2 jeżeli ktoś twierdzi ze jest drogawo to niech wskaże tańszy substytut :biggrin2:

Killaz jeżeli masz wątpliwości że Twój znajomy tylko serwisuje autko to zobacz sobie działy na naszym forum związane z problemami technicznym a potem obejrzyj te same działy w markach premium aut EU...
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez TmK18 » 16 lip 2016, o 23:53

Z ta laguna to chyba jakiś kiepski zart... przeciez tam glosnosc bedzie na poziome ISa Mk1...
Uwierz mi ze cichszego w tej kategorii z tamtych lat nieznajdziesz, sam to zreszta testowalem i bylem pod wrazeniem GSa
Zreszta wystarczy zobaczyc na jakiekolwiek testy prawie wszedzie Lexus w wyciszeniu wygrywa czy to audi czy bmw czy merc, w tamtych czasach byla to klasa sama w sobie

Moze gdzies znajde pomiar decybeli to podesle
TmK18
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez Yarecki » 17 lip 2016, o 00:37

TmK18 napisał(a):Z ta laguna to chyba jakiś kiepski zart... przeciez tam glosnosc bedzie na poziome ISa Mk1...

Żartem jest to co piszesz bo widać nie jechałeś tym autem
Nowe konstrukcje nawet w niższych klasach poszły mocno do przodu w tej kwestii i laguna przy większych prędkościach będzie zdecydowanie cichsza od GS MKII i nie będzie odbiegała komfortem jazdy na pewno mimo, że jest nieco węższa.
Jedynie czym odstąpi to prestiżem bo nawet wyposażenie będzie miała bogatsze :biggrin2:
721 843 762
Yarecki
Lex Master

Postprzez ledziu » 17 lip 2016, o 11:02

Yarecki troszku uogólniasz no bo w lag3 masz diesla jak akurat jeździłem dieslem i to tym be czyli 1,5dci i chyba żeby stwierdzić że jest cichsza w środku od gs mk2 to musiałbym włożyć sobie zatyczki do uszu... :biggrin2:
Ogólnie laguna3 jest fajna ale w kategorii zwykłego auta takiego bardziej dla przedstawiciela handlowego :biggrin2:
Po prostu dwa różne tematy które ewentualnie trzeba objechać żeby wybrać :hobby:
ledziu
Lex Master

Postprzez Yarecki » 17 lip 2016, o 18:28

ledziu napisał(a):Yarecki troszku uogólniasz no bo w lag3 masz diesla jak akurat jeździłem dieslem i to tym be czyli 1,5dci i chyba żeby stwierdzić że jest cichsza w środku od gs mk2 to musiałbym włożyć sobie zatyczki do uszu... :biggrin2:
Ogólnie laguna3 jest fajna ale w kategorii zwykłego auta takiego bardziej dla przedstawiciela handlowego :biggrin2:
Po prostu dwa różne tematy które ewentualnie trzeba objechać żeby wybrać :hobby:

Pisze o większych prędkościach. Bo do 60-80km/h w gs jest naprawdę cicho. Ogólnie Laguna MKIII to niedoceniane auto...
721 843 762
Yarecki
Lex Master

Następna strona

Powrót do Lexus GS