historie przedzakupowe GS

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

historie przedzakupowe GS

Postprzez Adamsky » 4 paź 2016, o 23:25

witam,
Dla chcących kupić GS, proszę o historie i spostrzeżenia dokonane przed zakupem GS.
Co zaważyło na niekupieniu jakiegoś egzemplarza i także, co wychodziło na oględzinach kupionych samochodów. Dlaczego ten a nie inny.

Przyda się to bardzo przy kupnie GS. Chcę wiedzieć na co szczególnie zwracać uwagę.
Pozdrawiam!
Adamsky
Lex user

Model Lexusa: w trakcie wyboru

Re: historie przedzakupowe GS

Postprzez JanB » 5 paź 2016, o 06:09

Faktycznie brakuje na Forum tematu Jak bezpiecznie kupować samochód? Ale w necie jest wiele poradników np. tu http://www.motofakty.pl/artykul/kupno-s ... adnik.html Tak, wiem, że to ogólne uwagi, a kolega pyta o GS (jeszcze by trzeba określić jakiej serii szukasz), ale ponieważ miałem ponad 100 aut i czasem się mocno naciąłem, uważam, że te uwagi z Poradnika dotyczą również Lexusa. Mnie się wydaje, że powinieneś najpierw określić swoje kryteria brzegowe typu: rocznik auta, wersja silnikowa, wyposażenie, przebieg, pochodzenie PL czy zagranica, no i za ile? Potem trzeba się tego trzymać, a oglądając auta sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać to co mówi czy pisze w ogłoszeniu sprzedający.
Pozdrawiam
JanB
JanB
Lex Driver

Model Lexusa: GS 450h 2006

Postprzez Adamsky » 5 paź 2016, o 09:30

Na szczegółowe pytania odnośnie konkretnego samochodu jest wątek (rocznik auta, wersja silnikowa, wyposażenie, przebieg, pochodzenie PL czy zagranica, no i za ile), a mi chodzi ogólnie o GS III.
I nie traktowałbym tego jako typowego poradnika, ale zbiór ciekawych historii z zakupu GS III, od sympatyków, którzy chcą się nimi podzielić. Takie auta jak Lexus rodzą emocje, które warto poznać :)
Ja teraz szukam GS III.
Nie mogę się podzielić na razie efektami szukania i zakupu, ponieważ jeszcze żadnego nie oglądałem.

Dla przykładu podam moje szukanie Mazdy 6 2007r., szukana w grudniu 2015, do 20k pln, z jak najmniejszym przebiegiem.
W regionie, gdzie mieszkam znalazłem dwa ciekawe ogłoszenia. Pierwsza okazja (90 kkm przebiegu, benzyna 2.0, 2007r.) okazała się z klepanym tyłem (na tyle niefachowo, że było widać) i założonymi łysymi oponami. Nawet silnika nie włączałem.
Drugi egzemplarz (130 kkm przebiegu, 2.0 diesel, 143KM) okazał się okazją, którą wziąłem. Z wyglądu była super, najbogatsza wersja. Jak się później okazało, okazja była dlatego, że DPF był już zapchany i mi po kilkunastu kilometrach dał o sobie znać. Ale to problem był tylko w Niemczech (auto stamtąd sprowadzone, mające fakturę sprzed roku na oczyszczanie DPF, na grubą kasę - widać mało skuteczne). W Polsce wystarczyło usunąć DPF (800pln) i auto śmiga jak marzenie. :)
Mazda jest super - już dopieszczona, ale teraz chcę spełnić marzenie i kupić Lexusa; najlepiej GS III, do 150 kkm przebiegu, do 80k pln (wersja nie taka ważna - ważniejszy zadbany egzemplarz).

JanB napisał(a): miałem ponad 100

JanB, a jak kupywałeś swojego 450h, to jak to wyglądało? Musiałeś później coś w nim zrobić? Pogodziłeś się z małym bagażnikiem?
Adamsky
Lex user

Postprzez Adolvo » 5 paź 2016, o 10:28

musisz ten bagażnik zobaczyć.. i przede wszystkim spróbować ocenić jak często potrzebujesz czegoś większego..

po tym co można przeczytać tu na forum, wiele osób zrezygnowało z 450h właśnie z powodu bagażnika..
z jednej strony można to zrozumieć.. ale z drugiej strony wszystko zależy do czego tego auta będziesz potrzebował..

wszyscy też piszą że z wielu rzeczy są w stanie zrezygnować, np. koszty, spalanie etc.. byle tylko słyszeć V8..

to ja napiszę tak.. po tym jak poczułem dynamikę tego auta i porównaniu relacji koszty/możliwości, mały bagażnik przestał dla mnie,
podkreślę, dla mnie, mieć znaczenie :)
Adolvo
Lex user

Model Lexusa: GS450h MkIII & iRenka 1.4

Postprzez Adamsky » 5 paź 2016, o 10:37

Adolvo napisał(a):musisz ten bagażnik zobaczyć..

Mi też nie jest potrzebny większy bagażnik ... jak się czuje 6s do 100km/h. Jak bym kupował 450h to już z powiększonym bagażnikiem z 250 do 330l.

Adolvo, powiedź coś więcej o swoim zakupie: jak kupowałeś swojego GS, jak to wyglądało? Musiałeś później, po zakupie, coś w nim robić?
Adamsky
Lex user

Postprzez Adolvo » 5 paź 2016, o 11:03

u mnie to był raczej zakup inny niż standardowy.. dużo przypadku..

przypadkiem dowiedziałem się o tym, że ojciec znajomego znajomego zastanawia się nad zmianą..
2 lata jeździłem już mkII i miał zostać na zawsze.. ale na moje nieszczęście miałem kurs w stronę gdzie 450h się znajdował,
więc nie mogłem się powstrzymać żeby sobie porównać..

ogólnie to sporo przemawiało żeby zostać przy swoim mkII..
300 tys km przebiegu, wizja kosztów obsługi - kilkukrotnie większe niż w mkII, o kosztach ew. awarii nie wspominając..

ale.. pewne auto.. od 7 lat w PL w jednych rękach, bezkolizyjne, pełna historia włącznie z fakturami..
jeśli miałem zaryzykować, to pewniejszego auta bym nie znalazł.. i po przejażdżce już nie umiałem się powstrzymać..
stwierdziłem, że najwyżej pójdzie do sprzedaży jak koszty mnie przerosną..

auto nie jest idealne, ale z takimi wadami, na które przymknąłem oko i mam nadzieję, że niektórych z nich się pozbędę (dźwięki wnętrza)

póki co skończyło się tak, że mkII poszedł w dobre ręce a bateryjka jest u mnie..

pomimo "pewnego auta" została wykonana pełna ścieżka diagnostyczna w serwisie Lexa,
która na szczęście potwierdziła dobry stan auta..

po zakupie wyskoczył błąd, który miał związek z delikatnym przedmuchem wydechu
(uczulił mnie na to mechanik przeglądający auto) - zaspawanie dziurki 30,- i po problemie

teraz jestem przed wymianą świec, oleju w silniku, dyfrze i skrzyni.. na kilkadziesiąt tys km będzie z tym spokój..
Adolvo
Lex user

Postprzez Adamsky » 5 paź 2016, o 11:11

Adolvo napisał(a): dużo przypadku..

Super!
i przypadkiem miałeś kaskę odłożoną na 450h, i przypadkiem szybko sprzedałeś mk2? :)
p.s.
Też odczuwasz jakiś zapach specyficzny od baterii, jak to pisał JanB?
Adamsky
Lex user

Postprzez wojtekS » 5 paź 2016, o 11:26

Skoro jesteś z Bolesławca to czemu szukasz auta w PL a nie w DE ? Do Drezna masz nieco tylko dalej niż do Wrocławia, nie mówiąc już o np Wawie...

Tam prawdopodobieństwo miny jest znacznie niższe.
wojtekS
Lex user

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez Adamsky » 5 paź 2016, o 11:28

wojtekS napisał(a):Skoro jesteś z Bolesławca to czemu szukasz auta w PL a nie w DE ? Do Drezna masz nieco tylko dalej niż do Wrocławia, nie mówiąc już o np Wawie...

Tam prawdopodobieństwo miny jest znacznie niższe.

Muszę kupić przez bank. Najchętniej przez ASO, a jak nie przez ASO to zlecę oględziny jakiejś firmie pewnie.
Ostatnio edytowano 5 paź 2016, o 11:31 przez Adamsky, łącznie edytowano 1 raz
Adamsky
Lex user

Postprzez Adolvo » 5 paź 2016, o 11:30

Adamsky napisał(a):
Adolvo napisał(a): dużo przypadku..

Super!
i przypadkiem miałeś kaskę odłożoną na 450h, i przypadkiem szybko sprzedałeś mk2? :)
p.s.
Też odczuwasz jakiś zapach specyficzny od baterii, jak to pisał JanB?

powiem tak..
cena była wg mnie dobra, m.in. dlatego równorzędną opcją była opcja sprzedaży 450h dalej..

a co do MkII.. to napiszę w ten sposób,
z racji tego, że wiedziałem w jakim stanie miałem swojego GS-a, z dużą dozą prawdopodobieństwa
mogłem oczekiwać, że nie będzie problemu z jego sprzedażą..
co zresztą raczej się potwierdziło, bo auto nawet nie trafiło na żaden portal sprzedażowy, tylko od razu zostało zaklepane przez znajomego..

P.S.
nie czuję jakiegoś specyficznego zapachu o który mógłbym podejrzewać baterię..
Adolvo
Lex user

Następna strona

Powrót do Lexus GS