Ubezpieczenie OC i AC

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Ubezpieczenie OC i AC

Postprzez matheus1986 » 26 paź 2016, o 18:20

Jak wyżej, opłacał ktoś ostatnio któreś z ubezpieczeń ??
Pytam bo ostatnio opłacałem OC do swojego auta(is200) i składka wzrosła mi o ok 70-80%
Dodatkowo media zewsząd straszą kolejnymi podwyżkami.
Przymierzam sie do kupna GS 430 mk2 i chciałbym sie dowiedzieć czego moge sie spodziewać po TU.
Ps. Mam 60% zniżki za bezszkodową jazdę.

Pozdrawiam
Mateusz
matheus1986
Nowy lex user

Model Lexusa: is200

Re: Ubezpieczenie OC i AC

Postprzez matheus1986 » 26 paź 2016, o 18:28

Nie będę ukrywał ze wku****ją mnie te podwyżki bo obawiam sie ze spowoduje to tylko nagminne ucieczki osób ktore spowodują szkody parkingowe.
Sam w ostatnim roku dwukrotnie zostałem w ten sposob obtarty, raz koleś na mnie poczekał o sie dogadalismy za drugim razem ktoś uszkodził mi tylni błonnik i uciekł.
Teraz wydaje mi sie ze będzie tylko gorzej, młodzi kierowcy z obawy przed wzrostem stawki za ubezpieczenie bedą uciekać jeszcze częściej...
matheus1986
Nowy lex user

Model Lexusa: is200

Postprzez rafiq2144 » 27 paź 2016, o 06:52

Ja kupowalem oc w maju akurat, teraz mam druga rate i place normalnie(wychodzi bodajze niecala stowke drozej, niz golf 3 z silnikiem 2.0). Zobaczymy w przyszlym roku, ale te podwyzki mnie juz zaczynaja irytowac. Co chwile groza ze o 20% podniosa, potem ze bedzie jeszcze wiecej. Tyle szczescia mam, ze auto jest zarejestrowane na ojca, bo bym nie wyrobil na samo ubezpieczenie, gdybym placil skladki na wspolwlasciciela, albo jakby bylo tylko na mnie;)
rafiq2144
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez wojtekS » 27 paź 2016, o 08:38

Należy po prostu co 2 a maksimum 3 lata zmieniać ubezpieczyciela. Działa u mnie ta metoda doskonale od lat. Najbardziej rżnięci są na ubezpieczeniach ci, którzy od lat opłacają u tego samego ubezpieczyciela umowy - bo - cytuję: tak jest dobrze i od lat oni tam kupują OC czy AC.

Przykład OC mojej żony sprzed dosłownie kilku dni. Żona osobnik idealny dla ubezpieczyciela bo lekko po 40ce, zawód: "Lekarz / pracownik służby zdrowia" (taka jest lista rozwijana i się wybiera przy wycenie ubezpieczenia), z dzieckiem 11 letnim jeżdżąca regularnie, od 5000 do 9999 km rocznie, opłacająca ubezpieczenie od 7 lat, prawo jazdy od 14 lat, zero szkód przez te wszystkie lata, samochód to honda civic 1.4 z 1996 roku o przebiegu 103000 km (tak tak :) ).

I tak:
PROAMA:
2015 = 320 zł
2016 = 360 zł
2017 = 569 zł (propozycja) ---> pisemne wypowiedzenie umowy dostali za nią

AXA DIRECT - promocja dla nowych klientów:
2017: 369 zł

Przed 2015 analogicznie było z poprzednią firmą, chyba Link4. Pierwszy rok bdb cena, drugi db, trzeci hulaj dusza bo może rozpędem klient zapłaci.

Jeżeli chodzi o Lexusa to jestem obecnie jestem w roku nr 2 w AXA DIRECT, OC + AC = 2960 zł. W zeszłym roku czyli pierwszym u nich było około 2700.

W kolejnym roku zapewne dowalą cenę z sufitu więc będzie zmiana ubezpieczyciela.

Tak samo jest z umowami terminowymi na telefon. W żadnym wypadku nie należny przedłużać z automatu bo się dostaje gorsze warunki niż nowy klient.

Właśnie będę niebawem zmieniać i operatora telefonii komórkowej.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez adeq4 » 27 paź 2016, o 09:42

A jak jest z biurami ubezpieczeń ? Lepiej chodzić po każdej firmie ubezpieczeniowej z osobna, czy od razu uderzyć do agenta ubezpieczeniowego, który ma zrzeszonych parę firm ? Przecież na czymś też musi zarobić.
adeq4
Lex user

Model Lexusa: is250

Postprzez MateoM » 27 paź 2016, o 10:40

To ja mam przy okazji pytanie do posiadaczy większych silników. Od lat ubezpieczamy się całą rodziną w PZU. W tym roku chciałem zerwać z tradycją i pójść gdzie taniej, ale dupa. Gdzie nie pytałem, to albo stawka z kosmosu albo aut z takim silnikiem nie ubezpieczamy (bo ma 3,5 litra i to dla takich Link4, mBanku itd za dużo....) no wielkie oczy, to gdzie się ubezpieczają ludzie z amerykańskimi 5,7 HEMI ?? Koniec końców PZU okazało się najtańsze. Jakieś pomysły?

Wojtek, Ty widzę masz też GS450H - jak to Ci wychodzi, gdzie ubezpieczasz?
MateoM
Lex user

Model Lexusa: GS450H

Postprzez drzevoo » 27 paź 2016, o 11:19

Ja zawsze robię tak, że sprawdzam wycenę na jakimś rankomacie, albo na poszczególnych stronach ubezpieczycieli.
Do tej pory zawsze najtaniej wychodziło mi w Linku, ale przy ofercie na przedłużenie ubezpieczenia dawali mi wyższą cenę niż nowemu klientowi. Ale wtedy telefon na infolinię i zawsze schodzili z ceną. Pewnie ch*jki liczą na to, że komuś się nie będzie chciało sprawdzić i przedłuży na ich wycenie.
drzevoo
Lex user

Model Lexusa: IS300 SportCross

Postprzez BeeMiX » 27 paź 2016, o 11:43

MateoM napisał(a):To ja mam przy okazji pytanie do posiadaczy większych silników. Od lat ubezpieczamy się całą rodziną w PZU. W tym roku chciałem zerwać z tradycją i pójść gdzie taniej, ale dupa. Gdzie nie pytałem, to albo stawka z kosmosu albo aut z takim silnikiem nie ubezpieczamy (bo ma 3,5 litra i to dla takich Link4, mBanku itd za dużo....) no wielkie oczy, to gdzie się ubezpieczają ludzie z amerykańskimi 5,7 HEMI ?? Koniec końców PZU okazało się najtańsze. Jakieś pomysły?

Ja mam Range Rovera 4.4 i S550 w PZU ubezpieczone i płace coś koło 600 za jedno. Lex podobnie.
BeeMiX
Lex Driver

Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd

Postprzez owczar » 27 paź 2016, o 12:03

Ja mam OC i AC w link4. Wkład własny w przypadku AC 1k. Płaciłem ostatnio ok 1500PLN.

No i jakoś 4.3l im nie przeszkadzało :)
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez wojtekS » 27 paź 2016, o 12:25

MateoM napisał(a):To ja mam przy okazji pytanie do posiadaczy większych silników. Od lat ubezpieczamy się całą rodziną w PZU. W tym roku chciałem zerwać z tradycją i pójść gdzie taniej, ale dupa. Gdzie nie pytałem, to albo stawka z kosmosu albo aut z takim silnikiem nie ubezpieczamy (bo ma 3,5 litra i to dla takich Link4, mBanku itd za dużo....) no wielkie oczy, to gdzie się ubezpieczają ludzie z amerykańskimi 5,7 HEMI ?? Koniec końców PZU okazało się najtańsze. Jakieś pomysły?

Pisałem - AXA direct. Oto szczegóły:

Informacje dotyczące głównego kierowcy
Data urodzenia: 09/06/1972
Rok uzyskania prawa jazdy: 1991
Zniżka OC: 60%
Rok urodzenia najstarszego dziecka poniżej 26 roku życia: 2005
Jak często pojazdem będą przewożone dzieci: Regularnie (min. 3
razy w tygodniu)
Wykonywany zawód: Pracownik działu IT
Informacje dotyczące pojazdu
Forma własności pojazdu: Prywatna
Czy pojazd służy do celów zarobkowych: Nie
Czy pojazd został sprowadzony z zagranicy w ciągu ostatnich 12 miesięcy: Nie
Aktualny przebieg pojazdu (km): 78000
Planowany roczny przebieg pojazdu (km): 10 000 - 14 999
Miejsce parkowania pojazdu w nocy: Garaż indywidualny
Gdzie parkujesz pojazd w godzinach nocnych: 32-540
Rok zakupu pojazdu 2014
Rodzaj zabezpieczeń antykradzieżowych: Autoalarm, Immobiliser
Sposób montażu zabezpieczeń antykradzieżowych: Fabryczny
Czy pojazd posiada uszkodzenia (szacunkowy koszt naprawy powyżej 500 PLN): Nie

Zakres ubezpieczenia
Zakres ubezpieczenia Składka roczna
OC*+ ZIELONA KARTA + ASSISTANCE MINI ZIELONĄ KARTĘ WYSYŁAMY NA ŻYCZENIE KLIENTA
= 464,66 zł

AUTOCASCO ZAKRES TERYTORIALNY: POLSKA; SUMA UBEZPIECZENIA NA DZIEŃ 13/10/2016: 107380 zł
AUTOCASCO OD USZKODZEŃ WARSZTAT/CZĘŚCI ORYGINALNE/ASO ----> bez żadnej amortyzacji
AUTOCASCO KRADZIEŻ
FRANSZYZA REDUKCYJNA TWÓJ UDZIAŁ W ODSZKODOWANIU: Brak
= 2.453,34 zł

NNWK S.U. 150.000 zł
= 32,00 zł

NNWP S.U. 50.000 zł
=10,00 zł

DODATKOWA FRANSZYZA REDUKCYJNA
20% WYSOKOŚCI ODSZKODOWANIA (AC, NNWK), JEŻELI SZKODĘ SPOWODOWAŁ MŁODY KIEROWCA, NIEZGŁOSZONY DO UBEZPIECZENIA

SKŁADKA ROCZNA ZA UBEZPIECZENIE 2.960 zł

Jak chcesz rozszerzyć na Europę to można za 180 zł na rok. A jak w trakcie roku np na wyjazd wakacyjny np to płacisz za część roku od której doubezpieczasz.

W stosunku do propozycju, która się wygenerowała na stronie AXA DIRECT - dzwoniąc do nich bo sami wżeniają takie rzeczy bez opcji wyboru:
-usunąłem dopłatę do assistance midi - w standarcie jest mini, które moim zdaniem przy tak niezawodnym aucie jest zbędne.
-usunąłem samochód zastępczy na 5 dni w razie kolizji - mamy w domu drugie auto - civic.

To dało 100 zł oszczędności.

Spróbuj wyliczyć sobie i daj znać co wyszło :)
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Następna strona

Powrót do Lexus GS