GS 450h czy 430/460?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

GS 450h czy 430/460?

Postprzez Globy » 4 lut 2017, o 13:39

Dzień dobry,

nie znalazłem podobnego tematu na polskim forum, więc pozwolę sobie zapytać. Mam kolejnego Mercedesa i wymiękam już, jeśli chodzi o częstotliwość serwisowania elektroniki oraz pneumatyki zawieszenia, stąd myślę o zakupie czegoś bezawaryjnego do jazdy na co dzień - Lexusa.

Bardzo mi się podoba poprzedni GS, nie miałem jednak okazji się jeszcze przejechać. Pytanie do użytkowników: czy przekładnia CVT w wersji 450h jest tak uciążliwa jak np. w Priusie, czy też silnik pozostaje cichy? Czy wrażenia z jazdy wersją V8 są lepsze? Czy CVT nie daje się we znaki przy podróżowaniu 160-180 km/h?

Przyznam, że koszty paliwa nie są szczególnie ważne, wielkość bagażnika też nie, chodzi o komfort, wyciszenie, aczkolwiek lubię dyskretny szmer widlastego silnika. Jazda: 40% po mieście, 60% trasa, często autostrada.

I jeszcze jedno, przy okazji: ile kosztuje wymiana kompletu amortyzatorów i układu wydechowego? Czy rachunki są pięciocyfrowe, czy można zmieścić się w kilku tys. zł?

Szerokiej drogi,
Marcin
Globy
Nowy lex user

Model Lexusa: brak

Re: GS 450h czy 430/460?

Postprzez Adolvo » 4 lut 2017, o 14:54

Globy napisał(a):Przyznam, że koszty paliwa nie są szczególnie ważne, wielkość bagażnika też nie, chodzi o komfort, wyciszenie, aczkolwiek lubię dyskretny szmer widlastego silnika. Jazda: 40% po mieście, 60% trasa, często autostrada.

jeśli lubisz szmer V-ki to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :)
wg mnie skrzynia w 450 nie jest uciążliwa, ale jest to inne odczucie niż w zwykłej skrzyni.. ja szybko "przywykłem" ;)

I jeszcze jedno, przy okazji: ile kosztuje wymiana kompletu amortyzatorów i układu wydechowego? Czy rachunki są pięciocyfrowe, czy można zmieścić się w kilku tys. zł?

w serwisie tył ok 5 tys.. przód jest zwykły więc na pewno do 10 nie dobije..
wydech to już pewnie inna bajka, tym bardziej, że zależy czy wymiana z katalizatorami etc..
Adolvo
Lex user

Model Lexusa: .. & iRenka 1.4

Postprzez Globy » 4 lut 2017, o 15:53

A, to dla ludzi. Bardzo dziękuję.

Co do wydechów, to czytałem po prostu, że dość wcześnie kwalifikują się do wymiany.

Tak, mam słabość do V-ósemek, miałem niemiecką i amerykańską i obie fajnie pracowały, a przy tym paliły sensowne ilości paliwa. Kiedyś jeździłem LS 430 i tam ten silnik inaczej brzmi, po japońsku (gwiżdże trochę, tak bym to nazwał), jednak też ma podobny charakter.

Hybrydą chcę się jeszcze przejechać, ale biorąc pod uwagę podaż, zastanawiam się, czy któryś z tych modeli wykluczyć, czy kierować się zadbaniem egzemplarza i brać pod uwagę obie wersje. Ważne, że piszesz, że CVT nie wyje, bo jednak niewygórowane spalanie hybrydy w mieście jest kuszące.
Globy
Nowy lex user

Postprzez Kafecz » 4 lut 2017, o 17:37

Moim i tylko moim prywatnym zdaniem. Poprzednia skrzynia ZF w bmw. Obecnie E-CVT. Naczytalem sie opinii w internecie ze jest bezplciowa i ze biegi sie nie zmieniaja a to kastarcja auta. W programach tv grymasy na twarzach "objerzdżaczy ".
Jezdzi mi sie super i tyle.
Kafecz
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez JanB » 4 lut 2017, o 18:03

Potwierdzam, komfort 450h to przede wszystkim cisza. Do 150-160 km/h naprawdę cicho. Powyżej i 200-220 km/h raczej szum powietrza słychać, a nie wycie silnika. Na programie Sport - rakieta.
PS. Ja w mercedesie zatrzymałem się na 124, którym jeżdżę na codzień. Nie ma już takich samochodów. A późniejsze MB, to jak napisałeś - awaria za awarią.
Pozdrawiam
JanB
JanB
Lex Driver

Model Lexusa: GS 450h 2006

Postprzez pkobierecki » 4 lut 2017, o 20:29

Przy tej mocy silnika efekt skutera nie daje się we znaki. Dodatkowo silnik jak już się odezwie to ma ładny dźwięk bo to jednak V6. Wiadomo, że to nie V8 ale nadal dźwięk jest ładny i przyjemny. Z drugiej strony w wersji 430 spalanie zapewne jest wyższe ale skoro nie jest to dla Ciebie przeszkodą to wybór jest trudny i sam nie wiem co bym wybrał. Czy gang V8 czy nieco inaczej jeżdżące V6. Należy również zauważyć, że 450h ma 345 koni, a 430 "tylko" 280 koni. Dodatkowo z relacji na forum wersja 430 jest raczej samochodem rzadkim i ciężko znaleźć dobry egzemplarz. Hybrydek jest raczej więcej na rynku.

Opcjonalnie jest jeszcze wersja 460 z końca produkcji. Ale aktualnie w Polsce na sprzedaż jest tylko jedna sztuka :D
pkobierecki
Lex user

Model Lexusa: CT 200H+GS540h

Postprzez andrej7 » 5 lut 2017, o 11:54

Jeśli chodzi o 430stkę - średnio u mnie wychodzi 270zł do pełna to 500km. spalanie od 8-16L, 8L trasa długa i delikatna, 10L trasa krótsza i delikatna, czyli taka do 120 bez wyprzedzania gwałtownego, 11L autostrada przedział 160-190 (wynik z wczoraj jakieś 450km), im krótsze odcinki i mocniejsze ciśniecie butem tym więcej, miasto w korku 13 nie wyjęte ale i o 16 też nie trudno.
Auto fajne komfortowe, ciche, silnik słychać tylko gdy mocno depniesz, do 200km/h to właściwie tylko słychać opony i świst powietrza, jeśli jest szyberdach to trochę głośniej, natomiast rozmawiać można swobodnie. Hamulce raczej mogłyby być wydajniejsze. Bagażnik na dwie osoby powinien spokojnie starczyć.
Amory tył 740 sztuka, wymiana pary 250zł, przednie 1900zł o ile dobrze pamiętam. Układ wydechowy nie wiem ale chyba nie wymienia się tego często.
Dla mnie jeden minus to za krótkie siedziska foteli, mimo 10 opcji regulacji to i tak można sie umęczyć, tutaj trochę zamieszam, ale szczerze mniej we znaki dawała mi się podróż octavią jeśli chodzi o siedzenia.
Sam z ciekawości przejechałbym się 450h, spalanie i osiągi na pewno na korzyść.
W poszukiwaniu mocy...
andrej7
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII

Postprzez lexgs » 5 lut 2017, o 12:52

Jak czasem czytam ile ludziom auta pala, to przewaznie mam nizsze spalanie niz inni, ale tym razem 160-190 tylko 11l..., ja mam ze 12+ wtedy..., moze jak sie z wiatrem jedzie... No ale to niewazne, nieczesto mozna tak jechac. Inne pomiary u mnie identiko.

Z tego co gosc w pierwszym poscie pisze, to ewidentnie 'chce' v8 i hybryda jest dla niego raczej bez sensu.

Siedziska w gs sa faktycznie slabe, przy czym wg mnie, chodzi bardziej o kwestie regulacji, bo ich dlugosc raczej specjalnie nie odbiega od innych foteli, natomiast tej koncowj czesci nie da sie podniesc tak jakby czlowiek chcial, przez co one prawie nie podpieraja ud i wraznie, ze sa za krotkie. Dla mnie jest to obok trzeszczacych plastikow jedyna wada tych aut. Sa firmy, ktore poprwiaja profilowanie siedzisk i czasem zastanawiam sie, zeby oddac ten fotel do tuningu, bo mi czasem nogi w trasie dretwieja :down:
Pzdr.
lexgs
Lex user

Model Lexusa: GS430 mk3

Postprzez Globy » 5 lut 2017, o 23:18

Tak, licze sie z fotelami, mam podobny problem (dretwienie nog w trasie), chociaz jezdzilem kiedys Mazdami i po odsuniecia fotela niemal do konca (auta z automatem) mozna po prostu wyprostowac prawa noge i jakos sobie ulzyc.

Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Chce sie jeszcze przejechac obiema wersjami, ale na te chwile to chyba kwestia bardziej odpowiedniego egzemplarza niz wersji silnikowej.

Jeszcze dwa pytania, skoro dyskusja sie tak milo rozwija:

1) czy multimedia w GS-ie pozwalaja juz podlaczyc smartfona przez Bluetooth jako odtwarzacz muzyczny? Albo chociaz przez gniazdo AUX?
2) jaka byla owczesnie topowa wersja w polskiej sieci dealerskiej? czy wentylowane fotele to maksymalna opcja, czy bylo cos wiecej?
Globy
Nowy lex user

Postprzez Kafecz » 6 lut 2017, o 00:09

W mk4 sluchanie muzyki masz poprzez: bluetooth, aux, usb, dvd ( filmy na postoju ). Wentylowane fotele to standard.
Kafecz
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Następna strona

Powrót do Lexus GS