Koszty utrzymania (dziennik kosztów) GS Mk2 300/430

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

Koszty utrzymania (dziennik kosztów) GS Mk2 300/430

Postprzez Killaz » 6 kwi 2017, o 18:50

Cześć, mam pytanie do właścicieli GS Mk2 zarówno 300 jak i 430. Czy ktoś z Was prowadzi dziennik kosztów utrzymania auta? Jestem ciekaw ile realnie, zarówno z częściami jak i robocizną, wychodzi GS. Znajomy mnie namawia na to auto a sam nie wiem, czy nie taniej wyjdzie kupić za tą kasę coś w stylu Megane w kombi itp., co prawda wolałbym GSa choćby z racji automatu, ale wiadomo, trzeba też patrzeć przez pryzmat czysto praktyczny, dlatego chciałbym zrewidować ile kosztowałby mnie GS. Zdaję sobie sprawę, że auto bardzo trwałe, lecz swoje lata już ma i tego się nie oszuka.
Killaz
Nowy lex user

Model Lexusa: Honda Accord

Re: Koszty utrzymania (dziennik kosztów) GS Mk2 300/430

Postprzez Kiwi » 6 kwi 2017, o 19:19

Ja prowadzę skrupulatnie na motostat. Każde tankowanie i naprawy.
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/75688

Pozdrawiam Kiwi
Obrazek
Obrazek
Kiwi
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez Killaz » 6 kwi 2017, o 20:29

Niewiele, 5,6k przez dwa lata? I chyba mało jeździsz, bo przebieg raptem o 10 tys. km większy chyba, że źle patrzę.

PS. Jak ogólnie oceniasz auto? Chodzi o komfort podróżowania, wyciszenie, wygoda foteli i automat to chyba najbardziej mnie interesuje w tym aucie :)
Killaz
Nowy lex user

Postprzez Kiwi » 6 kwi 2017, o 22:51

Tak, mało jeżdżę i przebiegu 5tyś rocznie to norma. Ja jestem mega zadowolony, wygoda, cisza. Próbuję szukać jakiś minusów, ale ciężko mi idzie. Może tylko, trochę mały bagażnik, ale na zakupy starcza.
Ogólnie dla mnie auto na duży +.
Co do automatu, to też spoko. Nie jestem może znawcą, bo to mój pierwszy automat, ale przed zakupem próbowałem innych m.in altima, mazda 6, audi a6 i gs wyszedł na pierwsze miejsce.
Pozdrawiam Kiwi
Obrazek
Obrazek
Kiwi
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez Killaz » 11 kwi 2017, o 15:59

No właśnie przecieram oczy ze zdumienia, że to auto jest tak tanie w utrzymaniu. Widzę, że często wahacze są do wymiany i... Tyle? Auto nie ma żadnych bolączek związanych z wiekiem? Naprawdę, za te 20-25 tys. zł można mieć sporo fajnych, nowszych aut ale wychodzą paradoksalnie (i to segment C!) drożej w utrzymaniu niż wiekowa limuzyna. Myślałem o Fiacie Bravo, Accordzie VII czy Lagunie III no ale i tak wszystko jakoś blado wypada w porównaniu do Lexusa.
Killaz
Nowy lex user

Powrót do Lexus GS