Kupno Lexusa GS 300 II generacji

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

Kupno Lexusa GS 300 II generacji

Postprzez Almaster » 7 kwi 2017, o 15:15

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Od ponad roku planuję zakup Lexusa GS 300 II generacji. Sporo naczytałem się na temat tego samochodu i prawdę mówiąc, pod moim kontem ma same plusy. Pancerny silnik, bezawaryjny automat, auto dobrze współpracuje z gazem, dużo miejsca, komfort, właśnie tego typu samochód chcę kupić.

Na chwilę obecną mam do dyspozycji około 20 tysięcy złotych + około 2 tysięcy na pakiet startowy (rozrząd, oleje, filtry, płyny).

Jako, że nigdy nie miałem Lexusa ani nawet Toyoty, podobnie nikt ze znajomych, mam do Was kilka pytań:

1) Ile kosztuje ubezpieczenie z 60% zniżki? Jestem klientem PZU.
2) Ile średnio rocznie wydajecie na naprawy/eksploatację swoich 300 II gen.?
3) Jak wygląda sprawa z zawieszeniem na naszych drogach, często trzeba coś robić?

Ewentualnie więcej pytań dopiszę.

Oglądałem na razie jednego, 20 tys zł z 21,5 tys. Niestety od handlarza, ma mało samochodów na placu, praktycznie same Lexusy, kilka IS-ów. Samochód posiada już założoną instalację gazową a to dobrze i źle.

Ogólne wrażenia bardzo dobre choć wiadomo samochód nie jest nowy i do ideału brakuje trochę roboczogodzin i $$$. Praca silnika według mnie nie budzi zastrzeżeń, instalacji gazowej oraz skrzyni biegów. Jazda sama przyjemność.

Podstawowe pytanie czy z 20 tys zł. z gazem od handlarza za GS 300 II gen. to cen w miarę akceptowalna czy "za tanio" i lepiej poczekać (choć już mam dość czekania), aż trafi się coś lepszego? Szkoda, że tak mało jest tych samochodów na sprzedaż...

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie :)

Na koniec ostatnie pytanie, jak wygląda sprawa zakupu samochodu, ile kosztuje usługa kogoś kto ma pojęcie i jest wstanie dokładnie obejrzeć samochód z zewnątrz i podczas jazdy żeby zminimalizować ryzyko kupna kota w worku, do tego stacja diagnostyczna itd.
Almaster
Nowy lex user

Model Lexusa: Brak

Re: Kupno Lexusa GS 300 II generacji

Postprzez eXo » 10 kwi 2017, o 11:11

Ciężko znaleźć zadbany egzemplarz, nawet za ponad 20k, który faktycznie nie będzie wymagał żadnego wkładu finansowego (poza olejem i rozrządem), w związku z czym 2tys. zł na pakiet startowy to może być trochę mało...

Koszt samego OC w MTU to ok. 700-800 zł (pełne zniżki, jedna rata, zarejestrowany na Ostrowiec; w przypadku rejestracji na Wrocław koszt wzrastał do 1200 zł :mda: ).
eXo
Nowy lex user

Model Lexusa: GS300 II

Postprzez gorgu » 10 kwi 2017, o 14:17

Miałem w pyte samochodów i mogę stwierdzić że zadbany GS300 II to jeden z najtańszych samochodów w utrzymaniu.Warto wydać trochę więcej grosza na ładną sztukę i masz spokój.
Lexus GS300 MKII
gorgu
Lex user

Model Lexusa: GS 300 MKII

Postprzez Rachey » 11 kwi 2017, o 21:35

Żeby nie zaśmiecać forum wątkiem z podobnym pytaniem- jakie przebiegi są dla GS-ów już potencjalną miną budżetową? Nie mówię tutaj o kosztach eksploatacyjnych typu oleje, rozrządy itp.- chciałbym kupić GS-a na najbliższe lata (zapewne kolejne 200k+ km)- czy kupno czegoś z przebiegiem 200-250k ma w takim przypadku sens? Nie wiem już czy lepiej szukać czegoś o potwierdzonym, niskim przebiegu i dobrym stanie (co wydaje się poszukiwaniem świętego Graala), czy różnicę ceny zainwestować w doprowadzanie do lepszego stanu samochodu z nieco większym przebiegiem? Czy przy okolicach wspomnianych 400-500k zaczynają się już częstsze problemy, czy przy regularnym serwisowaniu i nie powinno być przesadnie dużej różnicy?
Rachey
Nowy lex user

Model Lexusa: IS300

Postprzez maverick911 » 16 maja 2017, o 11:04

Witam

Co do ubezpieczenia to myślę że powinieneś zobaczyć, a właściwie sprawdzić ofertę PROAMY mam tam ubezpieczone Mitsubishi 3.0 i rocznie wychodzi przy zniżce -70% ok. 570 zł.
Jeśli chodzi o GS to nabyłem egzemplarz zaniedbany, ze względu że mieszkam za granicą i dostępność do części jest bardzo utrudniona ( o używanych mogę jedynie pomarzyć, a zamienniki są wątpliwych firm o czym już się przekonałem osobiście po tym jak wymieniłem tarcze i klocki marki NIPARTS w Rav 4 okazało się że po przejechaniu ok.1000 km przy awaryjnym hamowaniu zwyczajnie się spaliły ) tu nauczka i lekcja ( że tanie mięso psy jedzą ) po części do Leksusa GS udaję się do ASO i po mimo sporych kosztów ( na moim rynku na szczęście i tak o krocie droższym ASO Opla, Mercedesa itd. czy nie daj co Volkswagena to Toyota i Lexus jest razem są najtańszym ASO z jakim miałem do czynienia :D i faktu że poprzednik nie dbał to i tak nie żałuję swojego zakupu. Mogę powiedzieć to co Koledzy wyżej lepiej dołożyć i kupić zadbany egzemplarz ( na moim rynku w momencie zakupu był tylko ten jedyny egzemplarz który nabyłem ;) :) )

P.S
Co do przebiegu to widziałem że jakiś widać było szczęśliwy posiadacz GS -a, szukał drugiego egzemplarza MK2 ponieważ na swoim miał już nabite 640 xxx km. ( przynajmniej tak podawał, a ja nie widzę powodu aby w to nie wierzyć gdyż posiadając Rav 4 zacny rocznik 1995 przy przebiegu 400 xxx km auto trafiło do kasacji w pierwszej kolejności mojej :bye: , a później faktycznej na szrocie, dojechało o własnych siłach , chodziło idealnie silnik 2.0, skrzynia automat, napęd 4x4 stały, średnie spalanie 9,5l / 100 km )
Więc raczej przebiegów nie ma się co bać tym bardziej jeśli o auto dbano.
maverick911
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 300 MK 2

Postprzez Killaz » 27 cze 2017, o 16:32

A jakie są typowe bolączki, tzn. na co szczególnie warto zwrócić uwagę? I czy w 4000 zł można się zamknąć z montażem sekwencyjnej instalacji gazowej do GS 300?
Killaz
Nowy lex user

Model Lexusa: Honda Accord

Postprzez Kompot97 » 16 lip 2017, o 22:30

2jz nie miał jako takich TYPOWYCH bolączek. Jedyne na co możesz zwrócić uwagę to ogólny stan techniczny nadwozia (rdza) i stan mechaniczny: czy wszystkie bajery działają, czy wszystko od spodu się trzyma kupy, czy nie trzeba będzie zaraz wymieniać zawieszenia lub innych części eksploatacyjnych. Generalnie to jest bardzo wdzięczny silnik i NIE MA typowych bolączek. Jedynym mankamentem na co mogą się skarżyć użytkownicy gs300 to wypadające zapłony, nie równa praca silnika, szarpanie. Jest to w większości przypadków spowodowane wypalonymi cewkami zapłonowymi lub co za tym idzie wypalonymi świecami zapłonowymi (szczególnie gdy auto jeździ na gazie). Zadbany 2JZ spokojnie kręci przebiegi rzędu 800k-1000k km. Mi za instalacje gazową KME Nevo na wtryskach baracuda żółte krzyknęli 4300,0- zł za montaż w Energy Gaz Polska w Warszawie na Ostrobramskiej. Generalnie bardzo polecam ten warsztat, montują konkretne instalacje, zawsze hamują, sprawdzają osiągi silnika zanim założą instalacje aby nie naciągać klienta na niepotrzebne koszta. Mają nawet kanał na YT, gdzie upubliczniają większą część ciekawych zagazowanych fur przez nich.
Kompot97
Nowy lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez tomek808 » 17 lip 2017, o 10:10

da sie nawet taniej założyć bo ja w lublinie za taka sama jak kolega wyżej zapłaciłem 3000 i jestem bardzo zadowolony osiągi takie same jak na pb a instalacja bardzo ładnie założona .najlepiej nowe świece irydowe po montażu i zmniejszyć przerwę na 0,8 max żeby nie obciążyć cewek zapłonowych . osobiście gdybym szukał gsa to tylko 430 ale cięzko znaleść a ceny trzymają się lecz warto
tomek808
Lex user

Model Lexusa: IS300 sc

Powrót do Lexus GS