MK3 - jaki budżet?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

MK3 - jaki budżet?

Postprzez SmartCheetah » 4 sie 2018, o 00:11

Cześć :)

Bardzo mocno zastanawiam się nad Lexusem GS300. Mam 2 pytania:

- Jaki budżet realnie trzeba mieć, by złapać sensowny egzemplarz z pierwszych lat produkcji?
- Bardziej pytanie ogólne - czy uważacie, że jest sens kupować samochód tych gabarytów jeżeli jeździ się głównie po mieście? Gwoli ścisłości - potrafię jeździć cały miesiąc dojeżdżając jedynie do pracy w mieście na stosunkowo krótkim dystansie (6-7km). Raz na miesiąc trasa około 140km w jedną stronę. Raz, dwa razy w roku dłuższa trasa 1000+ km. Czyli czasowo jeżdżę głównie po mieście, kilometrowo pół na pół, roczne przebiegi 10-12kk. Mam półroczne dziecko, w przyszłym roku pewnie drugie będzie w drodze. Duży bagażnik i więcej miejsca niż w obecnym E46 by się przydało, ale nadal auto będzie większość czasu widziało jedynie miasto.
SmartCheetah
Nowy lex user

Model Lexusa: GS/IS

Re: MK3 - jaki budżet?

Postprzez cooper69 » 4 sie 2018, o 13:12

Kupiłem auto jakieś półtora miesiąca temu.
GS300 Prestige + z 2008 roku, przebieg 276 tys. z instalacją LPG Prins za 46 tys.
Sensowny egzemplarz dostaniesz właśnie ok. 50 tys.

Jeżdżę jeszcze mniej niż Ty (tylko po Trójmieście) - 200-400 km miesięcznie + urlop 2000-4000 km.
Problemem największym w mieście są rozmiary, obsrywanie przez ptaki i oklepywanie karoserii przez „uprzejmych” obywateli na parkingu.

Kupiłem ten rocznik min. dlatego, że tutaj wyczytałem o chorobach wieku dziecięcego MK. 3 czyli
- branie oleju
- hałasujące bębenki vvti
- skrzypiąca deska

Polifty miały to poprawione.

Zrobiłem od tego czasu 4000 km na urlop do Włoch i spowrotem.
Spalił średnio 12l lpg na 100 + 10l benzyny.

Generalnie jestem zadowolony choć auto nie jest ideałem - porównuję do poprzednika czyli 220 konny Saab 9-5 Vector Kombi automat (masa i wymiary bardzo podobne).
Wady zaobserwowane.
- największa wada to fotele, które pod względem uciążliwości dla czterech liter na trasie są lata świetlne za tymi z Saaba
- cienka (w porównaniu do tej co miałem) drewniano-skórzana kierownica, która jest mniej wygodna i pocą się na niej bardziej ręce
- brak gniazda zapalniczki dla pasażerów z tyłu powodujący, że trzeba kombinować żeby dzieci mogły mieć możliwość doładowania urządzeń
- sporo słabsza (odczuwalna) dynamika niż w Saabie (na benzynie też) w trybie zwykłym jak i power skrzyni
- skrzynia (w Saabie też Aisin ale 5 biegów) ma klimaty (pomimo remontu za 8.5 k - gwarancja podobno) choć ma 80 tys. niższy przebieg niż w Saabie i momentów 350Nm nigdy nie widziała i nie zobaczy.
- archaiczna nawigacja

Zalety
- dla mnie rewelacyjnie niskie jak na takie wymiary i masę zużycie paliwa - np. trasa Łódź-Gdańsk z prędkością od 150-180 to 13 l LPG
- ciisza ale bardzo zależna od jakości nawierzchni (polskie autostrady sporo głośniejsze) i opon. Silnik jest ledwie słyszalnym tłem.
- komfortowe zawieszenie z możliwością nieprzesadnego utwardzenia
- kamera cofania
- audio marka levińskiego (w Saabie był herman karton)
- niezły bagażnik 430l (jakby mi wystarczyło 280l z 450h to bym go kupował)
- czujniki parkowania z przodu
- mega skutecznie działający tryb antysmogowy/antyalergiczny klimatyzacji

To na tą chwilę tyle.
cooper69
Lex user

Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008

Postprzez d_artanian » 4 sie 2018, o 13:35

SmartCheetah napisał(a):Cześć :)

Bardzo mocno zastanawiam się nad Lexusem GS300. Mam 2 pytania:

- Jaki budżet realnie trzeba mieć, by złapać sensowny egzemplarz z pierwszych lat produkcji?
- Bardziej pytanie ogólne - czy uważacie, że jest sens kupować samochód tych gabarytów jeżeli jeździ się głównie po mieście? Gwoli ścisłości - potrafię jeździć cały miesiąc dojeżdżając jedynie do pracy w mieście na stosunkowo krótkim dystansie (6-7km). Raz na miesiąc trasa około 140km w jedną stronę. Raz, dwa razy w roku dłuższa trasa 1000+ km. Czyli czasowo jeżdżę głównie po mieście, kilometrowo pół na pół, roczne przebiegi 10-12kk. Mam półroczne dziecko, w przyszłym roku pewnie drugie będzie w drodze. Duży bagażnik i więcej miejsca niż w obecnym E46 by się przydało, ale nadal auto będzie większość czasu widziało jedynie miasto.

Cześć,

Ogólnie sensowny budżet na kupno Lexusa GS III gen to około 50k. Sam jakiś czas temu szukałem i wszystko co było tańsze/dużo tańsze wymagałoby inwestycji niewspółmiernych do rocznika, stopnia zużycia i często niejasnego pochodzenia.

Jeśli chodzi o pytanie ogólne to wynika z niego że w ciągu roku mniej więcej tyle samo km pokonujesz po trasach co po mieście. W mojej opinii znacznie wygodniej "męczyć się" w mieście limuzyną niż czymś mniejszym, mniej wygodnym w trasie. Spójrz na to jeszcze przez pryzmat czasu czyli: Ile czasu spędzasz w samochodzie jadąc 7 km do pracy, a ile w trasie 140km czy 1000km.

Pzdr
d_artanian
Lex user

Model Lexusa: GS450h MKIII

MK3 - jaki budżet?

Postprzez SmartCheetah » 4 sie 2018, o 19:00

Dziękuję za obie wypowiedzi. Szczególnie za te o gabarytach

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
SmartCheetah
Nowy lex user

Model Lexusa: GS/IS

Postprzez AGI » 6 sie 2018, o 15:51

Moje subiektywne zdanie GS 300 :
2005r - 40-45k
2008r - 60 -65K

Mówię o autach z Polskiego salonu, w dobrym stanie blacharskim i mechanicznym.
Sam szukałem samochodu 6 miesięcy, kilka oglądałem, z tego co zauważyłem wszystkie ściągane zza granicy to walone szroty na które strata czasu.
Chcesz auto o które ktoś dbał? , wymieniał części kiedy była taka potrzeba ? to zapłać wiecej, nikt nie puści dobrego auta w najnizszych cenach za ten model na rynku.
AGI
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez kuskus83 » 7 sie 2018, o 20:55

Witam !!!
Moj w dalszym ciagu do sprzedania
Samochód pewny, bez przygód
W moim posiadaniu od 3 latek
Polski salon
Autentyczny przebieg 144 tys
Mozliwosc kupna auta na oryginalnych 17" felgach
Samochod wystawiony na oto moto oraz na grupach facebookowych
Zapraszam do kontaktu
Odpowiem na wszystkie pytania
511-995-880
Pozdrawiam
Daniel
kuskus83
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez spikenblade » 1 wrz 2018, o 10:36

cooper69 napisał(a):Kupiłem auto jakieś półtora miesiąca temu.
Kupiłem ten rocznik min. dlatego, że tutaj wyczytałem o chorobach wieku dziecięcego MK. 3 czyli
- branie oleju
- hałasujące bębenki vvti
- skrzypiąca deska

Polifty miały to poprawione.

Witam,

Właśnie się zastanawiam, czy każdy egzemplarz przed liftem bierze olej? Chcę teraz wymienić swojego Saaba 9-5 na coś lepszego. Pomimo tego, że samochód ma już 15 lat, to w budżecie do 40k ciężko znaleźć coś co będzie równie dobre.

Szukam auta, który ma duży silnik, automatyczną skrzynie, dobre wyposażenie no i właśnie padło na Lexusa GS. Zastanawiam się jeszcze między GS vs RX.

Oglądałem ostatnio auto z 2005 roku, Salon Polska, brudny w środku. Generalnie wydaje się, że jest to ciekawa opcja, tylko ten olej mnie przeraża...
spikenblade
Nowy lex user

Model Lexusa: w drodze

Postprzez cooper69 » 1 wrz 2018, o 11:16

Jak poczytasz to nie każdy.
Po pierdo... nt. padających panewek w silnikach Saab-a B2xx powinieneś patrzyć z większym dystansem na stereotypy :)

Ja bym większą uwagę przywiązywał do stanu skrzyni bo mam wrażenie, że ten 6-cio biegowy Aisin jest słabszy niż 5-cio biegowy (w 9-5 poliftowym)
Mityczny koszt amortyzatorów regulowanych do GS-a to pikuś przy zawieszeniu 9-3 SS 2.8 V6 Aero/Turbo-X czy wymianie rozrządu w nich.
9-5NG nie kupiłem bo z benzyną bardzo rzadkie auto, a koszt takiej "pierdółki" jak nowa przednia szyba to 11k i nie jest dostępna ot tak. Części blacharskie urewsko drogie i słabo dostępne.

Wszystkie wady i zalety opisałem.
Czy te auto jest tak samo jak 4x droższe 4x lepsze odpowiem NIE.
Mi się nie udało ale ja bym szukał (najlepiej za granicą) V8 4.3 (był produkowany do MY06) i jeżeli następnego nie zamienię na V8 to będę celował w GS mk. IV 450H
cooper69
Lex user

Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008

Powrót do Lexus GS