GS 350 AWD MKIII Moc i Rok produkcji pytanie

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

GS 350 AWD MKIII Moc i Rok produkcji pytanie

Postprzez spikenblade » 25 wrz 2018, o 21:00

Cześć,

Mam takie pytanie, może ktoś będzie wiedział.
Znalazłem w internecie, że GS 350 AWD MKIII ma moc 226/307 (kW/KM). W internecie widziałem kilka wersji, między innymi w Salonie Lexusa w Krakowie i tam miał wpisaną moc 276KM. Pan przez telefon powiedział, że moc jest mniejsza, bo ma napęd 4x4.
Wie może ktoś, jak to jest z tą mocą?

I druga sprawa, jak to jest z autami z USA? Chodzi mi o rok produkcji. Mam na oku taki jeden model i właściciel twierdzi, że w dokumentach ma rok produkcji 2007, a według VIN, jest to 2006. Jest jakaś sprawdzona metoda na potwierdzenie tego?
Ogólnie, mi to jakoś mocno nie przeszkadza, tylko zastanawiam się, czy później nie będę miał z tego powodu jakiś problemów (np. w firmie ubezpieczeniowej wypłata auto casco).
spikenblade
Nowy lex user

Model Lexusa: w drodze

Re: GS 350 AWD MKIII Moc i Rok produkcji pytanie

Postprzez Szary7 » 15 paź 2018, o 08:27

Z tego co ja się orientuję, to wymieniony przez Ciebie egzemplarz posiada 316 koni.
307 ma mój GS III. 350 polift. Mój tylko napęd na tył.
Szary7
Nowy lex user

Model Lexusa: GS350

Re: GS 350 AWD MKIII Moc i Rok produkcji pytanie

Postprzez Keepmovin » 15 paź 2018, o 14:39

spikenblade napisał(a):Cześć,

Mam takie pytanie, może ktoś będzie wiedział.
Znalazłem w internecie, że GS 350 AWD MKIII ma moc 226/307 (kW/KM). W internecie widziałem kilka wersji, między innymi w Salonie Lexusa w Krakowie i tam miał wpisaną moc 276KM. Pan przez telefon powiedział, że moc jest mniejsza, bo ma napęd 4x4.
Wie może ktoś, jak to jest z tą mocą?

I druga sprawa, jak to jest z autami z USA? Chodzi mi o rok produkcji. Mam na oku taki jeden model i właściciel twierdzi, że w dokumentach ma rok produkcji 2007, a według VIN, jest to 2006. Jest jakaś sprawdzona metoda na potwierdzenie tego?
Ogólnie, mi to jakoś mocno nie przeszkadza, tylko zastanawiam się, czy później nie będę miał z tego powodu jakiś problemów (np. w firmie ubezpieczeniowej wypłata auto casco).

Co do mocy 350-tek sie nie wypowiem - nie wdrazalem sie w temat 350 zbyt mocno.

Natmiast w samochodowce, zazwyczaj jest tak, ze mozesz miec samochod wyprodukowany w 2006 roku, ktory jest rocznikiem modelowym 2007 tzw. "model year". Wiec w papierach moze byc podany wlasnie model year 2007, a faktyczny rok produkcji to 2006.

Tak samo jest z samochodami, ktore kupujesz normalnie w salonie :)
Keepmovin
Lex user

Model Lexusa: GS430

Powrót do Lexus GS