[GS450h mk3 2010] Hałas/stukanie z okolic lewego słupka

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

[GS450h mk3 2010] Hałas/stukanie z okolic lewego słupka

Postprzez wlodarz » 20 mar 2019, o 19:11

Witam,
od jakiegoś czasu mam problem z hałasem dobiegającym z okolicy lewego słupka/szyby kierowcy, gdzieś na wysokości ucha. ,,Stukanie" (obijanie, dobijanie, brzęczenie, cykanie - ciężko to nazwać) występuje oczywiście na nierównościach. Jedyne informacje jakie znalazłem na ten temat, to że może to być plastikowa obudowa jakiś kabli w słupku. Zdemontowałem słupek i zabezpieczyłem jak się dało tą puszkę (według rad jednego z użytkowników który miał taki sam problem). Niestety - nic to nie dało. Potem trafiłem na jakąś informacje, że może to wina szyby i faktycznie wydaje się, że kiedy opuszczę okno kierowcy dźwięk cichnie, ale generalnie ciężko to ocenić, bo wtedy słychać to co na zewnątrz, więc ucho już nie jest w stanie ogarnąć co hałasuje. Próbowałem ,,uszczelnić" domowymi sposobami szybę. Myślałem, że może uciera o ranty, czy uszczelki. Po mimo godzinnej zabawy z zapychaniem wszystkich dziur watą nadal nic...
Dodam jeszcze, że rozmawiałem z jeszcze innym kolegą z forum i stwierdził, że miał tak samo (słuchałem nagrania i faktycznie odgłos był ten sam), tylko że w mk4. Podobno ASO nie było sobie z tym w stanie poradzić, po mimo użycia kilogramów maty wygłuszającej. Podobno przestało hałasować dopiero po 2 tygodniowym postoju auta na słońcu :|
Macie jakieś pomysły co to może być? Będę BARDZO wdzięczny za pomoc, bo tracę już do tego cierpliwość :(
wlodarz
Nowy lex user

Model Lexusa: GS450h

Re: [GS450h mk3 2010] Hałas/stukanie z okolic lewego słupka

Postprzez Daniel1978* » 20 mar 2019, o 23:35

Spróbuj przesmarować uszczelkę dzwi i uszczelkę w wykroju silikon sprayem.
Daniel1978*
Nowy lex user

Model Lexusa: Is

Powrót do Lexus GS