Lexus GS mk2 vs BMW E39

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Lexus GS mk2 vs BMW E39

Postprzez john coltrane » 7 kwi 2019, o 03:47

Cześć.

Jestem posiadaczem BMW E39 i uważam że to świetny samochód. Ma wiele zalet, ale również pewne wady. O jednych i drugich chętnie opowiem komuś zainteresowanemu ;) Niewykluczone jednak, że w końcu będę samochód zmieniał i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad Lexusem GS mk2. Szczególnie ciekawa wydaje mi się być wersja GS400, która będąc sporym komfortowym samochodem stworzonym do długich tras, przyspiesza do setki w mniej niż 6 sekund.

Mam do Was pytanie - a w szczególności do tych spośród Was, którzy mieli okazję porównywać powyższe modele:
1. Jak wygląda kwestia kosztów utrzymania takiego nastoletniego GSa?
2. Jak oceniacie wyciszenie GSa przy prędkościach autostradowych? Jak wypada ono w stosunku do E39?
3. Jak oceniacie prowadzenie Lexusa w stosunku do E39?
4. Jak oceniacie wykończenie, spasowanie elementów środka i jakość materiałów? Jak wnętrze sprawuje się po tych kilkunastu latach? Czy coś skrzypi/hałasuje podczas jazdy na nierównościach?
5. Jak oceniacie automatyczne skrzynie biegów w GSach z silnikami V8?
6. Czy Lexusy GS mk2 mają jakieś wady, które jako użytkownicy odnaleźliście w nich po miesiącach/latach użytkowania?

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi :)

Pozdrawiam!
john coltrane
Nowy lex user

Model Lexusa: na razie brak

Re: Lexus GS mk2 vs BMW E39

Postprzez WSR » 7 kwi 2019, o 10:13

Z e39 porównania nie mam, ale brat ma E38 i kolega miał to mniej więcej tu mogę coś napisać, choć to inna klasa.
1. Głównie sprawy eksploatacyjne, auto nie ma za dużo słabych punktów.
2. Jest OK, da się spokojnie rozmawiać bez krzyczenia.
3. Prowadzi się lepiej niż E38, czy lepiej od E39 nie wiem.
4. Jest bardzo dobrze, choć czasami coś można usłyszeć, ale rzadko i dziura musi być fest :P.
5. Przeważnie nie czuć żeby przełączała, czasami przy bardzo niskich prędkościach czuć zmianę, ale nie jest to szarpanie. Oczywiście nie należy do zbyt szybkich skrzyń i czasem jak wiem, że zaraz będę wyprzedzał to zbijam bieg ręcznie aby nie czekać na kicka.
6. Główną wadą jest brak dobrej jakości zamienników i umiarkowane hamulce, nic więcej.

Generalnie na + w porównaniu do BMW:
- drastycznie mniejsze koszty utrzymania (nie ma tańszej i bardziej bezproblemowej w eksploatacji V8),
- nie rdzewieje (czasami lecą nadkola tył i to wszystko),
- niskie spalanie,
- bardzo przemyślana konstrukcja pod względem serwisowym (wszędzie wsadzisz rękę, nie potrzebujesz komputera, śruby odkręcają się jakby były skręcane wczoraj),
- nie cieknie (mój ma 330k i jest od spodu suchy jak pieprz),
- nie stukają vanosy :D

A na -:
- teoretycznie mniejszy wybór,
- ubogi rynek części zamiennych (ale za to za dużo ich nie potrzeba, choć szukanie niektórych może doprowadzić do białej gorączki),
- ceny szaleją,
WSR
Lex user

Model Lexusa: GS

Postprzez john coltrane » 8 kwi 2019, o 01:20

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

A jak wygląda kwestia poprawy siły hamowania? Da się jakoś ulepszyć hamulce w GSie?

I jak porównałbyś wyciszenie do E38?
john coltrane
Nowy lex user

Model Lexusa: na razie brak

Postprzez WSR » 8 kwi 2019, o 07:32

Wyciszenie porównywalne, nie napiszę Ci teraz co jest cichsze bo dawno nie jechałem, a ściemniać nie będę.

Hamulce można poprawić swapując zaciski z LSa.

A i jeszcze mnie taka wada naszła, auto jest mniej popularne, ma dosyć mało usterek, po forum widać, że czasem jak ktoś ma jakiś problem, to nikt inny się z tym nie spotkał i ciężko uzyskać dobrą odpowiedź w sieci.
WSR
Lex user

Model Lexusa: GS

Powrót do Lexus GS