Lexus Gs II - jako daily?!

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Lexus Gs II - jako daily?!

Postprzez ocieplator » 29 lip 2019, o 01:07

Witam, marzy mi się Gs drugiej generacji (silnik ma mniejsze znaczenie i tak będę pakował w niego lpg i spokojnie wystarczy mi 3litry). Mam jednak nieco rozterek jako, że do tej pory jeździłem zazwyczaj sporo nowszymi samochodami. Lexusa chciałbym używać jako daily, dojazd do pracy 15 km w jedną stronę, weekendowe wycieczki, wakacje w lato i wyjazd w góry zimą itd. Co do bagażnika nie mam pytań, bez problemu zapakuje się z dzieciakiem i wiem, że miejsca starczy. Samochód na tyle mi się podoba, że biorę pod uwagę iż mógłbym go mieć stosunkowo długo (powiedzmy 5 - 6 lat) i tu nasuwają mi się wątpliwości czy już teraz nie najświeższy samochód wytrzyma te kolejne lata eksploatacji? Widziałem, że rozsądne egzemplarze zaczynają się w okolicach 25 tyś zł i są z przebiegiem mniej więcej 250k (o ile można w to wierzyć) oczywiście nie jest to górna granica kwoty jaką mogę przeznaczyć (wolę kupić zadbany egzemplarz niż padakę). Plus do tego pakiet startowy według moje założenia od 2,5k do powiedzmy 3,5k (olej, filtry, olej skrzyni, przegląd zawieszenia, jeśli będzie potrzeba klocki tarcze itd). Podsumowując czy auto będzie już umierające po moich 5 latach eksploatacji czy po prostu sieję panikę? Suma summarum, powiedzmy że budżet na auto + ewentualne założenie lpg o ile go nie będzie + pakiet startowy przyjmuję około 33-35k. Co o tym myślicie.
ocieplator
Nowy lex user

Model Lexusa: gs

Re: Lexus Gs II - jako daily?!

Postprzez ledziu » 29 lip 2019, o 08:35

Z tymi kwotami zakupu to nie ma co szaleć bo przed lifta spokojnie ogarniesz do 20k.a fl niewiele więcej o ile będzie więcej. Jeżeli poszukasz to może nawet być taniej.
Co do tematu gs mk2 i dd według mnie spokojnie spełni to zadanie.
ledziu
Lex Master

Postprzez karole 10 » 29 lip 2019, o 08:37

Witam,myślę ze nie masz czego się obawiać jeśli kupisz w miarę zadbany samochód do naprawy ogranicza się do serwisu typu olej klocki itp.Ja sam użytkuje dwie corolle i lexusa lat 90 i nie sprawiają żadnych problemów.W domu także mam polo z 2013 roku i co chwile coś z nim się dzieje.Auta toyoty z tamtych lat są naprawdę bardzo dobre i wystarczy chociaż trochę o nie zadbać a odwdzięczą się bezawaryjnością o której można tylko pomarzyć w dzisiejszych autach,a jakość wykonania wnętrza jest nieporównywalnie lepsza.
Pozdrawiam
karole 10
Lex user

Model Lexusa: Ls 430

Postprzez ocieplator » 29 lip 2019, o 11:23

ledziu napisał(a):Z tymi kwotami zakupu to nie ma co szaleć bo przed lifta spokojnie ogarniesz do 20k.a fl niewiele więcej o ile będzie więcej. Jeżeli poszukasz to może nawet być taniej.
Co do tematu gs mk2 i dd według mnie spokojnie spełni to zadanie.

Nie no poważnie? za 20k myślałem że nic fajnego nie kupię. Zakładałem że minimum te 25k za furę + wiadomo potem reszta. Ceny co prawda szaleją bo i niektórzy wołają po 35k za stockowego, a to moim zdaniem za dużo.
ocieplator
Nowy lex user

Postprzez toms » 29 lip 2019, o 13:31

Zależy jakie masz oczekiwania, do 20K będzie trudno kupić coś, co nie będzie wymagało istotnego wkładu w mechanikę lub kosmetykę (nie mówię, że niemożliwe, ale trudne). Problemem jest też "hype" jaki się zrobił na stare lexusy. Byle padaka uchodzi teraz za "klasyka" i trzyma cenę i trzeba wszystko dokładnie sprawdzać.

Co do daily, to też kwestia wymagań. Zawieszenie na zamiennikach trwałością nie grzeszy, tylne klocki zużywają się bardzo szybko. Do obsługi serwisowej dochodzi Ci olej w automacie, olej w tylnym moście, regulacja zaworów na lpg. Jak masz zaufany, pewny warsztat, to spoko. A jak nie, to spora szansa, że jakieś papraki będą się uczyć na Twojej furze, bo jednak serwisowanie jest bardziej wymagające niż jakiejś hondy accord czy mazdy 6.
Tylna kanapa się nie składa, a jak zamontujesz butlę za kanapą (nie w kole) to bagażnik wcale taki duży nie jest. Kompletu kół na zmianę nie zmieścisz. Układ kierowniczy w porównaniu do bardziej nowoczesnego samochodu uchodzącego za "dobrze prowadzący się" (np. Civic 8 lub 9) sprawia wrażenie jakbyś pontonem kierował. Ale jak się godzisz na takie niedogodności, to szukaj i kupuj, bo fura fajna.
toms
Lex user

Model Lexusa: gs430

Postprzez ledziu » 29 lip 2019, o 14:12

toms napisał(a):Zależy jakie masz oczekiwania, do 20K będzie trudno kupić coś, co nie będzie wymagało istotnego wkładu w mechanikę lub kosmetykę (nie mówię, że niemożliwe, ale trudne). Problemem jest też "hype" jaki się zrobił na stare lexusy. Byle padaka uchodzi teraz za "klasyka" i trzyma cenę i trzeba wszystko dokładnie sprawdzać.

Co do daily, to też kwestia wymagań. Zawieszenie na zamiennikach trwałością nie grzeszy, tylne klocki zużywają się bardzo szybko. Do obsługi serwisowej dochodzi Ci olej w automacie, olej w tylnym moście, regulacja zaworów na lpg. Jak masz zaufany, pewny warsztat, to spoko. A jak nie, to spora szansa, że jakieś papraki będą się uczyć na Twojej furze, bo jednak serwisowanie jest bardziej wymagające niż jakiejś hondy accord czy mazdy 6.
Tylna kanapa się nie składa, a jak zamontujesz butlę za kanapą (nie w kole) to bagażnik wcale taki duży nie jest. Kompletu kół na zmianę nie zmieścisz. Układ kierowniczy w porównaniu do bardziej nowoczesnego samochodu uchodzącego za "dobrze prowadzący się" (np. Civic 8 lub 9) sprawia wrażenie jakbyś pontonem kierował. Ale jak się godzisz na takie niedogodności, to szukaj i kupuj, bo fura fajna.

Zacznijmy że chcieć cenę a ja dostać to dwie różne sprawy... do tego jeżdżę różnymi dziwnymi autami i wieczne poszukiwania 20 letniego ideału są dla mnie śmieszne bo auta są tylko jest potrzebne realne podejście do życia. kupujesz, serwisujesz i jeżdzisz a nie masturbujesz się czy błotnik ma taki czy sraki odcień i czy sprzedający zainwestował 20k w to żebyś mógł szczęśliwie kupić od niego auto za 15k.

Co do hondy albo mazdy to akurat żle trafiłeś bo w wielu kwestiach są trudniejsze w serwisie a co za tym idzie droższe. Resztę co napisałeś to serwisowa normalka.

p.s.

Nie wiem czy się orientujesz ale np. 2,4 accord po 100k.km. nie będzie już miał regulacji zaworów bo trzeba ją robić na lpg co 25k.km.
ledziu
Lex Master

Postprzez ocieplator » 29 lip 2019, o 14:46

Z tym prowadzeniem to chyba nie jest tak źle. Jeżdżę obecnie mondeo mk4 które prowadzi sie extra. Ale co do lexa to mozna troche fabrykę poprawić prawda? Jesli chodzi o koszty eksploatacyjne to nie boję sie ich . w obecnym aucie jest turbo, dwumas, drogie nieregenerujace się wtryski, dpf itd itd wiec spoko. W auto planuje i tak trochę zainwestowac bo po prostu mi sie podoba mega, a do tego chcę spełnić swoje marzenie o posiadaniu szybkiego potwora v8 :) i w sumie nie oczekuję, że kupię igłe ale wiem ze będę do takiego stanu lexa doprowadzał. Na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie?
ocieplator
Nowy lex user

Postprzez toms » 30 lip 2019, o 07:59

ledziu, biadolisz na tych kupujących w każdym możliwym wątku. Dałbyś sobie już spokój...

A co do sprawdzenia przy zakupie, to standardowe czynności... Blacharka, wycieki, sprawność elektryki, zawieszenia, hamulców, klimy, itd. Pasuje się też przejechać po kamienistej drodze (jak gdzieś znajdziesz) i zwrócić uwagę czy na kierownicę przekazywane są drgania/szarpania itp. I druga rzecz to szybsza jazda tak koło 140km/h, czy nie ma wibracji, drgań, bicia. Jak te mankamenty występują, to eliminacja ich, to upierdliwa rzecz. Zajrzyj też na podłogę bagażnika czy woda nie stoi.
toms
Lex user

Model Lexusa: gs430

Postprzez ledziu » 30 lip 2019, o 10:44

toms napisał(a):ledziu, biadolisz na tych kupujących w każdym możliwym wątku. Dałbyś sobie już spokój...

I będę biadolił bo polaczkowatość zakupowa to taka sama patologia jak cofanie licznika.

Co do reszty Twojej wypowiedzi to muszę Cię zmartwić zazwyczaj to co napisałeś nie liczy się bo najważniejsze jest story, ładne zdjęcia no i poszukiwania drugiej warstwy lakieru.

P.s.
W tamtym tygodniu sprzedaliśmy is300sc który był wystawiony za 19k.z mankamentem pt. Nieudana polerka dachu. No i patrz auto teraz już na stałe będe serwisował, jest w idealnym stanie a nasze kupce oglądały, masturbowały się i jak już nie było o co się przyczepić to "ło panie ten dach to masakra" ... A nowy właściciel pewnie wyda z 700zł.i będzie po masakrze... :biggrin2:
ledziu
Lex Master

Postprzez rsz1981/2 » 30 lip 2019, o 20:58

uzywam GSa od 2009r.... od trzech lat codziennie do roboty 12km i poki co nie zawiodl....jak wyżej czyli pilnować płynów, wymiany zgodnie z zaleceniami i cieszyć się jazda. Póki co blisko 140k zrobione z czego wiekszosc na lpg i nic sie nie dzieje.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
rsz1981/2
Lex user

Model Lexusa: GS300

Powrót do Lexus GS