Lexus GS MKIV - wyszukiwanie online.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Lexus GS MKIV - wyszukiwanie online.

Postprzez Pzz » 10 sie 2019, o 18:02

Witam,

Jeżdżę GSem ( 2013 ) juz od jakiegoś czasu ale ostatnio chciałem podłączyć telefon do systemu nawigacyjnego aby skorzystać z funkcji wyszukiwania online jak i planowania i przesyłania trasy ze strony „MY LEXUS „ .

Telefon mam w sieci play wiec nie moge wybrac automatycznie z dostępnych w systemie tylko manualnie i tu mam problem. Po wpisaniu :
APN : internet, DNS: 89.108.195.20, oraz mojego numeru telefonu system nie moze sie połączyć.

Drodzy forumowicze czy ktos próbował juz to zrobic? Czy moglibyście mi pomoc?

Pozdrawiam,
Paweł
Pzz
Nowy lex user

Model Lexusa: GS mk4 450h

Re: Lexus GS MKIV - wyszukiwanie online.

Postprzez Andmat » 10 sie 2019, o 20:35

To tak nie działa. Masz WiFi w lexusie? Bo jak nie to synchronizacja przez MyLexus też nie będzie działała. Ja w swoim NX mam WiFi i jak np. podjadę pod dom to łączy się z moim routerem i wtedy pobiera sobie to co mu wyślę. Opcja druga to stworzenie punktu dostępowego w telefonie i udostępnienie internetu. Opcja trzecia (ja mam tak zrobione) to mały mobilny router i podłączenie się do niego. Mam tam włożoną kart Aero z dokupionym 5gb internetu na 30 dni(spokojnie wystarcza) Działa to całkiem fajnie .Nawigacja ściąga korki na trasie , Street View, ceny paliw itp. Można na komputerze (lub przez aplikację na telefonie) wytyczyć trasę i wysłać przez internet do samochodu. To spore ułatwienie bo wprowadzanie głosowe lub touchpadem to trochę trwa :)
Andmat
Lex user

Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h

Postprzez mariuszelectro » 11 sie 2019, o 23:31

Cześć, przerabiałem ten temat, wiele lat temu. Nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości.
1) współczesne telefony nie obsługują wymaganego profilu DUN ( Dial up Network) to stary profil umożliwiający użycie telefonu jako modem do transmisji danych (stare Nokię to maja i to nie wszystkie ) kiedyś sprawdzałem i faktycznie możliwe było podłączenie do konta i pobranie danych z serwisu nt zaplanowanej trasy.
2) o ile mi wiadomo serwis www już nie jest kontynuowany i wiele rzeczy już nie działa....
W wersji na androida są emulatory DUN , tez próbowałem i działo na niektórych telefonach.
Także niestety kolego lexus w tej dziedzinie tkwi w innej epoce......
Co innego w USA gdzie maja rozbudowane usługi za pośrednictwem app Enform....
W Europie nic z tego.....
W nowszych wersjach (jak pisze kolega) jest WiFi i tam są już większe możliwości, można używać np HotSopt' a wystawionego przez telefon. (Tez testowałem bo miałem kiedyś Is’a Z nowszym systemem z WIFI i się łączyło)

Jak coś uzyskasz to się podziel, może coś się zmieniło, ja już odpuściłem kilka lat temu.... i korzystam po prostu z telefonu, tak jest wygodniej i działa, a mapy i informacje są aktualne..... wielki ekran od nawigacji jest wątpliwą ozdobą tego auta.
Tym bardziej iż sterowanie głosowe rownież nie działa (tzn działa ale po angielsku, życzę powodzenia aby w tym języku obsługiwać np polskie nazwy miejscowości lub polskie nazwiska) zreszta w IS, który miał język polski słabo to działało.
mariuszelectro
Lex user

Model Lexusa: Gs450h/Is250

Postprzez mariuszelectro » 17 sie 2019, o 19:58

Znalazłem jeszcze takie coś
Można sobie zrobić Apple carPlay Android auto (bezprzewodowo) instalując moduł kupiony w Chinach , o tu np.Zobacz, co znalazłem w AliExpress
http://s.aliexpress.com/FV7VVN3y
Sam się zastanawiam nad tym.... dodatkowo działa obsługa z użyciem oryginalnego joysticka (podobno)
mariuszelectro
Lex user

Postprzez Andmat » 17 sie 2019, o 22:13

W moim NX (2019) zasadniczo wszystko działa nawet Mirracast i obsługa głosowa po polsku. Co prawda nie zawsze np. zmieni stację na właściwą ale za 2 razem to już ma najczęściej 100% trafienie stację. Działa też asystent gooogle i jego wybieranie głosowe czyli ogólnie nie jest tak źle. Mirracast co prawda działa tylko do prędkości bodajże 40km na godzinę a potem się rozłącza ale jestem w stanie to zrozumieć bo można przy nim stramowac np filmy co nie jest zbyt dobrym pomysłem w czasie jazdy.. Z multimediami nie jest aż tak tragicznie jakby się mogło wydawać. Wszystko zależy od oczekiwań. Mnie zależało na obsłudze bluetooth (głośnomówiący) odtwarzanie muzyki (spotify) i USB oraz nawigacji która moim zdaniem daje radę wcale nie gorzej niż google. Są pokazane korki i ewentualne objazdy, radary i POI. Jak dojdzie (ponoć jeszcze w tym roku) android Auto i Aple Carplay to będzie już super i nic więcej do szczęścia nie będzie potrzebne. :ok:
Andmat
Lex user

Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h

Postprzez mariuszelectro » 22 sie 2019, o 23:46

Temat dotyczy GS z 2013, w Twoim NX jest inny system, i być może kiedyś będziesz się cieszył tym o czym piszesz.
Daj znać jak taki update będzie......
mariuszelectro
Lex user

Powrót do Lexus GS