MK4 GS300h vs 450h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

MK4 GS300h vs 450h

Postprzez ArtIS » 9 cze 2020, o 22:08

Dzień dobry!

Nie znalazłem na forum, wiec zdecydowałem się założyć temat.

Obecnie mam IS250 AWD i generalnie samochód jest rewelacyjny, jednakże zainteresował mnie młodszy i wyższy model z innym silnikiem.

Mianowicie zachorowałem na GS’a MK4. Wiem, ze będę musiał nań wyłożyć trochę gotówki, jednakże chciałbym poradzić się ewentualnych uzytkownikow, jak istotne są różnice pomiędzy 300h a 450h.

Czy większa moc w 450h jest na codzień bardziej odczuwalna/przydatna? Jak to wszystko wpływa na spalanie?

Moje trasy to głównie jazda po Warszawie (teraz w trakcie pandemii można to nazwać jazdą :)) oraz sporadyczne trasy (min. 1x miesiąc na minimum 600 km).
Chciałbym tez po otwarciu Europy pojechać tym autem na jakieś drobne wakacje.

Co do komfortu itp, to nie pytam bo trochę na pewniaka zakładam, ze będzie lepiej niż w IS’ie z 2009 :)

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane!

Pozdrawiam,
Artur
ArtIS
Lex Maniak

Model Lexusa: IS 250 AWD

Re: MK4 GS300h vs 450h

Postprzez kaczy89 » 11 cze 2020, o 20:24

Hej,
mam GS 300h. Sam byłem przed tym wyborem gdy kupowałem swojego i wiem, że zaraz uruchomi się grono maruderów którzy powiedzą, że do tego auta pasuje tylko 450 h albo 350- pewnie mają rację- jednak ja nie byłem gotowy dopłacić kilkadziesiąt tys za większą moc której nie używa się zbyt często na naszych drogach. Spalanie jak dla mnie jest genialne- gdzieś już o tym pisałem dokładnie. Mieszkam w małej miejscowości- więc raczej jeżdżę w trasie albo krótkie odcinki- spalanie z 40 tys km to 6,2 litra. Wiem, że w 450 h to nie dużo więcej- bo podobno koło 8l- jednak mam jakąś taką wewnętrzną satysfakcję, że nie znam żadnego innego auta klasy E ważącego 1,7t, nie mającego turbo DPF-ów i innych drogich w naprawie części, które paliłoby mniej:) Głupich tekstów pt. wyjący silnik itp nie słuchaj- hybrydy z większymi silnikami nie są takie złe:)
gdybyś miał jakieś konkretne pytania służę pomocą.
kaczy89
Lex user

Model Lexusa: GS 300h

MK4 GS300h vs 450h

Postprzez ArtIS » 11 cze 2020, o 21:01

kaczy89 napisał(a):Hej,
mam GS 300h. Sam byłem przed tym wyborem gdy kupowałem swojego i wiem, że zaraz uruchomi się grono maruderów którzy powiedzą, że do tego auta pasuje tylko 450 h albo 350- pewnie mają rację- jednak ja nie byłem gotowy dopłacić kilkadziesiąt tys za większą moc której nie używa się zbyt często na naszych drogach. Spalanie jak dla mnie jest genialne- gdzieś już o tym pisałem dokładnie. Mieszkam w małej miejscowości- więc raczej jeżdżę w trasie albo krótkie odcinki- spalanie z 40 tys km to 6,2 litra. Wiem, że w 450 h to nie dużo więcej- bo podobno koło 8l- jednak mam jakąś taką wewnętrzną satysfakcję, że nie znam żadnego innego auta klasy E ważącego 1,7t, nie mającego turbo DPF-ów i innych drogich w naprawie części, które paliłoby mniej:) Głupich tekstów pt. wyjący silnik itp nie słuchaj- hybrydy z większymi silnikami nie są takie złe:)
gdybyś miał jakieś konkretne pytania służę pomocą.

Dzięki za info! Jutro postaram się obejrzeć właśnie 300h (450h do 100 000 zł raczej nie ma, a nie chce za 8-latka tyle dawać). Muszę najpierw sprawdzić czy ten model generalnie mi leży :)
ArtIS
Lex Maniak

Re: MK4 GS300h vs 450h

Postprzez Miras123 » 12 cze 2020, o 10:59

Siemka
Potwierdzam słowa przedmówcy - GS 300h rewelacja . W listopadzie 2019 kupiłem takiego z końca 2015r. Zastanawiałem się / miałem ten sam dylemat co Ty i pewnie przydałby się niejednokrotnie 450h ale przy moich 3 - 4 dłuższych wyjazdach w roku bez sensu ... koszt dopłaty nie zrekompensuje się przy kilku wyjazdach w roku.
Spalanie 300h w mieście faktycznie 6 - 6,2 l/100 km, jakość / komfort - miód, malina i orzeszki :dance3:
Generalnie ten GS koi i uspokaja :fiu:
Miras123
Nowy lex user

Model Lexusa: GS

MK4 GS300h vs 450h

Postprzez ArtIS » 12 cze 2020, o 18:18

No mam takie samo zdanie po dzisiejszej jeździe testowej! 300h mocy ma wystarczająco a faktycznie różnica w cenie mocno spora. Samochód komfortowy, rzeczywiście ekonomiczny i bardzo...stateczny :)

Może gdyby miał większy bagażnik...ale dobra, nie szkodzi, bo wiem już w co celować.
ArtIS
Lex Maniak

Powrót do Lexus GS