Piękny GS czy takie praktyki to norma

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Postprzez prelude102 » 18 sty 2021, o 20:04

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem i od jakiegoś czasu szukam Lexsusa GS mk III 430, i znalazłem taki piękny egzemplarz, https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... c3ef310b1e . Świetny przebieg śliczny lakier, jednakże mam do Was pytanie jako bardziej doświadczonych ( gdyż jestem laikiem) w ofercie/ogłoszeniu, jest mowa że auto jest bezwypadkowe,ale jak wpisałem w autobazie numer vin i kupiłem raport wyskoczyło, że auto miało 5 zdarzeń/napraw z czego jedna wynosiła według raportu od 2500 do-3500 euro czy w takim przypadku możemy mówić, że jest to auto bezwypadkowe ?

Kolejne moje pytanie, bo nigdy takiej transakcji nie zawierałem, czy to jest normalne że auto oferowane jest za 53900 zł a jeżeli chciałbym je kupić sprzedający oświadcza, że na fakturze możemy wpisać 35 tysięcy złotych a reszta należy uiścić gotówką bez wpisywania tej kwoty na umowę czy fakturę,?

Czy warto rozważać ten samochód?

Poza tym jakby ktoś sprzedawał mk III z silnikiem 430, chętnie bym rozważył ofertę,

Z góry dziękuję za odpowiedzi
prelude102
Nowy lex user

Model Lexusa: GS

Re: Piękny GS czy takie praktyki to norma

Postprzez q3_ » 18 sty 2021, o 20:21

Hej
1. Zależy czego oczekujesz i jak definiujesz wypadek. Czy stłuczka to już wypadek? Jeśli samochód miał drobną stłuczkę ale były do wymiany np przedni zderzak i reflektory, to myślę, że 3500 EUR można przekroczyć bez problemu.
2. Też się spotkałem z taką praktyką kupując mojego LS. Powiedziałem gościowi, że albo pełna kwota na umowie albo nie kupuję i tyle. Kwota zaniżona jest ryzykowna chociażby z tego względu że w razie problemów sprzedający będzie tylko do niej odpowiadał.
Pzdr
Q3
q3_
Lex user

Model Lexusa: LS430

Postprzez prelude102 » 18 sty 2021, o 20:29

Dziękuję za odpowiedź,
2. Tak myślałem, że jest to ryzyko jeżeli chodzi o umowę,

1. Co do wypadku czy stłuczki to rozumiem, że 15 letnie auto mogło mieć szkody obcierki czy po prostu nawet wypadek, jednak nie rozumiem dlaczego nikt szczerze tego nie napisze raport kosztuję 80 zł, (ale może jestem idealistą).
prelude102
Nowy lex user

Postprzez Nemo 77 » 18 sty 2021, o 21:33

Kup na fakturze za 35tyś,zapłać 53 tyś.tylko później nie pisz,że sprzedający Cię delikatnie mówiąc oszukał w razie chęci zwrotu itp. ;) jeśli sprzedający ma np.auto handel. Nie bierz tego personalnie,ale już dawno przestało mi być szkoda kupujących-sami są sobie winni.PS. Jak będziesz kupował to pisz tyle za ile faktycznie weźmiesz.Pozdrawiam.
Nemo 77
Lex Driver

Model Lexusa: GS 300

Postprzez ProMienisty » 18 sty 2021, o 23:16

felgi w tym aucie to akcesoryjne borbet ca ,dodawane w salonie do zimówek ,
koniecznie jazda testowa i sprawdzenie skrzyni na ciepło,dodatkowo podnośnik i sprawdzenie chłodnicy ,w szczególności króćce od skrzyni -czy nie są skorodowane ,to najsłabszy element tego auta
ProMienisty
Lex user

Model Lexusa: HONDA

Postprzez prelude102 » 19 sty 2021, o 14:28

Jeszcze raz dzięki,

Ten samochód odpuszczam bo podobno nie ma opcji aby cała kwota była na umowie/fakturze, co jak poczytałem wasze komentarze i ogólnie zadzwoniłem do znajomego Prawnika nie warto tak ryzykować, nie znam szczegółów jak potem Sprzedawca to rozlicza, (wiadomo każdy kombinuje), ale to może być przekręt skarbowy a teraz takie rzeczy są ścigane, więc wole mieć spokojne sumienie.

Będę dalej szukał swojego egzemplarza, dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam,
prelude102
Nowy lex user

Postprzez adolf83 » 19 sty 2021, o 14:35

No panowie jeżeli firma zajmuje się handlem samochodami no to wiadomo że chce coś zarobić, niestety akcyza 18,6 % jeżeli miała by być płacona od żeczywistej kwoty zakupu tego auta to on by musiał kosztować około 70 tys. i tak to wygląda .Nie jestem sprzedającym .Pozdrawiam
adolf83
Nowy lex user

Model Lexusa: gs430

Postprzez prelude102 » 19 sty 2021, o 14:47

ale czy to ma być problem kupującego ? taka akcyza ? to jest ryzyko sprzedawcy, że sprowadza auto wie ile kosztuje za ile kupił i jak to wygląda i za ile musi wystawić auto aby zarobić. Ja nie zamierzam kupować jak najtaniej bo okazja chce kupić dobry egzemplarz i jeżeli będzie wart swojej ceny to zapłacę te 60 tys 70 tys etc. dla mnie to jest jasne.
prelude102
Nowy lex user

Postprzez machony79 » 19 sty 2021, o 16:20

a mi się wydaje,że sprzedawca nie chcę wykazać w dokumentach dużego zarobku na aucie.Przecież od różnicy pomiędzy kwota zakupu a kwotą sprzedaży płaci podatek.
machony79
Lex user

Model Lexusa: NX200t

Postprzez q3_ » 19 sty 2021, o 17:17

machony79 napisał(a):a mi się wydaje,że sprzedawca nie chcę wykazać w dokumentach dużego zarobku na aucie.Przecież od różnicy pomiędzy kwota zakupu a kwotą sprzedaży płaci podatek.
To nie jest problem kupującego. Problemem kupującego może być to co napisałem wcześniej.

Wysłane z mojego F1 przy użyciu Tapatalka
q3_
Lex user

Model Lexusa: LS430

Następna strona

Powrót do Lexus GS