Gs III -pytania

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Gs III -pytania

Postprzez MirekMM » 2 lut 2021, o 16:06

Witam

Poszukuje samochodu dla mojej dziewczyny głównie na miasto zdecydowałem się na lexusa gs III rok około 2008 – 2010 i mam kilka pytań.

1 który silnik wybrać
300 249km
350 307km
450h 345km

2 jakie jest realne spalanie
3 czy zakładać instalacje gazową przebieg roczny max 12 tyś km koszt instalacji
4 jak z trwałością akumulatorów w 450h
5 jakie są koszty i co ile się wymienia rozrząd, amortyzatory

dziękuje za odpowiedzi
MirekMM
Nowy lex user

Model Lexusa: Gs

Re: Gs III -pytania

Postprzez JanB » 2 lut 2021, o 16:49

ad. 1 450h bo w mieście mniej pali
ad. 2 u mnie było średnio 10-11 l/100km
ad. 3 wg mnie pomyłka
ad.4 są trwałe, a jak padnie jakaś cela - to tanie do wymiany
ad. 5 rozrząd trwały = wieczny, reszta wg zużycia.
Moja uwaga: jedyną wadą tego auta jest mały bagażnik - reszta same zalety.
JanB
Lex Driver

Model Lexusa: GS

Postprzez kliMati » 2 lut 2021, o 19:07

zwróć uwagę jeszcze na jedną kwestię, czy Twoja dziewczyna ma "ciężką nogę", ale niekoniecznie ma opanowany tylny napęd. Jeśli tak, to sugeruję GS450h. Ma bardzo sprawny układ stabilizacji toru jazdy, a dodatkowo ma dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Z tego co wiem tylko GS450h ma taki dyfer, pozostałe modele nie i już przy deszczu lub starszych oponach mają kłopoty z trakcją. Podstawa w każdym z GS-ów to świeże opony, bo stary, nawet wysoki bieżnik będzie niebezpieczny. Komplet dobrych opon to 2,5k PLN. Jeśli chcesz oszczędzać jeżdżąc na gazie, to pytaj instalatora, który silnik ogarną, bo wszystkie mają wtrysk bezpośredni, a GS450h nawet pośredni i bezpośredni jeśli dobrze pamiętam.
kliMati
Lex user

Model Lexusa: LS400

Postprzez Chief1902 » 3 lut 2021, o 12:54

Zgadzam się z JanB:
ad. 1 450h bo w mieście mniej pali, fantastycznie się zbiera "od dołu", jest cichy na postoju i przy parkowaniu, czasem zjeżdżam z górki 2km do przedszkola tylko ładując baterię.
ad. 2 u nas (ja i żona, ja więcej ona mniej) średnio 9 l/100km
ad. 3 nie rób sobie krzywdy
ad. 4 za krótko mam gs żeby powiedzieć, poprzednie wyminione w komplecie po 9 latach
ad. 5 na forum piszą że amorki ~150kkm i wymiana. Ja kupiłem egzemplarz ze spoconymi amorkami i szykuję się na wydatek 8k pln na części, jeszcze nie wiem ile wymiana. Wymieniałem kpl świec (nie pamiętam producenta) i klocki ham. przód i tył brembo zapłaciłem 1300. Świece wymiana max co 50kkm.
Chief1902
Nowy lex user

Model Lexusa: IS200, GS450h

Postprzez wuju » 3 lut 2021, o 14:20

MirekMM napisał(a):Poszukuje samochodu dla mojej dziewczyny głównie na miasto

Moim zdaniem to wyklucza gs, to spore auto które potrzebuje trochę miejsca żeby je zaparkować.
A motor który by nie był w mieście musi wypić a możliwości jakie daje nie będą wykorzystane.
wuju
Lex user

Model Lexusa: GS430

Postprzez JanB » 3 lut 2021, o 21:30

Podobnie pomyślałem co kolega wuju, i w grę wchodzi z Lexusa chyba tylko CT. Ale przejechałem się kiedyś i to jest tzw. taczka. Twardy jakiś był.
JanB
Lex Driver

Model Lexusa: GS

Postprzez MirekMM » 4 lut 2021, o 16:54

Dziękuje za odpowiedzi zdecydowany jestem na zakup gs tylko wszędzie chwalą wersje 450h w której obawiam się wymiany akumulatora
jakie są koszty nowego akumulatora lub regeneracji albo zamiennika co polecacie

a jak moja dziewczyn nie wykorzysta możliwości autka to przynajmniej ja wykorzystam
MirekMM
Nowy lex user

Model Lexusa: Gs

Postprzez kliMati » 4 lut 2021, o 17:53

wrzuć sobie na YT film prof.Chris o regeneracji baterii w GS-ie, napisz do chłopaka, może poda cenę. Generalnie ASO :LEXUS: po wykonaniu testu baterii oferowało przedłużenie gwarancji na układ hybrydowy o rok, aż do 10 lat od pierwszej rejestracji, więc raczej są to trwałe baterie. Ważne jest czyszczenie kratek wentylacyjnych od baterii i konserwacja styków, co przy przeglądzie w ASO potrafią zrobić jako normalną procedurę. Jak masz wątpliwości co do stanu baterii zawsze można umówić się ze sprzedającym na test - koszt w ASO to około 300 PLN.
kliMati
Lex user

Model Lexusa: LS400

Postprzez pawel.js » 10 lut 2021, o 22:28

Chief1902 napisał(a):Zgadzam się z JanB:
ad. 1 450h bo w mieście mniej pali, fantastycznie się zbiera "od dołu", jest cichy na postoju i przy parkowaniu, czasem zjeżdżam z górki 2km do przedszkola tylko ładując baterię.
ad. 2 u nas (ja i żona, ja więcej ona mniej) średnio 9 l/100km
ad. 3 nie rób sobie krzywdy
ad. 4 za krótko mam gs żeby powiedzieć, poprzednie wyminione w komplecie po 9 latach
ad. 5 na forum piszą że amorki ~150kkm i wymiana. Ja kupiłem egzemplarz ze spoconymi amorkami i szykuję się na wydatek 8k pln na części, jeszcze nie wiem ile wymiana. Wymieniałem kpl świec (nie pamiętam producenta) i klocki ham. przód i tył brembo zapłaciłem 1300. Świece wymiana max co 50kkm.

Mówisz, że wymieniałeś świece, powiedz proszę, jak dostałeś się do tych po prawej stronie? Czy demontowałeś kolektor?
pawel.js
Nowy lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez cooper69 » 10 lut 2021, o 23:45

Bez problemu znajdziesz na youtube film jak to zrobić
cooper69
Lex user

Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008

Następna strona

Powrót do Lexus GS