Zmiana Lexus GS300 MK3 na GS200T MK4 - czy warto?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Zmiana Lexus GS300 MK3 na GS200T MK4 - czy warto?

Postprzez Kozio_1986 » 17 mar 2021, o 21:36

Cześć,

Naszła mnie ochota wymiany mojego Lexusa GS 300 MK3 na 200T MK4, ale zastanawiam się czy warto
Głównym powodem jest chęć pojeżdżenia czymś nowszym, a MK4 pod względem designu i wnętrza to bardzo duży skok w porównaniu do poprzedniej generacji, chociaż MK3 nadal mi się podoba.

Czy ktoś z Was robił taki „upgrade” i mógłby odpowiedzieć na kilka pytań?

1. Silnik - jakie odczucia z przesiadki z 3.0 V6 249KM na 2.0T R4 245KM?
Niby 200T nowszy, więcej niuta, ale przyspieszenie i V-max ciut gorsze od starszego brata.
Większość czasu poruszam się max 100-140km/h, ale przy wyprzedzaniu lubię mieć pewność, ze zdążę, więc elastyczność w przyspieszaniu do 160/180km/h jest dla mnie ważna.
W GS300 nie narzekam, a cały nowy wydech dał tez trochę więcej elastyczności od dołu.

2. Jak z bagażnikiem? W różnych miejscach podają różne wartości. Wielkość bagażnika w MK3 to dla mnie takie sensowne minimum.

3.Jak się ma audio Mark Levinson z MK3 do standardowego audio z MK4? Chciałbym MK4 po lifcie i z małym przebiegiem, ale wtedy nie starczy budżetu na wersję z ML :)

4. Coś innego o czyn warto powiedzieć?

Najbardziej obawiam się punktu 1, a więc tego, że R4 z MK4 nie da takich fajnych odczuć w jeździe, jak V6 z MK3.
Z góry dzięki za komentarze osób, które przechodziły takie przejście na nowszą generację GS.
Kozio_1986
Lex user

Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300

Re: Zmiana Lexus GS300 MK3 na GS200T MK4 - czy warto?

Postprzez jacos » 18 mar 2021, o 15:24

Cześć,

blisko rok temu zrobiłem taki "upgrade"

1. Silnik - odczucie prędkości nieco na plus 200t (pewnie przez kwestie turbo), więc podczas jazdy na trasie itp, nie czuję aby było wolniej. Co do kwestii pewności to rzecz mocno subiektywna, jak dla mnie to nie ma problemów z odejściem, gdy nagle na autostradzie w tylnym lusterku pojawia się coś niemieckiego. Sam silnik nie jest strasznie elastyczny, raczek każde przyspieszenie polega na redukcji skrzyni i wkręceniu na obroty aby turbo zaskoczyło, więc wyprzedzanie lepiej planować z niewielkim wyprzedzeniem. Poza tym jest spora różnica w kwestiach akustycznych - nie ma co porównywać V6 do R4, a co za tym idzie brakuje trochę takiego "prestiżu". I taka ciekawostka co do spalania, notowałem każde tankowania w obu autach i na chwilę obecną w 200t wychodzi mi średnia o 2l mniejsza (aczkolwiek może to być kwestia obecnej sytuacji - mniej się jeździło do pracy przez miasto)
2. Nie wiem ile który ma litrów, ale w mk4 wydaje mi się być niego dłuższy
3. Podczas jazdy próbnej posłuchałem zwykłego audio i powiedziałem: "może być". Teraz powiem - jak masz możliwość to bierz ML ;-). Niby początkowo byłem zawiedziony jego poziomem w MK3 (wszyscy w internetach wychwalają, ale grało jak dla mnie tak normalnie). Różnica taka, że ML gra jakby się siedziało w domu na fotelu i słuchało muzyki, a zwykłe audio w MK4 gra tak, że od razu wiadomo, że siedzi się w samochodzie
4. Podsumowując, jeżeli chodzi o środek i całe odczucie podczas użytkownika oraz jazdy to jak dla mnie, mk4 wygrywa. Czuć, że to dużo nowszy samochód - inny poziom. Materiały i wykończenie też oceniam bdb. Żałuje braku ML oraz tych systemów bezpieczeństwa (możliwe, że gdybym miał to bym narzekał, że są do niczego itp), ale mimo tego, jestem zadowolony z zamiany
jacos
Nowy lex user

Model Lexusa: GS300

Re: Zmiana Lexus GS300 MK3 na GS200T MK4 - czy warto?

Postprzez Kozio_1986 » 18 mar 2021, o 23:22

jacos napisał(a):Cześć,

blisko rok temu zrobiłem taki "upgrade"...

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Nie chce przeznaczyć na auto więcej niż 120k PLN, więc o ML mogę zapomnieć ;P
Może spróbowałbym tego chipa od Unitronic, o kórym piszą w innych postach.
Drugą opcją byłby VW Passat B9 z 2.0 TFSI 280KM, ale to jednak tylko Passat i nie wygląda tak fajnie m, jak GS ;)
Czas się rozglądać za GS, jeszcze raz dzięki!
Kozio_1986
Lex user

Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300

Powrót do Lexus GS