Tłumik, wydech

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Tłumik, wydech

Postprzez kriss » 25 kwi 2021, o 13:50

Dzień dobry Wszystkim.
Jestem tutaj nowy.
Mam Lexus GS 350 AWD z 2007r. Motor dość nie typowy 249.00 Kw
Mam pewien problem ,ponieważ urwał mi się tłumik końcowy prawy. W salonie Lexus Poznań powiedziano mi ,iż sprzedają tylko w komplecie. Czyli 2 tłumiki +rura. Jest to dosyć drogie...Wiem powiecie, kupiłeś Lexa to teraz płać. Ale to przecież nie o to chodzi. Jak jest możliwość poradzenia sobie z tematem taniej, to dlaczego nie. W związku z tym ,mam pytanie: Gdzie i jaki tłumik, komplet najlepiej zakupić? Bądź gdzie się najlepiej udać? Może ktoś z Was miał podobny problem.
Bardzo proszę o informację. :podziw: Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
kriss
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 350 AWD 2007r.

Re: Tłumik, wydech

Postprzez jpok » 25 kwi 2021, o 18:48

Z podobnym problemem pojechałem za zakładu specjalizującego się w tłumikach. Oczywiście pomogli.
Myślę ze tam gdzie mieszkasz lub w okolicy znajdziesz odpowiednią firmę.
jpok
Lex user

Model Lexusa: GS 300 MK3

Postprzez kliMati » 26 kwi 2021, o 06:46

sprawdź w necie, czy AWD ma takie tłumiki jak pozostałe modele z motorem 3,5, a jeśli tak to wklep w wyszukiwarkę "Peśla" - 2 tłumiki końcowe nie powinny kosztować więcej niż 600PLN, chyba że przez znany portal. Na forum jest wątek o tłumikach końcowych do GS III. Jeśli chcesz sam działać z montażem, to polecam poszukać tłumików z rurą Y w komplecie, bo to będzie następny element do wymiany i sama wymiana jest dużo łatwiejsza.
kliMati
Lex user

Model Lexusa: LS400

Postprzez kriss » 26 kwi 2021, o 14:47

kliMati napisał(a):sprawdź w necie, czy AWD ma takie tłumiki jak pozostałe modele z motorem 3,5, a jeśli tak to wklep w wyszukiwarkę "Peśla" - 2 tłumiki końcowe nie powinny kosztować więcej niż 600PLN, chyba że przez znany portal. Na forum jest wątek o tłumikach końcowych do GS III. Jeśli chcesz sam działać z montażem, to polecam poszukać tłumików z rurą Y w komplecie, bo to będzie następny element do wymiany i sama wymiana jest dużo łatwiejsza.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. W necie nic nie znalazłem, czy wydechy się różnią. Zadzwoniłem do Lexus Poznań, i facet mi powiedział tylko ,że nie ma żadnej wzmianki o różnicach. Do 350-ek były dedykowane tłumiki o numerze katalogowym 17430-31550. Cena takiego końcowego wydechu 3400zł.po rabacie 2700pln. Tyle wiem. Teraz muszę się skonsultować z kimś kto ma jakieś pojęcie...Ja jestem zupełnym laikiem w sprawach mechaniki. :bye:
kriss
Nowy lex user

Postprzez kriss » 26 kwi 2021, o 14:58

jpok napisał(a):Z podobnym problemem pojechałem za zakładu specjalizującego się w tłumikach. Oczywiście pomogli.
Myślę ze tam gdzie mieszkasz lub w okolicy znajdziesz odpowiednią firmę.

Dziękuję ,spróbuję poszukać gdzieś dalej ode mnie. W mojej miejscowości i okolicach nikt się nie specjalizuje w układach wydechowych. :bye:
kriss
Nowy lex user

Postprzez maciej_1902 » 27 kwi 2021, o 05:59

Kalinski.pl
maciej_1902
Lex user

Model Lexusa: Is 350 f sport awd

Postprzez vipowski » 27 kwi 2021, o 07:47

Tłumikarzy w Poznaniu jest sporo. Kaliński "customowo" z nierdzewki robi tylko sportowe przeloty. Przynajmniej dla mnie nie chciał zrobić cywilnego wydechu z kwasówki.
Ostatecznie i tak zrobiłem przelot ale w innej firmie i mimo kilku prób ucywilizowania go, dalej mam mieszane uczucia co do takiego wydechu w hybrydowym GSie...
vipowski
Lex user

Model Lexusa: GS MK3 450H

Tłumik, wydech

Postprzez mikajus@gmail.com » 30 kwi 2021, o 10:29

kriss napisał(a):Dzień dobry Wszystkim.
Jestem tutaj nowy.
Mam Lexus GS 350 AWD z 2007r. Motor dość nie typowy 249.00 Kw
Mam pewien problem ,ponieważ urwał mi się tłumik końcowy prawy. W salonie Lexus Poznań powiedziano mi ,iż sprzedają tylko w komplecie. Czyli 2 tłumiki +rura. Jest to dosyć drogie...Wiem powiecie, kupiłeś Lexa to teraz płać. Ale to przecież nie o to chodzi. Jak jest możliwość poradzenia sobie z tematem taniej, to dlaczego nie. W związku z tym ,mam pytanie: Gdzie i jaki tłumik, komplet najlepiej zakupić? Bądź gdzie się najlepiej udać? Może ktoś z Was miał podobny problem.
Bardzo proszę o informację. :podziw: Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Mgmotorsport

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mikajus@gmail.com
Nowy lex user

Model Lexusa: IS250 II

Postprzez Rakhim » 1 maja 2021, o 03:08

Też nie polecam kalińskiego, z bomby odmówili wspawania przepustnicy elektrycznej, chcieli naciągnąć na dwie pneumetyczne przepustnice bo nie znaleźli miejsca, gdzie w innym warsztacie bez problemu. PHU luma jakby ktoś szukał, w porządku facet można porozmawiać normalnie i się dogadać.
Rakhim
Lex user

Model Lexusa: IS 250

Postprzez kriss » 1 maja 2021, o 14:52

Dziękuję za odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy, jak na razie nadal autko stoi. Ciągle się rozglądam...Znalazłem na Allegro, za do 800pln. Ale czy są odpowiednie, tego to już nie wiem. Po opisie wskazuje, że są odpowiednie. Ale jak znam życie, to zdjęcia i opis, nie odzwierciedla rzeczywistości. Abym się mylił. Zamówię i się okaże.
Chyba że znajdzie się ktoś jeszcze co mi doradzi.
Pozdrawiam serdecznie.
kriss
Nowy lex user

Następna strona

Powrót do Lexus GS