GS300 MK2 - centralny nie otwiera drzwi kierowcy

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

GS300 MK2 - centralny nie otwiera drzwi kierowcy

Postprzez Buczek91 » 25 cze 2021, o 19:08

Cześć wszystkim,

od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Lexusa GS300 MK2 2000r i mam mały problem.
Samochód został zakupiony z wyładowana baterią w kluczyku - dziś ją wymieniłem, pilot zaczął migać na czerwono po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku i ku mojemu zdziwieniu auto zaczęło reagować na sygnał z pilota :D

Problem natomiast jest taki, że samochód wykonuje wszystkie komendy z pilota takie jak otwieranie i zamykanie szyb z kluczyka, otwarcie bagażnika po przytrzymaniu przycisku, otwiera i zamyka wszystkie drzwi POZA drzwiami kierowcy.

Dodam tylko, że od środka po naciśnięciu przycisku blokady drzwi od strony kierowcy, reagują wszystkie rygle poza właśnie wspomniana stroną kierowcy.

Ktoś z Was miał taki problem? Ewentualnie jak go rozwiązać?

P.S.
Po wymianie baterii w drugim kluczyku, niestety samochód nie reaguje na niego, czy jest jakiś magiczny sposób na jego zakodowanie mając jeden sprawny?

Z góry dziękuje za merytoryczne odpowiedzi :) :piwo: :piwo:
Buczek91
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 300 mk2

Re: GS300 MK2 - centralny nie otwiera drzwi kierowcy

Postprzez sopranovw » 26 cze 2021, o 00:02

Miałem dokładnie taki sam problem ! padł siłownik zamka w drzwiach kierowcy ! kupiłem na all sam ten element kilka minut na wymianę i wsio działa jak ta lala :)
sopranovw
Nowy lex user

Model Lexusa: gs 300

Postprzez Buczek91 » 27 cze 2021, o 11:18

Dzięki wielkie za pomoc :)!
kurde, jak na złość szukałem na all i przez wujka Google i niestety do mk2 nie widzę dostępnych, także jakby któryś z forumowiczów miał na zbyciu chętnie kupię :P - w poniedziałek zadzwonię jeszcze do ASO, zobaczymy :D czasami i tam idzie coś kupić za niewielkie piniondze.
Denerwujące jest to, że centralny działa, kluczyk działa, ale alarmu niestety nie ma ;/ po zamknięciu drzwi światło w środku nadal się swieci i trzeba posiłkować się zamkiem w drzwiach
Buczek91
Nowy lex user

Postprzez muzz » 28 cze 2021, o 09:33

ja sugeruję po kupnie używanego zamka wymianę w nim samego silniczka na nowy
jest to rabialne a problem z głowy na kolejne 20 lat ;)
przykładowy temat z forum amerykańskiego https://www.clublexus.com/forums/gs-2nd ... -5.html#72
muzz
Lex Driver

Model Lexusa: GS 430

Postprzez Buczek91 » 2 lip 2021, o 13:36

Czekam, aż jedna osoba z grup na FB mi przywiezie używkę, jeżeli ona siądzie ponownie, to pewnie to rozważę. Aż tak bawić się nie chcę w to :) ale liczę, że działać będzie przez długi czas
Buczek91
Nowy lex user

Postprzez grandgamer » dzisiaj, o 17:00

Również borykam się z tym problemem. Czy wymagany jest zakup używki? Nie ma możliwości naprawy? Pobliscy mechanicy nie dają rady...
grandgamer
Nowy lex user

Model Lexusa: GS

Powrót do Lexus GS