GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shamal
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 12:01
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: krk
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: shamal »

mareecki pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... yIv0P.html

Czy ktoś zna samochód? widział? Jakieś opinie?
Widziałem, właśnie tam byłem dzisiaj.
Od razu powiem, że też za dużo informacji to nie mam o nim, bo zrezygnowałem dosyć szybko, ale powiem co zobaczyłem ;)
A więc, samochód stoi w częstochowie (wbrew tablicom KRA) w tym samym miejscu w którym są zrobione fotki - i tak jak w ogłoszeniu, sprzedaje go kolega właściciela, który prowadzi komis/myjnie/warsztat? , akurat nie mógł podjechać, ale przyjechał jego pracownik który również zna właściciela - dlatego nie dowiedziałem się niektórych dokładniejszych spraw.
Mniejsza o to, samochód: na pierwszy rzut oka bardzo fajnie, tak jak na zdjęciach, na drugi rzut już niezbyt. Rdza, rdza, rdza... Może nie tak, że aż samochód zmienia barwę i znika blacha, ale dosłownie na każdym elemencie mogłem znaleźć trochę rudego, albo purchle, nawet nie małe. Błotniki lewe, tylny prawy też trochę, chyba wszystkie drzwi na rantach, wszystkie jakieś śruby w zakamarkach zaśniedziałe, w bagażniku od strony nadkola dziwne ognisko rdzy... no pełno tego.
Wydechy, a w zasadzie same końcówki, które z góry uznałem za 'do wyrzucenia', Pan który pokazywał samochód od razu zgodnie przyznał, że takie coś to do calibry można dać ;) Na szczęście to tylko i wyłącznie końcówka, można zdjąć i coś ładniejszego dać (bo rury chyba są trochę przycięte).
Wnętrze - dziwnie bo wyraźnie bardziej zużyty jest fotel pasażera. Pan nie mógł mi tego wyjaśnić, nie chciał nic wymyślać, po prostu powiedział, że nie wie z czego to wynika. Kanapa z tyłu całkiem ok. Konsola i cała reszta również bez jakichś zastrzeżeń.
Szyby wszystkie toyoty, reflektory też, jakieś takie ni to matowe, ni to spolerowane, przydałoby im się odświeżenie. Pod maską - nadtopione pare elementów po prawej stronie przy elektryce, najbardziej widoczne po zniekształconym korku wlewu spryskiwaczy. Silnik - mokry dookoła przy pokrywie u góry, chyba brak 2 śrubek po lewej, reszta (na oko) w miarę ok. Instalacja lpg - nie znam się na tym za dobrze, ale wydawała się nieźle zamontowana :P
Najgorzej - nie dało się go nawet odpalić, niby mróz i stał podobno 2gi dzień, no ale padł akumulator i nie dało się go szybko podładować, trochę dziwnie i szkoda bardzo. O wyjeździe do sprawdzenia ja nawet już nie myślałem bo było sporo zamarzniętego śniegu, a samochód stoi na letnich oponach. 2 Bridgestony z przodu i jakieś inne z tyłu - zresztą starte i raczej do wymiany na już. Zimowe jak się okazało nie będą dodane, cena -500. Same felgi pomalowane na czarno, ale nie jakoś specjalnie ładnie, lepiej wyglądają z odległości +2m ;) W zasadzie tylko tyle wiem.
Wiedziałem jaka jest cena i byłem przygotowany na to, że coś może być do zrobienia jednak, czy miał może kolizję. Ale tej rdzy w praktycznie każdym miejscu to się nie spodziewałem - bo tak jak w ogłoszeniu, samochód niby był malowany 2 lata temu, to myślałem, że jest zabezpieczony i jest właśnie OK. Guzik prawda, tak jakby ktoś widząc rdzę po prostu to wszystko zamalował i "jakoś to będzie". Zresztą samo malowanie też nie najwyższych lotów, łuszczący się lakier zaraz po otwarciu klapki wlewu czy widoczne miejsca gdzie była przyczepiona taśma na czas malowania pod drzwiami.
Ogólnie - ja trochę się zawiodłem, na szczęście jechałem tylko z krakowa. Nie razi mnie jakiś zardzewiały element, czy dwa, ale bez przesady...
Jeżeli to komuś nie przeszkadza, to tylko dokładnie sprawdzić silnik, pojeździć nim, wziąć na diagnostykę (podobno dół nie jest już zardzewiały, podobno) i może być fajny. Tym bardziej, że ma kompletne wyposażenie (telefon, szyber).
Aha, sprawdziłem jeszcze vin, tylko żeby zobaczyć czy nie był przypadkiem przekładany (te fotele) :P Gdyby ktoś potrzebował: JT153JSG00057729

Pozdrawiam, w przyszłym tygodniu jadę prawdopodobnie zobaczyć kolejnego ;)
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: lukas78 »

shamal pisze:
mareecki pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... yIv0P.html

Czy ktoś zna samochód? widział? Jakieś opinie?
Wnętrze - dziwnie bo wyraźnie bardziej zużyty jest fotel pasażera. Pan nie mógł mi tego wyjaśnić, nie chciał nic wymyślać, po prostu powiedział, że nie wie z czego to wynika.
Wynika to z tego, że najprawdopodobniej fotele i cały środek był przekładany z angola - być może był welur i komuś się zachciało skóry...
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
shamal
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 12:01
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: krk
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: shamal »

lukas78 pisze: Wynika to z tego, że najprawdopodobniej fotele i cały środek był przekładany z angola - być może był welur i komuś się zachciało skóry...
Niee, to raczej wątpię, jest np. grzanie foteli, a w welurach chyba tego nie było, zresztą, cała reszta dopasiona, welur by tu nie pasował...
Wg mnie, najbardziej prawdopodobne jest to, że fotel kierowcy był w jeszcze gorszym stanie, a jest zmieniony na taki w znośnym, lepszym niż pasażera.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: endrju1 »

Albo kierowca miał 60kg, zaś jego żona 180kg żywej wagi...
beggus
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2017, o 19:41
Model Lexusa: brak
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: beggus »

panowie jutro jadę oglądać. Jakies przemyslenia ? Ktos zna to auto ? Niby właścicielem był Pan co niby posiadał kilka Lexusów..mam wrażenie, że to stara czesto powtarzana bajka...

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... yHFYp.html
loudner83
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 7 lut 2015, o 17:16
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Swarzedz
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: loudner83 »

Witam
Panowie w czwartek jestem umówiony z kolegom z forum na oględziny jego auta. Czy coś więcej wiecie na jego temat. Będę jechał z Poznania więc trochę mam. Więc każda opinia się przyda
http://otomoto.pl/oferta/lexus-gs-lexus ... 53b84ea684
Było
Lexus LS400
Lexus SC400 by Maxkow
samik
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 8 cze 2014, o 12:47
Model Lexusa: IS200
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: samik »

Umówiłeś się z właścicielami tego autohandlu na oglądanie? Ja chciałem się spotkać między świętami a sylwestrem, żeby go zobaczyć i przejechać się, ale podobno samochód był u mechanika bo łożysko wymieniali. Potem parę razy przejeżdżałem obok tego placu a samochodu nadal tam nie było, więc lepiej wcześniej zadzwoń tam, żebyś na darmo nie jechał.

Napisz jak wrażenia :)

beggus pisze:panowie jutro jadę oglądać. Jakies przemyslenia ? Ktos zna to auto ? Niby właścicielem był Pan co niby posiadał kilka Lexusów..mam wrażenie, że to stara czesto powtarzana bajka...

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... yHFYp.html
loudner83
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 7 lut 2015, o 17:16
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Swarzedz
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: loudner83 »

loudner83 pisze:Witam
Panowie w czwartek jestem umówiony z kolegom z forum na oględziny jego auta. Czy coś więcej wiecie na jego temat. Będę jechał z Poznania więc trochę mam. Więc każda opinia się przyda
http://otomoto.pl/oferta/lexus-gs-lexus ... 53b84ea684

Byłem Widziałem Kupiłem. Super baza. bardzo dobry stan !!! Auto bez wypadkowe 100% całe spr miernikiem. Jestem bardzo zadowolony z zakupu sprzedający bardzo uczciwy. Dobrze ze byłem pierwszym który oglądał to auto :-)
Było
Lexus LS400
Lexus SC400 by Maxkow
Autsajder
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 3 mar 2015, o 16:15
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Autsajder »

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... yJ6V3.html

Mają rozmach. W Szwajcarii sprzedany za 5225 CHF, niezła przebitka...:)
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: muzz »

Może to cena z nowa akcyza? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości