GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
r29
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:21
Model Lexusa: w trakcie zakupu
Skąd:: Jędrzejów
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: r29 »

Witam wszystkich. Poszukuję dla siebie GSa 430 w bardzo dobrym stanie. Znalazłem takie ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... xtor=SEC-8 . Czy ktoś z Was zna bądź oglądał to auto?
Wojtax
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2016, o 14:15
Model Lexusa: GS 430 II
Skąd:: stolica
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Wojtax »

r29 pisze:Witam wszystkich. Poszukuję dla siebie GSa 430 w bardzo dobrym stanie. Znalazłem takie ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... xtor=SEC-8 . Czy ktoś z Was zna bądź oglądał to auto?
Ja oglądałem, napisz co chcesz wiedzieć
giereg
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 13:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: giereg »

Wojtax pisze:
r29 pisze:Witam wszystkich. Poszukuję dla siebie GSa 430 w bardzo dobrym stanie. Znalazłem takie ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... xtor=SEC-8 . Czy ktoś z Was zna bądź oglądał to auto?
Ja oglądałem, napisz co chcesz wiedzieć
skoro oglądałeś to może podzielisz się szybką opinią na temat tego auta ?
r29
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:21
Model Lexusa: w trakcie zakupu
Skąd:: Jędrzejów
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: r29 »

Wojtax pisze:
r29 pisze:Witam wszystkich. Poszukuję dla siebie GSa 430 w bardzo dobrym stanie. Znalazłem takie ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... xtor=SEC-8 . Czy ktoś z Was zna bądź oglądał to auto?
Ja oglądałem, napisz co chcesz wiedzieć
Nie wiem jak dokładnie oglądałeś to auto więc ciężko jest mi pytać o konkrety.
Głównie chodzi mi o stan nadwozia. Czy wszystkie elementy karoserii mają oryginalny lakier? Czy widoczne są gdzieś ogniska korozji? Może zauważyłeś usterki o których sprzedawca nie wspomniał, typu uszkodzenia tapicerki, niedziałająca elektronika w kabinie? Jak wrażenia z jazdy (jeżeli doszło do jazdy próbnej) i ogólna prezencja auta? Czy auto faktycznie sprawia wrażenie nieeksploatowanego od kilku miesięcy?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Wojtax
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2016, o 14:15
Model Lexusa: GS 430 II
Skąd:: stolica
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Wojtax »

Lexus bezwypadkowy. Większość auta w pierwszym lakierze, malowane zderzaki, na tylnich nadkolach drugi lakier. Rdzy nie znalazłem, ale też nie wchodziłem pod niego bo było po 20. Szyby oryginalne, ale przednia ma już odpryski od kamieni 2 lub 3 na wysokości zegarów. W środku zadbany, klasycznie skóry do czyszczenia i sobwoofer ML do regeneracji, harczy. Reszta w środku bez zastrzeżeń. Generalnie nie będę całej sytuacji oględzin pieczołowicie opisywać, napisze dlaczego go nie kupiłem choć taki konfig mi się zawsze marzył:
- stoi na zimowkach, nie ma żadnych innych felg czy opon do niego. Zimówki dla mnie na jeden sezon
- akumulator do wymiany
- nie zarejestrowany, nie ubezpieczony wiec powrót lawetą albo na wariata. Właściciel na przejażdżkę założył tablice z innego auta, przejażdżkę na fotelu pasażera przemilczę z przyczyn wiadomych
- do wymiany rozrząd, sam twierdzi, że nie trzeba wymieniać bo założył nowe paski, no ludzie ręce opadają.
- poduszki silnika do wymiany, klocków z tyłu brak, tarcze też raczej słabe

@R29 - jeśli mam odpowiedzieć na Twoje pytanie. Skoro auto od prawie roku czasu nie zarejestrowane, akumulator do wymiany to tak. Widać, że stał długo.

Cenę wynegocjowałem na 27500. W domu po przemyśleniach byłbym skłonny dać 25k jeśli nic by nie wyszło na stacji kontroli pojazdów. Według mnie pakiet startowy to 5 tysięcy. Rejestracja, ubezpieczenie, rozrząd, oleje, klocki, poduchy silnika, felgi na lato, opony letnie, akumulator. Mówię o podstawach, a gdzie jeszcze żeby zrobić auto pod siebie. Gwint, wydech itd.

Podsumowując, auto dobre, ale cena za duża na taki wkład na dzień dobry i powrót na lawecie.
Pozdro Panowie, ja szukam dalej choć byłem blisko ;)
Aleczko97
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:41
Model Lexusa: Lexus GS
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Aleczko97 »

Witam,

Poszukuję dla Siebie Lexusa Gs300 w budżecie około 17-20 tys,do auta planuje założyć instalacje LPG. co myślicie o tym egzemplarzy, ktoś zna jego historię? czy gdyby włożyć 405 tys zł byłaby to sensowna opcja? https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... xtor=SEC-8
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Dobra opcja jeśli mechanicznie jest ok, włożysz z 6k, pomaluje się cały i będzie jak nowy :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Aleczko97
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:41
Model Lexusa: Lexus GS
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Aleczko97 »

Muszę się wybrać obejrzeć, gdyby ktoś miał jakiegos GS na sprzedaż, badź info o ładnym takim- zapraszam do kontaktu>
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Ja mam ale 430 ale za 24k
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
r29
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:21
Model Lexusa: w trakcie zakupu
Skąd:: Jędrzejów
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: r29 »

Wojtax pisze:Lexus bezwypadkowy. Większość auta w pierwszym lakierze, malowane zderzaki, na tylnich nadkolach drugi lakier. Rdzy nie znalazłem, ale też nie wchodziłem pod niego bo było po 20. Szyby oryginalne, ale przednia ma już odpryski od kamieni 2 lub 3 na wysokości zegarów. W środku zadbany, klasycznie skóry do czyszczenia i sobwoofer ML do regeneracji, harczy. Reszta w środku bez zastrzeżeń. Generalnie nie będę całej sytuacji oględzin pieczołowicie opisywać, napisze dlaczego go nie kupiłem choć taki konfig mi się zawsze marzył:
- stoi na zimowkach, nie ma żadnych innych felg czy opon do niego. Zimówki dla mnie na jeden sezon
- akumulator do wymiany
- nie zarejestrowany, nie ubezpieczony wiec powrót lawetą albo na wariata. Właściciel na przejażdżkę założył tablice z innego auta, przejażdżkę na fotelu pasażera przemilczę z przyczyn wiadomych
- do wymiany rozrząd, sam twierdzi, że nie trzeba wymieniać bo założył nowe paski, no ludzie ręce opadają.
- poduszki silnika do wymiany, klocków z tyłu brak, tarcze też raczej słabe

@R29 - jeśli mam odpowiedzieć na Twoje pytanie. Skoro auto od prawie roku czasu nie zarejestrowane, akumulator do wymiany to tak. Widać, że stał długo.

Cenę wynegocjowałem na 27500. W domu po przemyśleniach byłbym skłonny dać 25k jeśli nic by nie wyszło na stacji kontroli pojazdów. Według mnie pakiet startowy to 5 tysięcy. Rejestracja, ubezpieczenie, rozrząd, oleje, klocki, poduchy silnika, felgi na lato, opony letnie, akumulator. Mówię o podstawach, a gdzie jeszcze żeby zrobić auto pod siebie. Gwint, wydech itd.

Podsumowując, auto dobre, ale cena za duża na taki wkład na dzień dobry i powrót na lawecie.
Pozdro Panowie, ja szukam dalej choć byłem blisko ;)
Dzięki @Wojtax za podzielenie się opinią. Raczej też odpuszczę to auto i będę szukać dalej.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości