GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
Awatar użytkownika
DŻEJKU
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2012, o 15:59
Model Lexusa: GS430 2002
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: DŻEJKU »

Może trochę wypadłem z obiegu ale wg mnie cena ponad 30k za gs430 z przebiegiem 300+ to spora przesada.
Miałem 3szt z przebiegami do 200k i zarówno zakup jak i sprzedaz oscylowalay w okolicy 27-34k
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: muzz »

ceny używek oszalały w ostatnich 2 latach a szczególnie w 2021 ;)

co do regulacji luzów zaworowych to nie wiem ile po korektach inflacji to będzie kosztowało ale wiąże się to ogólnie z rozpięciem rozrządu, wyjęciem wałków i wymianą rozrządu o ile nie był ostatnio robiony - a tak wynika z opisu...trochę pracy z tym jest :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

muzz pisze:ceny używek oszalały w ostatnich 2 latach a szczególnie w 2021 ;)
Oszalały ale nie przesadzajmy :biggrin2: Zazwyczaj takie oferty są stałą ozdobą portali ogłoszeniowych.

Osobiście z tym nalotem za tą cenę bym go nie kupił.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: muzz »

to fakt ale inna sprawa, że ceny używek z różnych powodów poszły w górę
pytanie tylko czy spadną ;)
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

muzz pisze:to fakt ale inna sprawa, że ceny używek z różnych powodów poszły w górę
pytanie tylko czy spadną ;)
Ceny nie spadną, auta podrożały o xxx % ze względu na dziwną syt.ekonomiczną a nie dlatego że tak super wzrosła ich wartość w ujęcie motoryzacyjnym.

Ogólnie przy Gs MK2 v8 z nalotem ponad 300k.km. trzeba brać pod uwagę że starter zakończysz w 2,5k ale też w ponad 15k .co LPG może potęgować bo to następny obwód do popsucia i psucia :biggrin2: .

Dla mnie to auto z linka jest warte max 23-25k w idealnym stanie.

Jeszcze nie wspomniałem o tym że już po kilku latach będzie blisko do 400k.km.co oznacza beton sprzedażowy w pl.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: muzz »

ledziu pisze:Ceny nie spadną, auta podrożały o xxx % ze względu na dziwną syt.ekonomiczną a nie dlatego że tak super wzrosła ich wartość w ujęcie motoryzacyjnym.
true
ledziu pisze:Ogólnie przy Gs MK2 v8 z nalotem ponad 300k.km. trzeba brać pod uwagę że starter zakończysz w 2,5k ale też w ponad 15k .co LPG może potęgować bo to następny obwód do popsucia i psucia :biggrin2: .
jak zawsze wszystko zależy jak był utrzymywany ale inna sprawa, że im wyższy przebieg i wiek tym więcej rzeczy może pójść nie tak po prostu ze starości ;)
ledziu pisze:Jeszcze nie wspomniałem o tym że już po kilku latach będzie blisko do 400k.km.co oznacza beton sprzedażowy w pl.
albo zostajesz wtedy z samochodem albo oddajesz za bezcen...
MecenasKarol
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 sty 2022, o 19:35
Model Lexusa: is/gs
Skąd:: Knurów
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: MecenasKarol »

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)
Ja też właśnie miałem mieszane odczucia co do ceny tego egzemplarza patrząc choćby na przebieg i na to że młodsze nie będzie aczkolwiek rozumie że to rzadki widok na drogach i to też zapewne cenę podbija ale ! patrzyłem za nowszym gsem (z ciekawości bo to inna półka cenowa) z v8 pod maska i takich w całym kraju jest aż 2 na sprzedaż więc nie wiem które auto rzadsze... haha natomiast jest wysyp wersji 450h.
Co do cen aut, poszły ostro w górę, w przypadku niektórych aut jest naprawdę tragedia i nie wiem czy się śmiać z tego czy płakać.
https://m.olx.pl/d/oferta/lexus-is250-s ... Nuj7d.html
Jeśli mogę zapytać o kolejne auto, o co chodzi z tymi wariatorami, rozumie że to ma związek z fazami w sensie vvti ? Można z tym jedzic czy lepiej zrobić bo coś się wydarzy ?
AeroxanaA
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2022, o 14:00
Model Lexusa: Gs
Skąd:: Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: AeroxanaA »

Witam ekipę . Otóż mam okazję kupić Lexusa MK2 430 z LPG , 2001 r.
Auto ma 390 tys km przejechane , kolor czarny , środek jasny (właśnie takiego szukam) , bardzo zadbany w środku . Mechanicznie wszystko niby sprawne oraz udokumentowane , robione na bieżąco . Cena myślę że za 25.000 tyś zł wyrwalbym go , więc kusząca . Proszę was o radę oraz przemyślenia . Pozdrawiam.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

AeroxanaA pisze:Auto ma 390 tys km przejechane , kolor czarny , środek jasny (właśnie takiego szukam) , bardzo zadbany w środku . Mechanicznie wszystko niby sprawne oraz udokumentowane , robione na bieżąco . Cena myślę że za 25.000 tyś zł wyrwalbym go , więc kusząca
400k.km.i 25k bardzo kuszące :doh:
AeroxanaA
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2022, o 14:00
Model Lexusa: Gs
Skąd:: Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: AeroxanaA »

Może nie do końca dobrze dobrałem słowa , chodziło mi że cena jest mniejsza od innych aut . Wypowiedz się szerzej proszę co myślisz , czy to bez sensu .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości