GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Krol pisze:Ja 3M przed sprzedażą auta zainwestowalem kilka tysi w wymiane oleju w skrzyni, tarcze, trochę mechaniki i pełen przeglad w ASO. . Auto bylo wystawione do sprzedaży i w ciaglej eksploatacji. Może to takie zboczenie ale moje auta zawsze musiały być gotowe do jazdy

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak robie. Teraz szykuje się do sprzedaży auta a i tak je serwisuje dalej. Jak sprzedaje auto świeżo sprowadzone to mówie że jest do serwisu.

Co do ogłoszenia to dziwi mnie zestaw niska cena + salon rp + mały przebieg + zakres napraw.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: muzz »

patol pisze:Albo ktoś będzie miał wyjątkowe szczęście albo wyjątkowego pecha... ja ostatnio inwestując w 12-letnie Grande Punto (rozrząd, nowe opony, wszystkie płyny) stwierdziłem, że jeszcze z rok, dwa nim pojeżdżę skoro zainwestowałem w niego prawie 30% wartości. Takich prezentów się raczej nie robi przed sprzedażą, ale może tylko ja tak mam :P
ja kilka samochodów sprzedałem niemal od razu po zrobieniu, w jednym sprzęgło, w drugim sprzęgło i wahacze, w trzecim komplet amortyzatorów i sprężyn + wahacz w ASO
to są najgrubsze rzeczy, które pamiętam
ogólnie u mnie samochody zawsze technicznie są przygotowane tak, że wsiadam i jadę na drugi koniec europy i stąd może tak zawsze wychodziło
a że zawsze w miarę świeżo po zrobieniu przydarzała się okazja do zmiany lub nachodziła mnie taka chęć to było jak było, nie ma co płakać :P
z drugiej strony zawsze samochody się dobrze sprzedawały w górnej granicy widełek oferowanych i nikt nigdy do mnie z pretensjami nie wrócił ;)
artur_lewy
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 29 cze 2014, o 06:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Raszowa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: artur_lewy »

Byłem oglądać tego z Raciborza jak był za 51tysi, jak coś chcesz wiedzieć to priv...
diodaq
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2021, o 00:06
Model Lexusa: RC200t
Skąd:: Szn
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: diodaq »

Witam wszystkich,

czy oglądał ktoś może auto z tego ogłoszenia?
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... E9pAa.html
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: cooper69 »

Pierwsze co to pierwsza rejestracja tego auta to jest 2008 czyli już jest wg. mnie coś cyganione. Rocznikowo to max 3 kwartał 2007.
Od 4 kwartału 2007 był sprzedawany model poliftowy czyli MY08 (np. kierunkowskazy boczne w lusterkach zamiast w błotnikach, zmodyfikowany przedni grill itp.) Auto poliftowe ma zawsze wyeliminowane tzw. błędy wieku dziecęcego

Tu masz więcej na ten temat - https://pl.wikipedia.org/wiki/Lexus_GS#Facelifting_2
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

cooper69 pisze:Pierwsze co to pierwsza rejestracja tego auta to jest 2008 czyli już jest wg. mnie coś cyganione. Rocznikowo to max 3 kwartał 2007.
Od 4 kwartału 2007 był sprzedawany model poliftowy czyli MY08 (np. kierunkowskazy boczne w lusterkach zamiast w błotnikach, zmodyfikowany przedni grill itp.) Auto poliftowe ma zawsze wyeliminowane tzw. błędy wieku dziecęcego

Tu masz więcej na ten temat - https://pl.wikipedia.org/wiki/Lexus_GS#Facelifting_2
Akurat w kwestiach rocznikowych nic nie jest cyganione bo w papierach z CH podawana jest data rejestracji auta. Handlarz jak to handlarz spisał to co było na papierze i tyle.
Mój rekord to gs300 99r.a w papierach 2003r.

Co do samego auta trzeba jechać oglądać. Sądzę że mocnego dzwona nie miał, pewnie po szwajcarskich malowankach bo tam trzeba dać flaszkę jak rysy są zamazane, serwisowo też nie ma co się spodziewać fajerwerków ważne żeby na tą chwilę było ok.
Reasumując najbardziej bałbym się stopnia ulepienia jak komuś to nie przeszkadza to jechać, oglądać no i negocjować bo przed lift, 240k.km. za 45k sporo.

p.s.

Podany jest vin z którego wychodzi to:

VIN JTHBC96S605012233
Build Date 09/2007
Model GWS191L-BEXQHW
Specification LEFT-HAND DRIVE VEHICLES
Market EU EUROPE
Engine 2GRFSE 3500CC 24-VALVE DOHC EFI
Frame Number GWS191-5012233
Color Code 8U0
Trim Code LA03
diodaq
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2021, o 00:06
Model Lexusa: RC200t
Skąd:: Szn
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: diodaq »

Dzięki za odpowiedzi. Ktoś już je zarezerwował, wiec szukam dalej.

Ktoś oglądał może tego gs300?
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... DIQ7k.html
mushroomadness
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2021, o 22:29
Model Lexusa: W planach
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mushroomadness »

artur_lewy pisze:Byłem oglądać tego z Raciborza jak był za 51tysi, jak coś chcesz wiedzieć to priv...
Cześć,

możesz odezwać się do mnie na prive, z jakiegoś powodu nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości. Chciałbym wiedzieć wiecej na temat auta z Raciborza.

Pozdrawiam,
Marcin
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Miłosz »

Szukam powoli kolejnego auta i chyba został mi wybór między rx400h, a gs mk3 w hybrydzie. O ile rx400h wydaje mi się rozsądniejszym wyborem mimo ohydnego wyglądu, tak gs od dawna mi się podobał. Może te pokraczne lampy z przodu na minus, ale ogólnie cała linia auta, wyposażenie trafia w mój gust. Brak bagażnika mi nie przeszkadza. Dlatego staram sobię wmówić "bierz gsa". Auto głównie będzie do jazdy miejskiej. Czasem mam ochotę po prostu wsiąść po pracy i spokojnie w ciszy i komforcie jechać do domu bez zapierdzielania. I teraz pytanie, czy w trybie emeryckim uda się zejść do poziomu dyszki w takich warunkach? Wiadomo przy większym deptaniu musi wypić i to mnie nie przeraża jeśli weźmie te 12-13 litrów. Jaki dystans trzeba pokonać żeby przykładowo naładować od "0" baterie do pełna ? Jak wygląda eksploatacja skrzyni cvt ? Czy na samej zdrowej baterii auto zrobi jakieś 1,5km ? Jak z korozją ? Czemu częściej można spotkać się z opinią że w rxie baterie o wiele lepsze jak w gsie ? Ten motor też może mieć problemy z pękającymi głowicami jak w rxie ? Czy idzie dostać jakieś amory w zamienniku lub czy można do wersji z utwardzanymi amortyzatorami wrzucić graty od teina i też będzie ok ? Jakieś podpowiedzi co ciekawego warto sprawdzić na kompie w trakcie oględzin takiej maszyny ? PS przeleciałem temat do 100 strony i już dalej nie dałem rady ;)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Dawid0ss »

Miłosz pisze:Szukam powoli kolejnego auta i chyba został mi wybór między rx400h, a gs mk3 w hybrydzie. O ile rx400h wydaje mi się rozsądniejszym wyborem mimo ohydnego wyglądu, tak gs od dawna mi się podobał. Może te pokraczne lampy z przodu na minus, ale ogólnie cała linia auta, wyposażenie trafia w mój gust. Brak bagażnika mi nie przeszkadza. Dlatego staram sobię wmówić "bierz gsa". Auto głównie będzie do jazdy miejskiej. Czasem mam ochotę po prostu wsiąść po pracy i spokojnie w ciszy i komforcie jechać do domu bez zapierdzielania. I teraz pytanie, czy w trybie emeryckim uda się zejść do poziomu dyszki w takich warunkach? Wiadomo przy większym deptaniu musi wypić i to mnie nie przeraża jeśli weźmie te 12-13 litrów. Jaki dystans trzeba pokonać żeby przykładowo naładować od "0" baterie do pełna ? Jak wygląda eksploatacja skrzyni cvt ? Czy na samej zdrowej baterii auto zrobi jakieś 1,5km ? Jak z korozją ? Czemu częściej można spotkać się z opinią że w rxie baterie o wiele lepsze jak w gsie ? Ten motor też może mieć problemy z pękającymi głowicami jak w rxie ? Czy idzie dostać jakieś amory w zamienniku lub czy można do wersji z utwardzanymi amortyzatorami wrzucić graty od teina i też będzie ok ? Jakieś podpowiedzi co ciekawego warto sprawdzić na kompie w trakcie oględzin takiej maszyny ? PS przeleciałem temat do 100 strony i już dalej nie dałem rady ;)
Jeśli nie przeszkadza Ci w GS450h bagażnik, to imo w tych pieniądzach nie ma lepszego auta :dirol:
- spalanie, jak chcę, to w Wawie robię 8 litrów na miękko, oczywiście rozgrzany, na krótkich odcinkach na to nie licz
- dystans do naładowania, imo nikt Ci tego nie określi, zależy od jazdy, ilości hamowań itp., imo kompletnie bez znaczenia
- jeżdżenie na samej baterii i zbijanie naładowania do zera nie ma sensu, bo zabijesz baterię, natomiast da się spokojnie przejechać na baterii przez typowe miejscowości, gdzie masz ograniczenie prędkości i teren zabudowany
- zamienniki amory ? a jak często robisz w aucie amory, aby szukać na tym oszczędności ? to jest flagowe limo, po co sobie psuć komfort jazdy trefnymi zamiennikami
- cvt ? wymiana oleju jest bodajże co 150 tys, a sama jazda ? musisz wsiąść i się przejechać, będziesz zaskoczony płynnością i swobodą, z jaką to auto rusza z miejsca
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości