GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Postprzez Bartas » 13 lut 2020, o 22:33

No i są dwa droższy 39 jak się to ma do 50 u nas. Niestety złodziejska akcyza winduje u nas cenę, ale znafcy będą twierdzić że 50 i basta więc biedaku nie marudź :lol:
Ciekawe na ile ubezpieczalnie wyceniają takiego GS430 '05, miałem kiedyś 166 3.2 i twierdziłem że rodzyn kupę siana warty jak chciałem AC to szybko mnie na ziemię sprowadzili.
Nie mam ciśnienia, poczekam i w końcu coś w widełkach 40/43 trafię jak ktoś będzie chciał sprzedać nie sprzedawać.
Bartas
Nowy lex user

Model Lexusa: szukam V8

Postprzez wojtekS » 13 lut 2020, o 23:25

Polskie ubezpieczalnie biorą cenę z allegro / otomoto najgorszego ulepa z spodsiedleckiego komisu i to jest dla nich wartość danego auta w danym roczniku. Może być czterośladowy, kręcony 5x licznik, nie ważne w tym momencie. Cena taka i taka. To wyznaczy im cenę danego auta sprzed szkody. Nie ma się to nijak do realnych cen które należy za poprawne bezwypadkowe i dobrze utrzymane egzemplarze zapłacić w Europie.

Kupując normalne auto za normalna cenę należy się liczyć z byciem w 4 litery przy najmniejszym problemie stłuczkowym o 20 - 30% na wartości auta (to minimalna różnica ceny polska / Europa w wariancie auto od Niemca dla Niemca) albo pogodzić się z rzeczywistością i kupić wspomnianego spodsiedleckiego ulepa. Wtedy się miej więcej zgadza przy szkodzie.

Ja z pełną świadomością tego kupiłem swoje auto w 2014 roku, płacąc co najmniej 25% więcej za niby takie samo jak w polsce bo chciałem mieć niekombinowany bezwypadkowy egzemplarz. Na szczęście żadna baba w matizie za 800 zł we mnie nie jak narazie wjechała (choć w żony auto tak i były z ubezpieczycielem jaja bardzo duże).
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez Bartas » 13 lut 2020, o 23:39

Szkoda że urzędy wyliczając akcyzę tego nie robią jak cenę z umowy podważą.
Bartas
Nowy lex user

Postprzez wojtekS » 13 lut 2020, o 23:44

A tu to działa w całkowicie drugą stronę, pełna zgoda - brana jest cena najdroższego idealnego egzemplarza tym razem w wersji Niemiec dla Niemca sprzedaje :D :D :D Polskie skurwysyństwo, podobnie jak z ZUS jazdy i w sumie w każdej dziedzinie administracji tego kraju.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez ledziu » 14 lut 2020, o 10:23

Bartas napisał(a):
Grzegorz123 napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs-lexus-gs-430-3uz-fe-ID6CJmiV.html#f180897f17

Tego ktoś oglądał,mam całkiem blisko i niedługo się wybieram na oględziny tylko nie bardzo wiem na co zwracać uwagę.

Witam wszystkich to mój pierwszy post :) Jakiś czas już czytam forum, byłem na etapie zajawki teraz już decyzja zapadła i raczej kupię GSa. Myślałem o MKII koniecznie V8 ale to co jest u nas na tą chwilę dostępne nie przemawia do mnie. Teraz patrzę na MKIII ale ceny w okolicach 50 tys. to jednak przesada za 15 letnie nawet "pancerne" auta. Pominę milczeniem MKII za 40 :biggrin2:

Co do auta z ogłoszenia to mam daleko jednak zniechęciło mnie to że po rozmowie tel. nie doczekałem się Vinu i rzekomych zdjęć w jakim stanie przypłynął. Więc wycieczka 700 km w jedną stronę odpada.

To zgłoś się do Michallw z naszego forum ma sporo 430ek a do tego jak zadzwonisz to dostaniesz rzetelną informacje.

Co do cen rynkowych to zawsze jest opcja skorzystania z konkurencji np.bmw e60 v8 tylko wtedy różnie może być co do $$$ i żeby się nie okazało że zajawka na V8 wyszła 50% drożej niż lex w zawyżonej cenie :biggrin2:

Ogólnie...

Zamiast dołączać do wiecznych poszukiwaczy i grzebać w najtańszych ofertach prowadząc śledztwa napisz do Michała i będziesz miał temat z głowy o ile chcesz jeździć a nie gadać o jeżdżeniu i szukaniu.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez wuju » 14 lut 2020, o 15:05

Patrząc na to w którą stronę idzie motoryzacja to wszystko co ma V8 będzie w cenie.
Nie ważne czy ma 15 czy 20 lat, gs mk2 już drożeje a mk3 stoi, jakieś 3 lata temu jak szukałem swojego ceny były takie same za mk3.
Oczywiście jest rozstrzał cenowy, ale albo się kupuje auto które ma wszystko na tip top, albo takie w które będzie tip top jak się dołoży z 10 czy 15k.
wuju
Lex user

Model Lexusa: GS430

Postprzez michalllw » 14 lut 2020, o 21:42

Teraz nie mam żadnej 430 na stanie i na oku ale dziś kupiliśmy fajnego GS450H biała perła , jasny środek i mały potwierdzony przebieg 167tyś km i przez te małe kilometry bateria się wysrała więc będzie ,,nowa,, regenerowana więc będzie ogarnięte to czego każdy szukacz Hybryd się obawia, do tego któreś amory wymienione i coś tam jeszcze :) Będzie jeszcze GS300 2005 195tyś km grafitowy z jasnym środkiem.

Co do cen GS430 no to niestety zasada popytu i podaży a cena nie wzięła się z nikąd też mnie to boli że auta które mi się bardzo podobają są bardzo drogie w stosunku do konkurencji ale co człowiek zrobi :piwko:
Obrazek
https://web.facebook.com/MMniceCARS/
michalllw
Lex Master

Model Lexusa: IS-F

Postprzez EdHaust » 14 lut 2020, o 23:05

Może ten kogoś zainteresuje:

https://www.copart.com/lot/29573460
EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737
EdHaust
Nowy lex user

Model Lexusa: Sienna 2007

Postprzez Bartas » 15 lut 2020, o 20:29

ledziu napisał(a):
To zgłoś się do Michallw z naszego forum ma sporo 430ek a do tego jak zadzwonisz to dostaniesz rzetelną informacje.

Zamiast dołączać do wiecznych poszukiwaczy i grzebać w najtańszych ofertach prowadząc śledztwa napisz do Michała i będziesz miał temat z głowy o ile chcesz jeździć a nie gadać o jeżdżeniu i szukaniu.

MM Nice Cars już dawno w polubionych, nie powiem ostatni 430 był zacny, teraz wiem że nie ma co się brandzlować przed ekranem tylko dzwonić, wsiadać i jechać :biggrin2:
Dzisiaj w ramach walki z nudą pojechałem obejrzeć dwa tanie :D GS300 żeby mieć porównanie z V8 bo na papierze o dziwo osiągi wyglądają podobnie. W przyszłym tygodniu obejrzę perełkę i czas na jakieś decyzje.
Gdzieś już czytałem ale ktoś mi przypomni co oznacza taki krótki terkot zaraz pod odpaleniu?
Bartas
Nowy lex user

Postprzez michalllw » 15 lut 2020, o 22:51

Bartas napisał(a):
ledziu napisał(a):

MM Nice Cars już dawno w polubionych, nie powiem ostatni 430 był zacny, teraz wiem że nie ma co się brandzlować przed ekranem tylko dzwonić, wsiadać i jechać :biggrin2:
Dzisiaj w ramach walki z nudą pojechałem obejrzeć dwa tanie :D GS300 żeby mieć porównanie z V8 bo na papierze o dziwo osiągi wyglądają podobnie. W przyszłym tygodniu obejrzę perełkę i czas na jakieś decyzje.
Gdzieś już czytałem ale ktoś mi przypomni co oznacza taki krótki terkot zaraz pod odpaleniu?

W GS300 łancuch terkocze, to nic strasznego, ogólnie bezpośredni wtrysk w silniku brzmi ch...wo, mam to samo w IS-F, dobrze że wydech zagłusza te paskudne wtryskiwacze :biggrin2:
Obrazek
https://web.facebook.com/MMniceCARS/
michalllw
Lex Master

Model Lexusa: IS-F

Poprzednia strona

Powrót do Lexus GS