GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Różnica przy Lexie jest taka że 15 letni dalej jest bardziej niezawodny niż 5 letnie VAGI, MB czy BMW. Dlatego też tak trzyma cenę. Co do różnicy w spalaniu - 4.3 jest spoko przy LPG i jest świetnym wyborem w trasę - tak samo świetnym jak 3.0 (chociaz 4.3 będzie trochę bardziej ekonomiczny przy LPG). Kwestia luzów zaworowych to nie wiem jak liczysz. Sprawdzenie co 30tyskm to jest maks 300zł, regulacja Ci odpada jeśli masz dobrze ogarniętą instalację gazową. To nie jest głowica z plasteliny że nagle wypali Ci gniazda itp - zaniedbane egzemplarze się zdarzają ale taki kupisz 10-15k taniej.
BlazejGS
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2020, o 18:55
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa/Suwałki
Kontakt:

GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: BlazejGS »

Założyłem że jedna regulacje trzeba co jakis czas wykonać, więc dałem 500 zł jednorazowo ale z tego co napisałeś lepiej to wygląda, także dzięki za info. Oczywiście nie mam na myśli że te są za drogie bo ja to więcej jak 40 to nie dam. Bardziej myślę w kontekście sprzedaży po 2-3 latach, bo tak jak napisałem, widzę że schodzą te najtańsze egzemplarze a te droższe stoją miesiącami.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

Auto Swiat i to co tam piszą trzeba podzielić na dwa.Wiadomo jakie samochody przeważnie wygrywają ;) Teraz baterie w hybrydzie to już nie jest nie wiadomo jaki koszt.Sam pomyśl i przelicz co Ci się bardziej opłaca i to raczej bierz ilość kilometrów i koszta paliwa jeśli już,a resztę odpuść bo nie kupisz Lexa.Jak zaczniesz myśleć o bateriach w 450h,o amortyzatorach w 430 lub o bębnach VVTi w 300 to skończysz na Dacii Logan (bez urazy dla użytkowników).
bigfish
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 7 lis 2016, o 13:46
Model Lexusa: GS
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: bigfish »

Auto swiat gdzie 90% udziałowców to lobbisci z niemiec. Wymiana baterii to teraz nic strasznego, bo pasują cele bodajże z priusa do 2018 roku, wiec tego jest pełno na rynku. Ja swoja hybryde uzywam z 90% na trasach jak sie okazało, z wyliczeń kilometrów, i uwazam ze to swietne auto na trasy , przy 160 jest niecale 2k odrotów, bez szalenstw spalanie 9.5 , do 140 błoga cisza, szybsze niz 80% tego co jezdzi po drogach.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

BlazejGS pisze:Te 430 za 50k stoją już od grudnia niektóre a jak pytam właścicieli to mówią że nikt prawie nie dzowni, co też mnie martwi przy odsprzedaży później.
Rynek lexów jest specyficzny (delikatnie mówiąc) więc dosłownie nie bierz tych wszystkich przypowiastek co ile powinno kosztować ale pamiętaj że jeżeli chcesz auto premium, silnikowo z czymś większym niż r4, akceptujesz charakter jazdy Lexa to za bardzo nie masz w czym wybierać i to nawet jeżeli wydaje Ci się ze gdzie indziej będzie taniej.
Z premium EU jako alternatywa tak naprawdę pozostaje tylko MB, BMW, Audi i niestety jak sobie prześledzisz to co może Cie spotkać przy tych markach to kwoty 10,15,20k nie są za specjalnie duże.
Dam Ci prosty przykład MB traf opcje E class z Air Matic + silnik m113 (bardzo fajny motur) to rozrząd + wyprowadzenie zawiasu sądzę ze w 15k będzie problem się zmieścić a i tak MB na starym V8 wydaje się mało toksyczny jak zestawimy go z BMW albo Audi.
bigmic
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 22 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: bigmic »

I auto świat przegląda na oczy...
https://www.auto-swiat.pl/uzywane/co-wa ... zl/23cnqvt
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

Przynajmniej tyle ;)
grzenios
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 mar 2017, o 16:17
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: grzenios »

bigfish pisze:Auto swiat gdzie 90% udziałowców to lobbisci z niemiec. Wymiana baterii to teraz nic strasznego, bo pasują cele bodajże z priusa do 2018 roku, wiec tego jest pełno na rynku. Ja swoja hybryde uzywam z 90% na trasach jak sie okazało, z wyliczeń kilometrów, i uwazam ze to swietne auto na trasy , przy 160 jest niecale 2k odrotów, bez szalenstw spalanie 9.5 , do 140 błoga cisza, szybsze niz 80% tego co jezdzi po drogach.
Gdzie w hybrydzie widzisz obroty??? U mnie jak jeżdżę do 180km h to utrzymuje się poniżej dychy. Przy 150 jest niecałe 9. Ale najlepsze, że ostatnio wlokłem się z Kłodzka do Wrocławia z innymi użytkownikami dróg i przecierałem oczy co pokazał komp - 6,5 litra :) jak paseratti w TDI.
Ogólnie nasz krajowy rynek jest zepsuty do szpiku przez nieuczciwych handlarzy. Okazje z przebiegami 180 rządzą. Czy to mb czy biemdabelju jak nie jest na bieżąco przeglądane j doinwestowywane to naprawy idą w grube tysiące. Lexus na szczęście jest na tyle przemyślany i dopracowany że bije Niemców pod względem niezawodności i potencjalnych elementów które mogą się zepsuć.

Jeśli chodzi o sprzedaż auta w normalnej cenie w stosunku do stanu to ze względu na powyższe importowane perełki zawsze nie będzie to łatwe. F10 dwa lata temu w super konfiguracji też sprzedawałem 2.5 miesiąca więc to chyba niezależnie od marki, chyba że masz mondeo za 20tysi ;)

Odnośnie Gs to każda wersja jest fajna. Zależy czego szukasz. Powodzenia
is200>is250>gs450h
bigfish
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 7 lis 2016, o 13:46
Model Lexusa: GS
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: bigfish »

grzenios pisze:
bigfish pisze:Auto swiat gdzie 90% udziałowców to lobbisci z niemiec. Wymiana baterii to teraz nic strasznego, bo pasują cele bodajże z priusa do 2018 roku, wiec tego jest pełno na rynku. Ja swoja hybryde uzywam z 90% na trasach jak sie okazało, z wyliczeń kilometrów, i uwazam ze to swietne auto na trasy , przy 160 jest niecale 2k odrotów, bez szalenstw spalanie 9.5 , do 140 błoga cisza, szybsze niz 80% tego co jezdzi po drogach.
Gdzie w hybrydzie widzisz obroty???
Techstream lub obd
grzenios
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 mar 2017, o 16:17
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: grzenios »

Ok dzięki za info. Nie wiedziałem.
Pozdrawiam
is200>is250>gs450h
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: matizal777 i 7 gości