GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
shadou36
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2021, o 11:20
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Swords
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: shadou36 »

Witam,a może być z kiera po prawej stronie? Cena 37 tyś eu taki model jaki pan szuka
xxxlew
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2022, o 22:28
Model Lexusa: Lexus GS
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: xxxlew »

Witam wszystkich forumowiczów. Przymierzam się do rozpoczęcia swojej przygody z Lexusem GS-em.

Czy ktoś interesował się autem z tego ogłoszenia ?
https://www.olx.pl/d/oferta/lexus-gs300 ... 1b73b05357

Z tego co udało mi się dotychczas ustalić to auto importowane i na 100 % naprawione po kolizji przodem (w tym miało wystrzelone poduszki). Na rządowym portalu w historii pojazdu oznaczono natomiast "stwierdzono naruszenie elementów nośnych" - choć jako laik nie wiem co tak naprawdę kryje się pod takim hasłem na tym portalu.

Podobno auto naprawione profesjonalnie (ale jednak nie przez autoryzowany serwis). Czy wg Was to dyskwalifikuje auto, czy może jednak warto trochę bardziej "podrążyć" temat tego auta w czasach takiej posuchy na rynku ?
tomy
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 gru 2014, o 22:51
Model Lexusa: gs300 mkII
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: tomy »

Dzień dobry
Czy ktoś z kolegów lub koleżanek :) oglądał może tego lexusa
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... EfpZG.html
Stoi już trochę czasu i nie wiem z czego to wynika? Czyżby zbyt uboga wersja i co za tym idzie zbyt wysoka cena?
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: cooper69 »

Jest to typowa wersja leasingowa z przed lat czyli wyposażenie dość podstawowe (jak na klexusa). Nie ma np audio Mark Levinson, standardowe fotele itp. Cena taka sama jak szukałem auta 4-ry lata temu ale tu chyba nic dziwnego bo auta nowe i używane niestety mocno podrożały. Faktura vat marża też może powodować, że tyle stoi - nie można odliczyć vat przy zakupie na działalność ale przy sprzedaży będziesz musiał wystawić pełną fakturę vat czyli dostaniesz do ręki 60% ceny transakcyjnej.
zwii
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2012, o 15:21
Model Lexusa: SC
Skąd:: Warszawa\Izabelin
Lokalizacja: Izabelin
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: zwii »

Wiem, że ten GS stał już kilka razy na otmoto oraz doczytałem w poprzednich postach, że pochodzi z Czech oraz miał przygody. Właściciel również to potwierdził i nie ukrywał, że to były tzw. "przycierki" u poprzedniego właściciela. Jednak czy ktoś oglądał ten samochód na żywo ? Nie urywam, że biały F-Sport to czego szukam i zastanawiam się zanim pojadę 450km w jedną stronę. Nie przeszkadza mi drugi lakier, pod warunkiem, że zostało to naprawione poprawnie i zgodnie ze sztuką. 

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... F4EcE.html

 
FuriousOscar
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2023, o 20:37
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: FuriousOscar »

Cześć witajcie,

czy interesował się ktoś może tym egzemplarzem? Jest już 2 raz wystawiony. Drugi właściciel, przebieg podobno 100% oryginalny…

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... Fm3Pt.html
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mlody »

Witam, oglądałem ten egzemplarz:
https://pewneauto.pl/oferta/lexus-gs/168103
auto w środku ok, nie licząc przedniej kanapy od strony kierowcy, coś było przewożone i są ślady. Do tego miało mała przygodę z szybą przednią - była wymieniana i w 2022 miało rozbity przód. Lewa lampa trochę zaparowana. Malowany przód z maską i drzwiami pasażera. Dziwny kawałek naklejki czarnej przy nadkolu z prawej strony przy drzwiach, jakby było czymś porysowane. Kilka wgniotek. Auto ciche prowadzi się dobrze.
Czy ktoś widzi coś jeszcze niepokojącego w tym aucie?
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: liquid8p »

Zastanawiam się, czy poduszki nie były strzolne, przynajmniej kierowcy. Zaślepka poduszki kierowcy, wygląda na nową.
a3 8p >>> a5 8t >>> rc300...
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mlody »

Oglądałem foty w ASO, poduszki nie strzeliły, były tylko połamane zbiorniki od spryskiwaczy i przewody doprowadzające spryskiwacze. 
Całość była naprawiana przez ASO z AC.
pakman12
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 kwie 2021, o 22:23
Model Lexusa: GS 300h MK IV
Skąd:: Piastów
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pakman12 »

pakman12 pisze: 29 cze 2021, o 15:32
Piter pisze:Wow, przez miesiąc nikt nie odpisał to może coś pomogę..
Dzięki za odpowiedź :) W sumie potwierdziłeś moje wnioski. Szkoda jedynie tej opinii o różnicach pomiędzy GS a IS. Tego nie wiedziałem a wziąłbym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.
Może podsumuję moją przygodę z zakupem. Padło tak jak wspomniałeś, na używane salon Lexus. Niestety, pomimo iż podzielam całym sercem wyższość 450h nad 300h to jednak finalnie skończyło się na "trzysetce". Dobrego egzemplarza 450h w momencie zakupu po prostu nie było. Będę starał się monitorować rynek i może kiedyś wymienię na V6 ;)

Do tej pory jeździłem VAG-ami i po pierwszej przejażdżce GS-em już wiedziałem, że to będzie mój nabytek i to na długie lata.

 
Czołem  :LEXUS: fanboys :)
Chyba coś znalazłem. Był ktoś z kolegów oglądać https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/l ... G9cqw.html albo zna historię auta? To smutne, że VIN nie podany w ogłoszeniu. 
Przyznam, że uszkodzenia nie są straszne tylko czy pas tylny przy skrętnej osi to jakiś duży problem? 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości