Przed zakupem, pare pytań...

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

Przed zakupem, pare pytań...

Postprzez LEXwannabe » 14 paź 2014, o 09:01

Witam, po czytaniu forum, postanowilem sie zarejestrować. Zaraziliście mnie tą marką. Zdecydowałem się na GS mkII. Pytania:

1. Na co zwracac szczególną uwagę przy oglądaniu?
2. Jaki silnik? Bylo kilka 3,0 i 4,3, czy ktorys z nich ma jakies istotne wady?
3. Jak duża różnica w spalaniu między nimi jest? Przy średnim 11-12 moglbym jezdzic na benzynie, ale wyżej to zakładam gaz, który lepiej znosi gaz? (na gazie to moze spalac i 20l/100, wiec chyba lepiej 4.3 bo mocniejszy tylko jak znosi gaz?)
4. Czy jest w nich jakies dodotkowe ciekawe wyposażenie którego warto poszukać w konkretnym modelu?
5. Byl w tym modeluy jakis lift. W ktorym roku? i gdzie znajde dokladne roznice?

Z góry dzieki za odpowiedź :)
LEXwannabe
Nowy lex user

Model Lexusa: gs300

Re: Przed zakupem, pare pytań...

Postprzez Mat. » 14 paź 2014, o 18:52

1. Na wszystko. Najlepiej najpierw obejrzeć dokładnie całe auto wizualnie i jeżeli będzie nam odpowiadał wygląd i cena to dobrze podjechać na stację diagnostyczną gdzie są robione przeglądy i zwykle za 20 zł pan robi nam całą ścieżkę diagnostyczną plus możemy sobie wejść pod samochód i obejrzeć co się dzieje na dole.
2. Silnik lepiej 4.3, ale tu podaż jest naprawdę mocno ograniczona, a jak już się jakiś pojawia to ładnych kilka tyś. droższy od 3.0, więc jeżeli nie zależy Ci na starcie ze świateł i jazdy w stylu NFS to 3.0 powinno spokojnie wystarczyć do sprawnego i komfortowego przemieszczania. Istotnych wad jednego i drugiego ja nie znam, obydwa - a zwłaszcza 2jz-ge (czyli 3.0) uchodzą za bardzi trwałe jednostki. 4.3 na pewno będzie droższy w eksploatacji z racji 2 cylindrów więcej.
3. 4.3 nie jeździłem w moim 3.0 spalanie gazu waha się między 10,5 przy przepisowej trasie do 18 w mieście kiedy zawsze jestem pierwszy. Średnio wychodzi ok. 13-14 l/100 km. Zrobiłem swoim GS-em już 50 tyś km na gazie i nie mam najmniejszych problemów. Tankuję i jeżdżę. Ale instalacja gazowa to już kwestia dobrego zamontowania instalacji i wtedy 4.3 i 3.0 będę równie dobre.
4. Z ciekawego wyposażenia hmm... Może szyberdach będzie ciekawostką? Poza nawigacją wszystkie GS mk2 są bardzo podobnie wyposażone.
5. Lift był w 2001 roku, a co do różnic był odpowiedni temat.

Życzę powodzenia w szukaniu,
Mat.
Mat.
Lex user

Model Lexusa: LS 430

Powrót do Lexus GS