[Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu SC
Awatar użytkownika
Wielebny
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 04:19
Model Lexusa: -
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Post autor: Wielebny »

Czy ktoś swoim fachowym okiem mógłby zerknąć na ten egzemplarz?
http://otomoto.pl/lexus-sc400-sc-300-su ... 58431.html

Zapytałem właściciela via Email co jest do zrobienia i dostałem odpowiedź.

Witam,zbiornik jest w kole zapasowym,wiec bagaznik zostal wolny,spalanie zalezy od 10 do 17 litrow gazu,do wymiany bedzie olej z filtrem,oraz trzeba przelozyc soczewki od lamp,kupilem nowe i zalozylem ale od anglika,a soczewek juz nie zdazylem przelozyc,oczywiscie stare lampy daje,pozdrawiam

Jeśli macie jakieś dobre rady na co zwracać uwagę przy tych modelach to proszę o informacje.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Post autor: janasek »

Wielebny pisze:Czy ktoś swoim fachowym okiem mógłby zerknąć na ten egzemplarz?
http://otomoto.pl/lexus-sc400-sc-300-su ... 58431.html

Zapytałem właściciela via Email co jest do zrobienia i dostałem odpowiedź.

Witam,zbiornik jest w kole zapasowym,wiec bagaznik zostal wolny,spalanie zalezy od 10 do 17 litrow gazu,do wymiany bedzie olej z filtrem,oraz trzeba przelozyc soczewki od lamp,kupilem nowe i zalozylem ale od anglika,a soczewek juz nie zdazylem przelozyc,oczywiscie stare lampy daje,pozdrawiam

Jeśli macie jakieś dobre rady na co zwracać uwagę przy tych modelach to proszę o informacje.
Nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi soczewkami. Lustra w refelktorach mu wyblakły i kupił nowe z Angola, a soczewki nowe w ASO? Czyli wynika z tego że można to rozebrać na dwa elementy? A czy był bity? To nie jest rok '95 tylko max '94 (stary zderzak z przodu i halogeny, tylnie lampy przedliftowe).

Pozdro
Ostatnio zmieniony 22 sty 2012, o 19:34 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Post autor: maxkow »

Janasek w SC w 95r chyba byl tez ten zderzak i halogeny . Na pewno lampy z tyłu sa z przed liftowego modelu , możne to świadczyć o tym , ze faktycznie jest to starszy rocznik niz podaje właściciel , albo świadczy to o tym ze auto mogło mieć kolizje/ wypadek.

Jak sprzedajacy podal ci nr vin to sprawdz jaki to jest rocznik ?

tutaj masz opisane zmiany jakie zachodziły w poszczególnych rocznikach w SC

Modifications

May 1991


Introduction of 3rd generation Toyota Soarer

* JZZ30 2.5GT-TWINTURBO
* JZZ30 2.5GT-TWINTURBO-L
* UZZ30 4.0GT
* UZZ31 4.0GT-LIMITED
* UZZ31 4.0GT-LIMITED equiped with GPS
* UZZ32 4.0GT-LIMITED equiped with active control suspension

May 1992


* 4.0GT-LIMITED front seat heater now standard equipment.
* 4.0GT-LIMITED Sun roof option added for active control suspension model.
* Air temperature indicator added to 'multiple information display'.
* "Automatic drive" renamed "cruise control".
* Body colour addition: Black (202)

July 1992


Special 'edition' car

* Special equipment (below) added to the base models 2.5GT-TWINTURBO and the 2.5GT-TWINTURBO LIMITED (production time: July to September 1992? )
* Front green glass
* Plated window mall (?)
* Private coloured emblem (titanium coat)
* Private coloured aluminium wheel (dark grey)
* Motoki eye ornament (?)
* Live sound system (6 speakers) + CD deck
* Body colour and interior colour (combination)
* Body colour: Super white pearl mica (051) interior colour: Grey (FA10)
* Body colour: Black (202) interior colour: Grey (FA10)
* Body colour: M. I. O. (6m2) interior colour: Spruce (FA60)

August 1993


* New steering wheel for : 4.0GT, 2.5GT-TWINTURBO-L and 2.5GT-TWINTURBO (SRS air bag equipped car)

January 1994


* 4.0GT discontinued
* 3.0GT (2JZ-GE) model added.
* Package options set to three grades.
* Front bumper design modification.
* Fog lamps replace 'cornering' lamps.
* New 16 inch aluminium wheel design.
* Introduction of water repellant glass.
* New refrigerant for air conditioner
* Wiper change?
* Vehicle speed response wiper system equipped in 4.0GT-L active control suspension specification car and EMV package equipped car standard equipment
* Warning indicator lamp added to 'multiple information display'
* Front bonnet emblem classified by grade (4.0GT-L and 2.5GT-T).
* Body colour deletion: Super silver III metallic (176), red mica (3k3), beige metallic (4k9), grayish green metallic (6m3)
* Body colour addition:bluish silver metallic(1a0), super red IV (3l2), medium greyish green mica graphite (6N1)
* Interior colour discontinued: Grey
* Interior colour addition: Black

May 1995


* Power increase in 1UZ-FE engine from 260PS/36.0CKg to 265PS/37.0CKg
* Multiple AV station option introduced
* Side striped tape setting (?)
* Body colour discontinued: Medium grayish green mica graphite (6N1)
* Body colour addition: Wine red mica (3l4)

August 1996


* 4.0GT-L active control suspension model discontinued.
* 3.0GT S package (includes 16 inch aluminium wheels and sport suspension as standard equipment).
* 1JZ-GTE engine VVT-i conversion.
* 2.5GT-T electronic control throttle system (ETCS), new automatic transmission (ECT-iE) added.
* 2.5GT-T L package equipped with TEMS air suspension.
* 2.5GT-T L package equipped with 5 speed manual transmission discontinued.
* 16 inch aluminium wheel, paint colour modification.
* Design modifications to the front bumper, the fog lamps and the rear bumper, front grille added.
* Total length now 4.900m (4cm increase), width 1.805 (1.5cm increase)
* Front passenger seat air bag, ABS as standard on all models.
* Addition of anti ultraviolet radiation glass.
* Multiple AV in station 5.8 type wide televisions added.
* Body colour discontinued: cM.i.o. (6m2), dark blue mica phthalocyanine (8j5)
* Body colour addition: Dark green mica metallic (6p2), blue mica metallic (8l5)

August 1997


* 4.0GT-L (1UZ-FE) discontinued.
* 2JZ-GE engine VVT-i conversion power rise from 225PS/29.0CKg to 230PS/31.0CKg.
* Adoption of GOA (?)
* Body colour discontinued: Wine red mica (3l4)
* Body colour addition: Rose red mica (3m9)

July 1998


* Improvement of wide multiple AV station: D-GPS, Momet correspondence, 3d indication functional, postal code input. (?)
* Body colour discontinued: Super white pearl mica (051), bluish silver metallic (1a0)
* Body colour addition: White pearl mica (057), silver metallic (1C0)
* Interior colour discontinued: Spruce

August 1999


* Standard setting of 225/55r16 94v steel radial tyres and 16×7JJ aluminium wheel and the brakes for 16 inch to all models
* Body colour discontinued: Rose red mica (3m9)
* Body colour addition: red mica (3n1)

December 2000


End of Production
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Post autor: janasek »

Maxkow, z opisu który wkleiłeś wynika że zmodyfikowany zderzak i halogeny(wcześniej to były chyba lampki doświetlające zakręty) wprowadzili w styczniu '94. Ralfx juz ma taki sam zderzak jak mój a jego produkcja jest z końcówki '94. Ale to jest opis zmian w Soarerze więc w SC mogły te zmiany wchodzić ciut później (Soarer był oferowany od '91 a SC od '93 roku).

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Wielebny
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 04:19
Model Lexusa: -
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Post autor: Wielebny »

I dostałem kolejną odpowiedź od osoby sprzedjącej. tak naprawde nie uzyskałem żadnej odpowiedzi na dręczące pytania.

Soczewki nalezy przelozyc od staych lamp poniewaz te ktore kupilem sa ao anglika i swieca inaczej,dlatego nalezy je przelozyc,czy mialo jakas stl.uczke tego nie wiem
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Post autor: BeeMiX »

Nie wiem co jest trudnego do zrozumienia. Zmienił lampy na te z Anglika więc świecą tak jak anglik, trzeba je rozebrać wsadzić soczewki od LHD i będzie ok.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Post autor: Ralfx »

Przód się zgadza ale nie wiem jak to jest z lampami tył, ja mam ten sam rocznik i mam inne lampy. To co tu widać to są lampy od soarera zdaje się. Cena jest całkiem ok, ja za swojego w 2010 roku dałem 16 a raczej mniej zadbany był od tego więc nie jest źle. Ja myślę że warto go obejrzeć z bliska :)

Warto zwrócić uwagę przy zakupie na drzwi, są dosyć ciężkie co powoduje że podobno sie opuszczają + dodatkowo przy otwieraniu powstają naprężenia i z czasem pęka plastikowe obicie drzwi pod szybą na środku, jak tak będzie to nie ma sie czym przejmować, nie oznacza to że ktoś auto rozbierał. Podobnie jest z kratkami nawiewów - lubią pękac. Padają wyświetlacze od klimy i zmieniarka CD. To są normalne objawy starości w tym aucie i nie ma sie co nimi zrażać - każdego SC dopadną predzej czy później.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Post autor: janasek »

Ralfx pisze:Przód się zgadza ale nie wiem jak to jest z lampami tył, ja mam ten sam rocznik i mam inne lampy. To co tu widać to są lampy od soarera zdaje się. Cena jest całkiem ok, ja za swojego w 2010 roku dałem 16 a raczej mniej zadbany był od tego więc nie jest źle. Ja myślę że warto go obejrzeć z bliska :)

Warto zwrócić uwagę przy zakupie na drzwi, są dosyć ciężkie co powoduje że podobno sie opuszczają + dodatkowo przy otwieraniu powstają naprężenia i z czasem pęka plastikowe obicie drzwi pod szybą na środku, jak tak będzie to nie ma sie czym przejmować, nie oznacza to że ktoś auto rozbierał. Podobnie jest z kratkami nawiewów - lubią pękac. Padają wyświetlacze od klimy i zmieniarka CD. To są normalne objawy starości w tym aucie i nie ma sie co nimi zrażać - każdego SC dopadną predzej czy później.
Potwierdzam prawie wszystko co mówi Ralfx, musze powalczyć z zawiasami bo juz czasami jest problem z ich domknięciem, faktycznie mam pękniętą tapicerkę lewych drzwi pod lusterkiem, kratki od nawiewów tez mam popękane, wyświeltla na razie są ok, do tego zmieniarkę uruchomiłem (byla już padnięta) ale cos czasmi ma problemy z załaczeniem (być może brudny laser). Dokładnie to tylo staorść. :) Ale to sa na prawdę drobiazgi które nie przeszkadzają w użytkowaniu z wielka przyjemnością tego auta. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Post autor: BeeMiX »

Ja mam 97 więc nie ma już problemu z kratkami, wyświetlaczami, ale zawiasy w drzwiach lubią opadać, zresztą nie ma się co dziwić, wymieniałem w swoim drzwi i ważą tyle co Honda Civic. U siebie jeszcze mam nie do końca przywierającą uszczelkę szyberdachu. Nie przecieka, ale powyżej 160km/h strasznie wiatr hałasuje, przy prędkościach powyżej 200 to już trochę denerwujące. Jest na to sposób ale jeszcze nie miałem czasu się zająć
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus SC] Zapytanie o auto z ogloszenia.

Post autor: janasek »

BeeMiX pisze:Ja mam 97 więc nie ma już problemu z kratkami, wyświetlaczami, ale zawiasy w drzwiach lubią opadać, zresztą nie ma się co dziwić, wymieniałem w swoim drzwi i ważą tyle co Honda Civic. U siebie jeszcze mam nie do końca przywierającą uszczelkę szyberdachu. Nie przecieka, ale powyżej 160km/h strasznie wiatr hałasuje, przy prędkościach powyżej 200 to już trochę denerwujące. Jest na to sposób ale jeszcze nie miałem czasu się zająć
Równiez szyberek też mi troszkę hałasuje. BeeMix a jak to poprawić żeby nie iść w niepotrzebne koszty?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus SC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości