PRZESTRZEGAM PRZED OGŁOSZENIEM - "Lexus SC430 skóra, navi...

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu SC

Moderator: klexus

PRZESTRZEGAM PRZED OGŁOSZENIEM - "Lexus SC430 skóra, navi...

Postprzez SC430-FAN » 8 cze 2014, o 21:56

Witam

Jakiś czas temu zamrzyłem o LEXUSIE SC430. 10 dni temu postanowiłem te marzenia sfinalizować. Chciałem na nie przeznaczyć max 40 tyś
W Allegro znalazłem takie ogłoszenie "Lexus SC430 skóra, navi, mały przebieg!!!!" Zadzwoniłem , umówiłem się.
P kilku tel przed oględzinami gdzie dopytywałem o szczegóły - zadzwonił do mnie właściciel i stwierdził "ja Panu tego auta nie sprzedam..."
pytam - Dlaczego ?
"Bo będą problemy" padła odpowiedź. Uspokoiłem go że mam świadomość że kupuję 12 letnie auto, że nie szukam "dziury w całym" a jedynie auto zgodne z opisem.

Dziś , po mojej wizycie, szczegółowych oględzinach auta w TOYOTA Gorzów treść ogłoszenia uległa zmianie. Z 3-4 zdań o superlatywach, oryginalnym przebiegu itd - nagle , po mojej wizycie zrobiło się małe opowiadanie.
Nadal zawiera kłamstwa. Właściciel tego auta z kilogramem żelu na włosach i ostentacyjnym, powiedziałbym bezczelnym podejściem do klienta kłamał w żywe oczy na temat tego auta.
Wiedział że obejrzą je serwisanci z TOYOTY gdzie ja jestem klientem a nie on.
A teraz co mówił on a co wyszło:

OPIS SPRZEDAWCY TO WYSZŁO W SERWISIE

32000 mil czyli ok 55000 km cyt: " to auto ma min 150 000 km a nie 55000km"

lakierowane 2 elementy całe , niechlujnie polakierowane grubą szpachlą ( w niektórych miejscach ponad 1400 mikronów !!!)

układ kierowniczy w świetnym stanie z auta wyciekła ogromna kałuża oleju, po podniesieniu okazało się że :
- lewa końcówka układu wspomagania do wymiany ( 8000 + robocizna) - nie można nim teraz nigdzie
jechać !!!
- prawa uszczelka złapana klipsem, samoróbką ( "pewnie też ciekła")
- wydech spawany w 2 miejscach
- cały spód auta w opłakanym stanie z wieloma nieoryginalnymi samoróbkami

super filtr powietrza z dolotem w nierdzewce nieoryginalny filtr powietrza, brudny i szkodzący silnikowi
zachwalany jako lepszy

akumulator oryginalny się skończył więc włożyłem niewymiarowy akumulator, luzem wstawiony, za duży nie przykręcony bo to niemożliwe
ten ten akumulator stał sobie luźno i nie wiadomo jak zachowałby się w zakrętach ;-)
i na koniec cytat serwisanta który go sprawdził :" to trup, zero energii"

brak świateł przeciwmgielnych - wersja USA. Nie można zarejestrować. Każdy patrol Policji może za to
zabrać dow.rejestracyjny

Badania geometrii już nie zlecałem. Panowie z Gorzowa sprzątneli wielką plamę pod tym trupem i doradzili mi to co już wiedziałem "PROSZĘ....TEGO nie kupować".

Zadzwoniłem do tego playboya który chciał mi to ścierwo wcisnąć- podziękowałem kulturalnie i powiedziałem że jego opis pt " brak wkładu finansowego" ;-) to wielka pomyłka, że w auto trzeba włożyć z 20 tyś i nie wiadomo czy to pomoże. Nawt nie dyskutował.

Straciłem 200 pln za badanie - dobrze wydane, bo bez tego kupiłbym dosłownie wrak.

Pan właściciel we wcześniejszych telefonach wątpił czy jestem realnym klientem "bo każdy chce go tylko oglądać i zawraca nam głowe".

Chyba jednak byłem. W ten sam dzień wsiadłem z kolegą w auto i odrazu spod tej TOYOTY Gorzów pojechaliśmy do.....OLSZTYNA.
Po 6 godzinach męczącej jazdy dopadłem moje marzenie. Wersja CS430 PRESTIGE rok 2004, przebieg 73 600, wersja europa, kupiony w salonie w 2005 i wtedy pierwsza rejestracja. Serwisowane w LEXUS Warszawa od 0 do 73 600 km. Właścicielką była Chinka z Polskim dowodem osobistym, managerka znanej firmy w W-wie. W lutym wyjechała na dłużej do...siebie;-)
Nic nie ukrywane. Do wymiany sonda lambda, lakierowany tylny zderzak - śmieciarka w nią wjechała ( były zdjęcia ze zdarzenia) . Zderzak oczywiście zrobiony. Wnętrze o NIEBO lepiej zachowane niż u biedactwa z Gorzowa .
Oczywiście szybko na 17.00 do TOYOTA OLSZTYN - zgodzili się przeprowadzić badanie, oprócz tego wszystko potwierdzili z bazy ASO LEXUS. Wszystko tam o mojej maszynie było i koleś który sprzedawał nie kłamał !!!
Zostało się jeszcze potargować. Toteż się w miarę udało. Kupiłem , zalałem do pełna i odbyłem piękną trasę powrotną do POZ w mojej nowej zabawce;-)

Nawet nie wiedziałem że robią takie piękne samochody....

Pan z Gorzowa dziś już treść ogłoszenia zmienił ale każdy kto to auto sprawdzi w TOYOCIE - Każdy napewno go nie kupi. Ja przez tego Pana czuję się oszukany - dlatego to pisze. Zmarnował mój czas, kilka złotych - ale nie odwiódł mnie od spełnienia marzenia o SC430.

Dzień po kupnie swojej maszyny udałem się do LEXUS POZNAŃ- wymieniłem sondę lambda ( 1000 pln), zrobiłem serwis ( olej, filtry , ściągnięcie kół i czyszczenie hamulców).
Stan mojego lexa został oceniony na bdb
cieszę się z niego ;-)
SC430-FAN
Lex user

Model Lexusa: SC430 Prestige

Re: PRZESTRZEGAM PRZED OGŁOSZENIEM - "Lexus SC430 skóra, nav

Postprzez bamss » 8 cze 2014, o 22:53

wszytsko fajnie ale powinienes podac vin samochodu albo choc zdjecie pogladowe zeby kolejny szukacz sc nie wpadl w gowno .... pozdrawiam i bez awaryjnej jazdy zycze
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
bamss
Lex Driver

Model Lexusa: is250

Postprzez forest » 8 cze 2014, o 23:00

To jedyny srebrny SC430 z Gorzowa Wlkp.

Tak to jest jak się od "brudasów" chce kupić auto.
A woził się po Gorzowie jak świnia tym SC (raz lub dwa razy na rok)
Kto Ci sprawdzal w ASO samochód? Łysy? ;)

Gratuluje nowej maszyny - opisz w dziale NASZE LEXUSY
Obrazek
Obrazek #vipdGS #hotNINJA
forest
Moderator

Model Lexusa: stanced VIP

Postprzez SC430-FAN » 9 cze 2014, o 00:05

To ścierwo jest w tej chwili w znanym portalu za 39 900,-
Z opisu wynika cały charakterek tego cwaniaczka .Przeczytajcie. Wszystko w tonacj : robi łaskę że sprzedaje, to właściwie przysługa jaką wyświadcza przyszłemu nabywcy ;-)
Ludzie ! W TOYOCIE w Gorzowie stwierdzili że takiego grata jeszcze nie widzieli ! Śmiali się do rozpuku co chwila pokazując wynik w mierniku lakieru i z tego SUPERFILTRA ;-)
Jak pokazałem im treść ogłoszenia to kopara im opadła. Nazwali to po imieniu - oszustwo. I jeszcze ta plama jakby ktoś 3 litrowe wiaderko ze spalonym olejem wywrócił....
I nie był srebrny tylko ciemna zieleń. Choć jaki tam najpierw był lakier to nie wiem...;-) Może srebrny....;-)

Jak porównam wnętrze pod maską tego co kupiłem ( wszystko w oryginale) z tym "cudem samoróbstwa" z Gorzowa to powiem szczerze: NIE WIEM SKĄD ON BRAŁ NIEKTÓRE ELEMENTY... Z PGRu chyba. I jeszcze pisze że że ma go 2 lata , zrobił 2 tys mil ( 3200 km) i....nigdy go nie zawiódł ;-)

Jezu ja swojego mam tydzień i zrobiłem 1600 km z czego 600 w drodze powrotnej z Olsztyna. Świetna , cicha maszyna z mega powerem. Zrobię jeszcze z 60000 km i wtedy powiem czy zawiódł czy nie. I jeżdzę nim a nie 2 tyś mil przez 2 lata. Wiadomo po co sprzedaje. Ktoś go na minę wsadził i teraz on kogoś próbuje. Ludzie nie kupujcie TAK ŁADNYCH aut jeśli ktoś pisze że zrobił 3000 km w 2 lata! Może mieć coś z głową lub z autem.....

A swojego wstawię oczywiście niedługo. Muszę się trochę najeżdzić ....;-) Wożę się jak król z opuszczonym dachem. Słońce mi w 2 dni twarz i czoło tak zjarało że skóra mi zeszła. Kiedyś jak widziałem kola w cabrio w bajbolówce to myślałem : szpanerek.
Dziś tak nie myślę, dziś wiem że to od słońca ratuje. Dostałem taką w kolorze khaki od teścia. Pomaga....
SC430-FAN
Lex user

Postprzez Alex200 » 9 cze 2014, o 01:52

Alex200
Lex Driver

Model Lexusa: IS200 SC

Postprzez SC430-FAN » 9 cze 2014, o 08:48

Tak to ten.

Dziś treść ogłoszenia jest inna niż 2 tyg temu. Dziś pisze :

"Trudno mi powiedzieć co działo się wcześniej- dokładne oględziny wykazują,że przedni błotnik był naprawiany,a tylni wymieniony na nowy,na innych elementach nie widać nic"
Może i nic nie widać ale miernik lakieru pokazuje na całości włącznie ze słupkami między przednią szybę szpachlę grubości takiej ajkby je ktoś plasteliną oblepił....

"Jeżeli chodzi o podwozie wydechy w b.dobrym stanie, auto suche,bez wycieków,widoczne jest pocenie maglownicy,ale jest na tyle drobne,że nie wymaga interwencji"
To już kłamstwo pełną gębą. Wystarczy podnieść to auto i widać opłakany stan podwozia. Nie chodzi o to że jest brudno- to normalne czasami. Widać spawy na 2 końcówkach wydechów. Wiele nioryginalnych, dziwnych wstawek -samoróbek. Z lewej uszczelki końcówki drążka układu kierowniczego - przy wspomaganiu cieknie i to nie kropelkami tylko się normalnie lało. Pewnie to jakoś "chwilę " robią tak jak np. prawą uszczelkę zaciśniętą klipsem własnej konstrukcji ;-)
W TOYOTA Gorzów byli wkurzeni że muszą wielką plamę oleju z czyściutkiej posadzki serwisu zmywać

" Elektryka/elektronika sprawna w 100%, żadnych kontrolek i komunikatów informujących o niesprawnościach" - to chyba jedyna prawdziwa informacja

"Dolot powietrza zrobiony z kwasoodpórki z filtrem stożkowych daje niezapomniane efekty dźwiękowe przy wysokich obrotach,przy niższych bezszelestna cisza, jak to w lexusach."
To żadne usprawnienie in + tylko kolejna samoróbka w garażu u kolegi ( kolegę poznałem). W serwisie stwierdzili krótko : filtr brudny, nieoryginalny i SZKODZI SILNIKOWI

"Cała reszta auta w 100% oryginalna,bez żadnych przeróbek." - zgroza dosłownie, to zeszpecone auto to ikona polskich garażowych pomysłów przeróbek.....

"W 2013roku wymieniono: katalizatory(2X),sondy lambda(2x),czujnik przechyłu,czujnik ABS,siłowniki bagażnika,akumulator" - szczerze wątpię jakimi elementami zastąpił katalizatory, sondy lambda, czujniki skoro jego "wymiana akumulatora" polegała na wstawieniu niewymiarowego, za dużego akumulatora który....stoi sobie luzem i jest kompletnie bez prądu ( w Toyocie zmierzyli)
Pan deklarował z dumą że włożył w auto 5000 pln. 2xkatalizator + 2 X lambda + czujnik przechyłu + czujnik ABS + siłownik bagażnika to w LEXUSIE bez robocizny ponad 11 000
Oczywiście mógł kupić zamienniki ( jeśli są w co wątpię w przypadku SC430 i zrobić w garażu u kolegi - ale o rachunkach jakoś nie wspomniał...)

A na koniec już treść ogłoszenia oddająca w zupełności charakterek tego Pana, cwaniaczka na całego który jeśli będziecie błagać i ładnie prosić - może zrobi Wam tą przysługę ;-) i sprzeda to auto z "oryginalnym przebiegiem" choć nie zna jego historii do 2007 roku ( 5 lat ;-) :
"....do oglądnięcia WYŁĄCZNIE w Gorzowie Wlkp-nie jeżdżę nim w dalekie trasy, więc kupujących co mają 150km do przejechania i mają z tym problem także pozdrawiam. Ja do was Panowie(Panie?) nie dojadę. I proszę/błagam,nie dzwońcie z pomysłami typu: "będę niedaleko pana przejeżdżał,to chciałbym pooglądać". A podsumowując: Mając porównanie z innym autami z odkrytym nadwoziem śmiało mogę powiedzieć, że trudno mieć więcej za tak niewielkie pieniądze. I odpowiedź na najważniejsze pytanie: Czy będzie taniej? Raczej nie...."

Oczywiście omijajcie to z daleka. W ogłoszeniu auto wypucowane z zewnątrz na błysk rzeczywiście prezentuje się pięknie . Jak to SC430. To świetny model LEXA a ten z Gorzowa jest poprostu zaniedbany , wręcz oszpecony i w kiepskim stanie technicznym. Gdyby chociaż właściciel nie ukrywał tych wad i nie nazywał inaczej czegoś co gołym okiem w serwisie widać. Panowie w TOYOCIE powiedzieli że dobrze zrobiony , nawet drugi lakier to nie problem ( jednak nawet tu sprzedający nie wiadomo po co kłamał). Problem to wady dyskwalifikujące - tutaj to silnik, układ jezdny i wiele drobnych wad.
Szkoda mi tego lexa. Jak można tak piękne auto tak zrujnować?
To auta które zasługują na to żeby o nie dbać, na bieżąco inwestować - wtedy wcale nie są drogie w utrzymaniu.
Pan pisze że "nie dojedzie 150 km" - w rzeczywistości to auto nie może jechać nawet 1 km ze względu na usterki i brak świateł przciwmgielnych. Ja gdybym chciał je sprzedać dojechałbym nawet 200 km do realnego kupca żeby uwiarygodnić stan pojazdu, wziąłbym kasę za paliwo ( przelew na paliwo to żaden problem - i kupca uwiarygadnia) i poprosił o odwiezienie. I sam od kogoś takiego chciałbym auto kupić.
SC430-FAN
Lex user

Postprzez forest » 9 cze 2014, o 22:06

forest napisał(a):To jedyny srebrny SC430 z Gorzowa Wlkp.

SC430-FAN napisał(a):I nie był srebrny tylko ciemna zieleń.

super tzn. że są 2 strupy na 3 SC w Gorzowie :down:
Obrazek
Obrazek #vipdGS #hotNINJA
forest
Moderator

Model Lexusa: stanced VIP

Postprzez janasek » 2 sie 2014, o 08:13

SC430-FAN napisał(a):Witam

Jakiś czas temu zamarzyłem o LEXUSIE SC430....

Wiesz, fajnie że opisujesz zaistniała sytuację i przestrzegasz innych przed zakupem szrotu ale gdybym ja usłyszał od sprzedającego że "ja Panu tego auta nie sprzedam" to bym w ogóle nie jechał na oglądanie bo na kilometr czuć że coś jest nie tak z tym autem. Zaoszczędził byś czas i pieniądze. Nikomu po prostu nie będę robił łaski że kupuję od niego samochód a z tego co piszesz to koleś właśnie takie podeście do sprzedaży tego SC-ka ma.

Dobra informacja dla potencjalnych kupujących ten model. Niestety tak wygląda 90% ofert tego modelu bo w większości były one targane po sporych szkodach jeżeli nie całkowitych z USA.
Luxusem jadę... :)
janasek
Lex Master

Model Lexusa: SC 400

Powrót do Lexus SC