LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
Lex33
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2014, o 19:31
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: Lex33 »

LEXluthor, jeśli poszukujesz fajnego i przede wszystkim zadbanego, bezwypadkowego LS430 z pewnym przebiegiem to wpadaj do Łodzi ;)
Na pewno coś sobie wybierzesz: https://kc-cars.wixsite.com/auta/aktualna-oferta

Pozdrawiam
LEXluthor
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 sty 2019, o 21:32
Model Lexusa: Marzę o LS430 :)
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: LEXluthor »

owczar pisze:Operując na liczbach. Swojego kupiłem prawie 5 lat temu. Od pierwszego właściciela - przbieg 148kkm potwierdzony książką - wyciągiem z ASO w którym był serwisowany oraz duńskim wydziałem komunikacji. Serwis w ASO do konca - tuż przed sprzedażą był zrobiony full serwis hamulców.

Od tego czasu zrobiłem 75kkm. Cały serwis robię sam.

Wliczając kosmetykę - czyli lakierowanie drzwi oraz klapy, detailing z ceramiką (po znajomości w dobrej cenie), wszystkie najdrobniejsze części, opony itd, wydałem w ciągu tych 5 lat ponad 19tys + LPG robione samemu za 3tys. Gdybym doliczył koszty serwisu znając ceny to wyszłoby mniej więcej 12k więcej. Łącznie bez LPG wychodzi 31k za 5 lat i 75kkm.

W tym roku wypada rozrząd - kupiłem już cały zestaw OEM, ale nie mam czasu się zabrać za to. Łącznie serwis, który mnie czeka w tym roku w warsztacie na OEM częściach kosztowałby koło 3500.

No i to jest konkret! Dzięki bardzo. Skoro sam to wszystko ogarnąłeś, to nie dziwię się już że na forum wszędzie pełno twoich postów :) Koszty wyglądają poważnie, ale chyba do przeżycia - zwłaszcza że wychodzi ci jakieś 15 000 kilometrów rocznie. W moim wypadku byłoby mniej, bo jak już mówiłem nie jeżdżę tak dużo i nie byłoby to jedyne auto.

Pozdro serdeczne!
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: owczar »

Ja też jeżdżę tym autem głównie w weekendy i tylko dalsze trasy ;) No i ostatnio córkę do lekarza, a tak ujeżdżam galanta.
LEXluthor
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 sty 2019, o 21:32
Model Lexusa: Marzę o LS430 :)
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: LEXluthor »

Lex33 pisze:LEXluthor, jeśli poszukujesz fajnego i przede wszystkim zadbanego, bezwypadkowego LS430 z pewnym przebiegiem to wpadaj do Łodzi ;)
Na pewno coś sobie wybierzesz: https://kc-cars.wixsite.com/auta/aktualna-oferta

Pozdrawiam
Tego czarnego z Danii mam na radarze od kilku dni :ok:


Pozdrowienia!
LEXluthor
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 sty 2019, o 21:32
Model Lexusa: Marzę o LS430 :)
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: LEXluthor »

owczar pisze:Ja też jeżdżę tym autem głównie w weekendy i tylko dalsze trasy ;) No i ostatnio córkę do lekarza, a tak ujeżdżam galanta.
Galant, miodzio. Czyli choroba japońska na całego :hobby:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: owczar »

Mój to już niestety dogorywa. Jeżdzę nim 10,5 roku i mam zamiar dojechać do końca ;) od jakiegoś czasu jest katowanym wołem roboczym. Ale najwyraźniej to lubi, bo odkad przestałem się przejmować to przestał stroić fochy :D U Ciebie mx5 w garażu? ;)
LEXluthor
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 sty 2019, o 21:32
Model Lexusa: Marzę o LS430 :)
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: LEXluthor »

owczar pisze:U Ciebie mx5 w garażu? ;)
Jak obecna generacja się zestarzeje ;)
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: michalWro »

LEXluthor pisze:
owczar pisze:Operując na liczbach. Swojego kupiłem prawie 5 lat temu. Od pierwszego właściciela - przbieg 148kkm potwierdzony książką - wyciągiem z ASO w którym był serwisowany oraz duńskim wydziałem komunikacji. Serwis w ASO do konca - tuż przed sprzedażą był zrobiony full serwis hamulców.

Od tego czasu zrobiłem 75kkm. Cały serwis robię sam.

Wliczając kosmetykę - czyli lakierowanie drzwi oraz klapy, detailing z ceramiką (po znajomości w dobrej cenie), wszystkie najdrobniejsze części, opony itd, wydałem w ciągu tych 5 lat ponad 19tys + LPG robione samemu za 3tys. Gdybym doliczył koszty serwisu znając ceny to wyszłoby mniej więcej 12k więcej. Łącznie bez LPG wychodzi 31k za 5 lat i 75kkm.

W tym roku wypada rozrząd - kupiłem już cały zestaw OEM, ale nie mam czasu się zabrać za to. Łącznie serwis, który mnie czeka w tym roku w warsztacie na OEM częściach kosztowałby koło 3500.

No i to jest konkret! Dzięki bardzo. Skoro sam to wszystko ogarnąłeś, to nie dziwię się już że na forum wszędzie pełno twoich postów :) Koszty wyglądają poważnie, ale chyba do przeżycia - zwłaszcza że wychodzi ci jakieś 15 000 kilometrów rocznie. W moim wypadku byłoby mniej, bo jak już mówiłem nie jeżdżę tak dużo i nie byłoby to jedyne auto.

Pozdro serdeczne!
Dorzucę od siebie, żebyś miał pogląd.
W jakieś 2.5 roku (52k km) poszło 25k PLN na awarie i eksploatację samochodu, w tym instalacja LPG 5.5k, w tym również takie rzeczy jak nowe opony czy ubezpieczenie OC.
Z większych kosztów: wymiana amortyzatorów, naprawa klimy (1.3k), piasty tył (2.7k ASO).
Wszystkie powyższe koszty to części+robocizna.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: djslavoll »

To ja dodam od siebie. Mam, co prawda GS300 z 2001r ale za to z przebiegiem 105 kkm. Kupiłem, gdy na liczniku było 82kkm.
Zapłaciłem 40000 tyś zł i myślałem, że auto jest jak nowe, czyli żadnych wydatków.
Dziś, 2.5 roku później koszty to ponad 12000 zł. Oczywiście, są w tym opony, drugi komplet kół, ale także elementy zużywające się. Jestem zwolennikiem oryginalnych części, więc cena rośnie, chociaż tak naprawdę wymieniłem tylko kilka elementów. Amortyzatory, sworznie, świece, kable, akumulator, poduszki pod silnikiem, tarcze i klocki (3x bo się pogięły),
Olej w skrzyni dynamicznie wszystkie płyny, śruby od geometrii, rozrząd w ASO.
Czyli nic wielkiego, ale koszty wiśnie takie.
Przebiegi roczne to 8kkm.
Awatar użytkownika
Snara
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2018, o 19:03
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: Snara »

U mnie koszty to ~12.000 pln w ciągu 2 lat i 40.000km. Wliczone naprawy głównie od razu po zakupie i modyfikacje w stylu wygłuszania auta, dołożeniu zmieniarki mp3 lub mod hamulców z przodu jak i nowe opony na zimę i komplet kół 19" na lato. Ogólnie bajka jak na ten segment aut!
R33 GT-R & LS 430
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości