Uwaga na auto LS (UCF10) Gubin

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS

Moderator: klexus

Uwaga na auto LS (UCF10) Gubin

Postprzez Zbyszek75 » 18 kwi 2015, o 23:45

Witam.
Chciałbym przestrzec wszystkich którzy wybierają się tak jak ja po to "auto".
Dopiero wróciłem do domu po straconym dniu.
Przejechałem ponad 600km w jedną stronę wierząc sprzedającemu, że auto jest prawdziwą igłą.
O aucie:
Optycznie
Pierwsza rzecz jaką sprawdziłem jest lakier. Istny kameleon, bez użycia czujnika lakieru widać różnice w odceniach pomiędzy elementami. Prawa strona- malowany cały tylni błotnik, fragment słupka dachowego i próg, lewa strona - malowany przedni błotnik i dwie pary drzwi. Jest to tak świeże, że na pewno robione było już tutaj a nie w Holandii skąd przyjechał ten pojazd. Wnętrze - pierwsze co rzuca się w oczy to ta gałka zmiany biegów wytarta jak po pół miliona km i wyjechana kierownica. Fotel kierowcy znośny aczkolwiek również zmęczony, mocno wyretuszowany na zdjęciach.
Technicznie
Amortyzatory pneumatyczne po ok 30 % więc w najbliższym czasie czeka konwersja na MCpersony albo zakup używek.
Rozrząd - niewiadomo. Pasek wieloklinowy bardzo stary, jedna rolka trochę już gwiżdże więc podejrzewam, że i rozrząd do wymiany.
Układ kontroli trakcji nie działa- to już podejrzewałem po zdjęciach ale sprzedający powiedział, że był wyłączony guzikiem.
Od spodu - zapocenie na misce olejowej i pod skrzynią. Początki rdzy na progach, dole lewych tylnych drzwi i dołach tylnych błotników od wewnątrz.
Dwie opony przednie niedługo do wymiany.
Panel klimatronika już niedługo całkiem wysiądzie - zaczyna wylewać i już kiepsko widać.

Podsumowując straciłem tylko czas i pieniądze na paliwo.
Facet handluje autami z podwórka, prywatnie. Widziałem na jednej z jego aukcji Mercedesa Vito który początkowo wystawiał za 24900 a teraz wystawia za 19900. Ciekawe ile faktycznie go kosztował ten Lexus? 1000 euro? Przez telefon wszystko pięknie i kolorowo. Na miejscu już było krętactwo i typowe handlarskie teksty.

Podaję linka do aukcji:
http://allegro.pl/lexus-400-ls-navi-kam ... 39483.html
Link do sprzedającego:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=14130639

W razie pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam.

Obrazek
Zbyszek75
Nowy lex user

Model Lexusa: brak

Re: Uwaga na auto LS (UCF10) Gubin

Postprzez klexus » 19 kwi 2015, o 09:34

Widac ze foty sa mieszane z innym LS-em ja jednej focie Pioneer na drugiej Kenwood ??
klexus
Moderator

Model Lexusa: GS 300

Postprzez raffi80 » 5 maja 2015, o 22:27

Kolejny psychol, który 20-letnie auto krytykuje w taki sposób, jak by miało rok. Szkoda, że szanowny pan Zbigniew nie napisał, że ten LS ma zawieszenie w bardzo dobrym stanie (przejażdżka po najgorszych gubińskich drogach i dyskomfort prawie nieodczuwalny), że kultura pracy silnika jest tak dobra, że w trakcie jazdy prawie go nie słychać, że sam silnik jest bardzo żwawy, że wyposażenie jest bardzo bogate i że samochód ogólnie zwraca na siebie uwagę na ulicach (ma na to zapewne niemały wpływ kolor lakieru).
Lakier i skóry do renowacji - nie ma dziur w tapicerce, jest sporo pęknięć i przetarć. Kierownica dobra, gałka zmiany biegów bezwzględnie do wymiany, częściowe problemy z elektryką (szyba pasażera, kontrola trakcji nie działa). Dość mocno zużyte bieżniki opon; rdzy nie zauważyłem - nie twierdzę, że na pewno jej nie ma.
Staram się patrzeć obiektywnie - przyjeżdżasz oglądać dwudziestoparoletni samochód - licz się z tym, że będzie sporo rzeczy do wymiany / poprawek. Jak czytam, że auto może mieć przeszło pół miliona realnego przebiegu, bo skóra schodzi z gałki, to ręce opadają. Ludzie, naprawdę trochę rozsądku w tym, co robicie / piszecie. I żeby było jasne - nie jestem znajomym sprzedawcy - nie znam człowieka, ale potrafię się też wczuć w jego rolę. Mógłby jeszcze wpakować np. 6000-7000 zł w dopieszczenie auta, ale zaraz Zbyszki zaczną pisać "auto fajne, ale chyba go pogięło z tą ceną". Ten pan ma jeszcze szarego LS-a, ale to amerykańska wersja i drzwi mają inny odcień, więc jak dla mnie odpada, ale złoty jest naprawdę godny uwagi (oczywiście jak na 25-letni egzemplarz. Pozdrawiam.
raffi80
Lex user

Model Lexusa: szukam :-)

Postprzez Zbyszek75 » 5 maja 2015, o 23:05

Szanujmy się panie niepsycholu.
Amerykański jest cały laciaty a nie tylko drzwi, jesteś ślepy?
A odnośnie tego pierwszego to zapewnienia przez telefon i jego "przepiękność" gówno mają się do rzeczywistości. Więc weź człowieku wyjdź z tego forum albo załóż nowe np. Polecaneauta. Pl i broń wszystkich kretaczy i handlarzy. Powodzenia.
Zbyszek75
Nowy lex user

Postprzez DuchPuszczy » 5 maja 2015, o 23:23

Ja się zastanawiam jak niektórzy sobie wyobrażają zakup 25 letniego klasyka za drobne.. Jak ma być malina to trzeba położyć 30-40 tysi i będzie tip top...
Jak mocno był bity? Ćwiary ma wspawane? Poskładany z trzech innych sztuk? - jak nie i mechanicznie nie jest jakoś skatowany to targować cenę jak najmocniej i robić go konkretnie pod siebie wiedząc co i jak ze sprzętem.
Mała dygresja co do rozrządu - dla mnie nawet jak mam zapewnienia, że jest wymieniony to i tak zmieniam na nowy - nie ważne czy w leszku, subaru czy fabii którą moja rodzicielka po bułki sobie czasem śmiga przy niedzieli ;]
Żeby nie było, nie znam sprzedającego a mój leszek ma prawie pół bańki na szafie i ma się świetnie ;]
pozdro i więcej rozwagi
DuchPuszczy
Lex user

Model Lexusa: LS400 UCF20

Postprzez raffi80 » 6 maja 2015, o 11:43

Zbyszek75 napisał(a):Szanujmy się panie niepsycholu.
Amerykański jest cały laciaty a nie tylko drzwi, jesteś ślepy?
A odnośnie tego pierwszego to zapewnienia przez telefon i jego "przepiękność" gówno mają się do rzeczywistości. Więc weź człowieku wyjdź z tego forum albo załóż nowe np. Polecaneauta. Pl i broń wszystkich kretaczy i handlarzy. Powodzenia.

To, że napisałem że drzwi ma w innym odcieniu nie jest jednoznaczne z tym, że tylko drzwi - logika się kłania, chłopie.
Jesteś typowym przykładem oszołoma, bo nie da się inaczej określić człowieka, który za 15.000 zł oczekuje od 25-letniego samochodu zużycia jak u kilkuletniego. A to, co mówią sprzedawcy to zawsze trzeba brać na to poprawkę i to jest zupełnie oczywiste, i dalece naiwne jest oczekiwanie, że każdy będzie zawsze taki w 100% prawdomówny i szczery - każdy chce zarobić. KAŻDY. A poza tym nie każda wada u jednego jest wadą u drugiego i to jest dostateczny powód, żeby nie zawsze mówić zainteresowanemu o wszystkim.
I nie gorączkuj się tak chłopie z tymi swoimi "przestrogami". Robisz to publicznie, żeby pochwalić się swoją wiedzą i chcesz zapunktować na forum czy po prostu masz taką złośliwą polaczkową naturę? Wypisałeś litanię usterek, ale tak naprawdę taki post jest do du*y, bo żeby rzetelnie przybliżyć komuś sylwetkę pojazdu to wypadałoby też napisać o tych dobrych stronach. I wtedy niech potencjalny zainteresowany niech sam zadecyduje czy warto, czy nie, a ty w pewnym sensie robisz to już za niego.
Będę powtarzać do znudzenia że w dwudziestoparoletnich klasykach nie będących muzealnymi okazami zwykle jest sporo do zrobienia żeby "to wyglądało". I to chyba nic dziwnego, że opisywany wyżej egzemplarz wymaga niemałych nakładów żeby osiągnąć zadowalające efekty, skoro nie kosztuje 30 000 zł tylko 15 000 zł.
raffi80
Lex user

Model Lexusa: szukam :-)

Postprzez Zbyszek75 » 6 maja 2015, o 11:54

Ulżyj sobie na klawiaturze, jak widać dobrze ci to robi.
Zbyszek75
Nowy lex user

Postprzez Simeon » 6 maja 2015, o 12:37

Z Gubina aut się nie bierze , bo na zdjęciach ładnie a na miejscu szrot. Na niejednym forum ostrzegają żeby tam nawet nie jechać
Simeon

Postprzez DuchPuszczy » 6 maja 2015, o 12:45

Zbyszek75 napisał(a):Sram na ciebie z góry i mam wyjebane po całości. Ulżyj sobie na klawiaturze, jak widać dobrze ci to robi.

Kolego kultury trochę.. To, że ktoś ma odmienne zdanie niż Ty nie uprawnia Cię do pisania w ten sposób.
Szanujmy zdanie innych
DuchPuszczy
Lex user

Model Lexusa: LS400 UCF20

Postprzez Krawcol82 » 6 maja 2015, o 17:37

Zbyszek75 napisał(a):Sram na ciebie z góry i mam wyjebane po całości. Ulżyj sobie na klawiaturze, jak widać dobrze ci to robi.

Chyba przydałaby się Tobie przerwa od forum na jakiś czas...
Prośba do administracji lub moderatorów-temu użytkownikowi za takie teksty do innych użytkowników należy się długi ban.
Krawcol82
Lex user

Model Lexusa: LS460

Następna strona

Powrót do Lexus LS