LS 430 z 2003 lipiec - jak się spisuje zawieszenie ?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS

Moderator: klexus

LS 430 z 2003 lipiec - jak się spisuje zawieszenie ?

Postprzez KrzysztofK » 27 kwi 2015, o 00:25

Witam serdecznie.

Jestem nową osobą, z góry przepraszam za brak profesjonalizmu na temat Lexusów i małą wiedzę na ich temat. Jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu proszę o poprawienie mnie.

Proszę o opinię na temat LS 430 z lipca 2003. Mam możliwość zakupienia takiego z zagranicy z przebiegiem 364 tys km,wydaje mi się że bez zawieszenia pneumatycznego. (Auto mogę nabyć chyba w atrakcyjnej cenie- więc będę mógł sobie pozwolić na ewentualne potrzebne modyfikacje ),

Jak takie nieregulowane zawieszenie spisuje się podczas dynamicznej jazdy, także w zakrętach na polskich drogach ( nie autostradach)?

Wyczytałem na forum , że zawieszenie LS430 jest bardzo komfortowe, ale jak ono spisuje się przy dynamicznej jeździe, czy za bardzo nie buja ?, a jeśli tak to czy je jakoś modyfikujecie i ile mniej więcej może kosztować? Nie chciałbym go obniżać, po warszawskich dziurach mam złe doświadczenie w tym względzie.

Nie zauważyłem aby ktokolwiek o tym pisał, proszę o pilne odpowiedzi bo muszę jutro podjąć decyzję o zakupie. Jak to jest z tym zawieszeniem, czy warto z takim przebiegiem - chcę go używać codziennie w Warszawie i na trasach- myślę o założeniu LPG- czy to oby nie za duży przebieg na na lPG?

Mam teraz Jaguara XF który ma mocno obniżone zawieszenie i niskoprofilowe opony 255/35/19 i białej gorączki dostaję jak muzę gdzieś zaparkować w Warszawie, dlatego chcę go sprzedać.

http://olx.pl/oferta/jaguar-xf-2-7-2008 ... 9Ks5W.html

Niski zderzak i opony zbyt mocno utrudniają mi codzienne życie i dlatego myślałem o lS430 po tym jak poczytałem Waszych pozytywnych wypowiedzi na temat tego modelu

Proszę o doradzenie czy zakup tego pojazdu ma sens z takim przebiegiem i w takiej wersji, poniżej jego specyfikacja:

Katalysator geregelt5-Stufen-AutomatAntriebsschlupfregelung (ASR)Antiblockiersystem (ABS)BremsassistentElektronisches Stabilitäts-Programm (VSC)Servolenkung geschwindigkeitsabhängigWegfahrsperre5 Leichtmetallfelgen 17J mit PneuMetallic-LackierungGetönte ScheibenHeckscheibenheizungAussenspiegel rechts und links beheizbar und elektrisch verstellbarSchliesshilfe für TürenStosstangen und Aussenspiegel in WagenfarbeNebelscheinwerferNebelschlussleuchteDrittes BremslichtXenon-LichtanlageFahrlichtautomatikLeuchtweitenregulierung automatischScheinwerfer-WaschanlageScheibenwaschanlage beheizbarScheibenwischer vorne mit IntervallRegensensor für Scheibenwischer vorneZentralverriegelung mit FernbedienungSmart KeyTankdeckel-Entriegelung von innenKofferraum-Entriegelung von innen3 Kopfstützen hintenVordersitze elektrisch verstellbar mit MemoryschaltungVorder- und Rücksitze heizbarKindersitzvorrichtung ISOFIXLeder-AusstattungLenkrad in Leder und HolzLenksäule elektrisch einstellbar mit MemoryAirbag Fahrer und BeifahrerSeitenairbagsWindow-KopfairbagsSitzbelegungserkennung für AirbagsSchalthebelknauf aus HolzSonnenschutzrollo für Heckscheibe elektrischMittelarmlehne hintenMittelarmlehne vorneCupholder vorne und hintenKartentaschen an den RückenlehnenBeleuchtetes und abschliessbares Hand- schuhfachBeide Make up-Spiegel beleuchtetInnen- und Aussenspiegel automatisch abblendbarVerbandskastenDurchladeöffnung im Kofferraum Gurtstraffer vorne Höhenverstellbare Gurten vorne Automatikgurt in Fondmitte Klimatisierungsautomatik Automatische Umluftkontrolle Aktivkohlefilter (Geruchsfilter) Belüftungsdüsen im Fond, einstell- und dosierbar Leseleuchten hinten Leseleuchten vorne Ausstiegsleuchten in den Türen Innenlicht-Abschaltverzögerung Holzapplikationen Wurzelnuss Tempomat Bordcomputer Info-Display Diebstahlwarnanlage Aussentemperaturanzeige Digital Uhr Drehzahlmesser Wassertemperaturanzeige Tageskilometerzähler Park Distance Control vorne und hinten Lichtwarnsummer Elektrische Fensterheber vorne + hinten 7 Lautsprecher CD-Wechsler Audiosystem Telefonvorbereitung

Z góry dziękuję za szczere podpowiedzi

Krzysiek
KrzysztofK
Nowy lex user

Model Lexusa: LS430

Re: LS 430 z 2003 lipiec - jak się spisuje zawieszenie ?

Postprzez owczar » 27 kwi 2015, o 07:46

Przebieg to nie tylko zawieszenie czy silnik. Wszystko zależy od tego czy auto jest zadbane. Po tylu km wnętrze może być zniszczone. Karoseria też traci sztywność...

Skąd pewnosć, że nie ma pneumatycznego zawieszenia? Z opisu wynika, że ma tylną klimatyzację. Zatem w pakiecie president powinna być pneumatyka.
Ostatnio edytowano 27 kwi 2015, o 09:40 przez owczar, łącznie edytowano 1 raz
owczar
Lex Master

Model Lexusa: LS430 President `03

Postprzez markami » 27 kwi 2015, o 08:13

Racja owczar na bank ma pneumatyczne. Co do przebiegu spory jak nie wymieniane na czas wszelkie połączenia gumowo-metalowe to wszystko będzie prawie do wymiany.
markami
Lex user

Model Lexusa: LS 430

Postprzez KrzysztofK » 27 kwi 2015, o 10:48

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Ile to może szacunkowo kosztować? postaram się to sobie skalkulować w cenie zakupu.

KK
KrzysztofK
Nowy lex user

Postprzez owczar » 27 kwi 2015, o 11:20

To auto poliftowe czy przedliftowe?

Pneumatyka ok 3-4k za amortyzator w ASO. Zamienniki niedostepne. Regenerowane po 1,2k/szt. Wymiana kompletu tulei itp w zawieszeniu w zależności od jakości jak w tradycyjnym zawieszeniu.
owczar
Lex Master

Postprzez KrzysztofK » 27 kwi 2015, o 14:38

To wersja z lipca, więc chyba przedliftowa.

Chyba go sobie daruję z powodu tego przebiegu.

Wygląda tak: http://axa.ricardo.ch/kaufen/axa-winter ... 759880852/

i jak na razie super cena.

KK
KrzysztofK
Nowy lex user

Postprzez owczar » 27 kwi 2015, o 14:56

Auto z pneumatyką.

Cena jest świetna. Auto lekko zniszczone w środku, ale ogólnie wygląda nieźle. Podejrzewam, że jakaś połowa LS-ów z allegro ma taki przebieg. Jak go nie kupisz, to jakiś handlarz na pewno nie pogardzi. Odrestauruje tapicerkę, kierownicę i sprzeda z przebiegiem 185kkm ;)

Ten przebieg dla układu napędowego to pryszcz. Zawieszenie też mogło być serwisowane. Ale nawet gdyby nie było, to kupujesz auto za śmieszną kasę. Nawet jak zainwestujesz w naprawę i zawieszenie to będzie tanio, a na pewno będziesz wiedział co masz. W PL kupujesz w ciemno z niewiadomym przebiegiem i za zupełnie inną kasę.
owczar
Lex Master

Postprzez markami » 27 kwi 2015, o 15:01

Cena faktycznie mała jak doprowadzisz go do stanu dobrego to i tak wyjdziesz na swoje przy częściach nowych. KrzysztofK odbierz pocztę b chyba masz przepełnioną nie dochodzą wiadomości na napisałem kilka informacji na co zwrócić uwagę przed zakupem.
markami
Lex user

Model Lexusa: LS 430

Postprzez KrzysztofK » 27 kwi 2015, o 15:07

Czy będę mógł liczyć na Waszą pomoc gdzie w Warszawie lub w okolicy za rozsądne pieniądze będzie można go odrestaurować i serwisować ?
KrzysztofK
Nowy lex user

Postprzez KrzysztofK » 27 kwi 2015, o 15:12

Poczta u mnie OK,cały czas dostaję maile, w spamie czysto, ale od Ciebie nic nie mam.

Mój adres to krzys.kacki@gmail.com

ponów maile proszę.

kk
KrzysztofK
Nowy lex user

Następna strona

Powrót do Lexus LS