Lexus LS 600h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Miłosz »

A tak z ciekawości zapytam nie ma w tym biednym techstream możliwości sprawdzeniu akumulatorów ? Jest do tego jakiś dodatkowy przyrząd serwisowy ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Alex4net »

Dzięki za informacje.
Rozważam zakup LS600h i oglądam dwa egzemplarze - oba oferowane przez ASO jako odkupione od klientów.

Jeden - starszy bo z 2008 roku - jest już prześwietlony w zakresie papierów.
Wersja podstawowa ELITE - Czyli bez podgrzewanej kierownicy, DVD z tyłu oraz wentylacji tylnych siedzeń - bez większości da się żyć, choć kierownicę bym wymienił na podgrzewaną.
Historia serwisowa jest OK - zapisy w książce pokrywają się z wydrukami z systemu ASO. Jeden właściciel w Polsce od zakupu w Niemczech w salonie.
Jedna naprawa blacharska lewy tylny błotnik.
Tu właśnie mam podstawowy problem bo wyniki odczytu pomiaru grubości lakieru prze przejmowaniu wskazywały wszędzie od 100-300 a miejscu naprawy 700 i drzwi obok 300-700. Trzeba chyba ponownie zbadać powłokę bo to za dużo. Chyba że one mają grubszy lakier?
Druga sprawa to są przednie amortyzatory do wymiany - na razie proponują kwotę 8.400 zł z wymianą (przedni lewy ma 60% a prawy 45%).
Trzecia sprawa to baterie - już wiem że co roku mogę wykonać pomiary za 300 zł i wtedy przedłuży gwarancję na kolejny rok dla systemu hybrydowego, ale tylko do 10 lat kalendarzowych. Wiem również, iż istnieje możliwość wymiany poszczególnych "cell" nie koniecznie całości. Dlatego chcę ją sprawdzić.
Muszę poprosić o badanie i wydruk z wynikami.
Czwarta sprawa to ewentualny koszt wymiany kierownicy na podgrzewaną - czekam na ofertę z ASO.
Poza tym drobne rzeczy:
1. Rozdarta skóra od złego wkładania fotelika tył prawy - czekam na ofertę przeszycia paska na łączeniu siedziska z oparciem
2. Felgi do polerowania
3. Odpryski na masce w normie - trzeba przeszlifować całość lakieru
4. Dwa miejsca z purchlem na chromowanych listwach - chyba nic z tym nie zrobię
5. Środkowy podłokietnik przedni do czyszczenia i zapewne lakierownia
6. Środek do czyszczenia standardowo - do dokupienia welurowe dywaniki
7. Zastanawiam się nad chlapaczami - czy ktoś używa czy Japończycy również w tym zakresie zaprojektowali samochód tak że nie potrzebuje chlapaczy i pozostaje czysty?
Opony ok - są też zimówki Jest po przeglądzie.
Przejechał się nim już dwa razy. Teraz czekam na wiadomości o drugim i przyjdzie czas wyboru :-)

Czemu na Ciebie patrzą krzywo w ASO Toyoty? Jeździsz tam zamiast do ASO Lexusa? Taniej czy lepiej?
Krawcol82
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 23:47
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Krawcol82 »

Na wymianę oleju zaglądam do ASO Toyoty, bo mam bliżej-tak miałbym wyprawę na prawie cały dzień.
Ale oni się boją Lexa w Toyocie-na wymianę oleju w skrzyni biegów odesłali mnie już do ASO Lexus-o tyle to dziwne, że ta sama skrzynia jest montowana w Toyocie Land Cruiser.
Ale nie ważne-większość robię w Toyocie, bo mam bliżej. Cenowo wygląda sytuacja w zasadzie tak samo. W Lexusie mają lepsze auta zastępcze ;-)

Jeśli chodzi o Twoje rozterki dot. podgrzewanej kierownicy... Mam podgrzewaną kierę i użyłem tego czegoś tylko raz. Fajny bajer, ale niepotrzebny. Lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość ręczna możliwość zmiany biegów w taki sposób, jak oferuje to grupa VAG, czyli blokujesz konkrety bieg, a nie tak, jak jest to tutaj, czyli blokowanie najwyższych biegów-ale tego w ogóle nie ma w tych japońcach.
Chlapacze? Zbędny bajer, w dodatku psułby wygląd auta :-) Na polskich drogach każdy samochód będzie brudny-to nie są w końcu niemieckie uprzątnięte drogi.
Naprawa blacharsko-lakiernicza... Jeśli samochód był robiony w ASO, to masz wydruk wszystkich części, które zostały wymienione. Poza tym naprawa musiała być przeprowadzona zgodnie z technologią producenta.
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Alex4net »

Kierownica ... coż chyba trzeba się do tego przyzwyczaić
Mam nowe pomiary lakieru - tylne lewe drzwi i błotnik są naprawiane - i zostaną poprawione - ponieważ jest to zrobione fatalnie i na pewno nie było zrobione zgodnie z technologią producenta - możesz mi wierzyć.
Poza tym maska ma trochę ponad 200 a reszta samochodu poniżej 200.
Panowie z serwisu przepytanie ponownie, zarzekają się że sprawdzili dokładnie wszystkie elementy zawieszenie i tylko amorki przednie są słabe - szczególnie przód prawy. Wciąż mam wątpliwość czy wymienić amortyzatory na nowe (już mam spory rabat) czy regenerować (mam ofertę z gdańska po 1200 za sztukę)?
Chlapacze też sobie odpuszczę :-)
Baterie się testują.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: adamsky73 »

Pewnie sposób naprawy zależy od tego ile zamierzasz tym autem jeździć. Choć z drugiej strony są na amerykańskich forach opisy sugerujące że nowe amorki wystarczyły niektórym na 10000 km, więc nowe też mogą niczego nie gwarantować. Właśnie dlatego odpuściłem pneumatykę przy zakupie LS-a
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Alex4net »

W sumie zamierzam nim jeździć kilka lat więc rozważam dwie opcje:
1. Nowe amortyzator + stare zabieram - mogę je zregenereowć
2. Regeneruję te co są w samochodzie i jeżdżę dalej
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: sardzent »

regeneruj jesli sie da to beda cacy i taniej
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Miłosz »

Alex nagengast ? Ponoć dobrze robią, kolega robił u nich regenerację amorków od m3 ale to pare lat temu i w sumie do dzisiaj śmiga ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Alex4net »

Tak nagnengast - trójmiasto :-)
W końcu namiar z dyskusji na forum
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Alex4net »

No coż już zbliżam się do finalizacji transakcji.
Trzymajcie kciuki w tym tygodniu :-)

Dopinam ostatnie szczegóły.
Przy okazji mam kilka pytań:
- czy u Was też śruby mocujące nadkola są zardzewiałe? W nim są więc chcę je wymienić i czymś zabezpieczyć? Jakieś propozycje czym?
- jaka jest różnica prześwitu koła po włączeniu trybu high? około 3 cm?
- w schowku w tylnej kanapie nie mam wlotu klimy - jest tam zaślepka w górnej prawym rogu patrząc do przodu samochodu. Czy to tylko wyższe wersje miały ten schowek chłodzony?
- Jak działa przycisk resetu pomiaru ciśnienia w oponach?
- Przy okazji odczyty ciśnienia wahają się od 2,6 do 3,3 i są tylko 4 (jak rozumiem nie zgłasza się zapas) - czy to różnica pomiaru i trzeba zresetować?
- Spinki do mocowania dywaników przychodzą z dywanikami?
- szybkość działania audio ML dla DVD-VIdeo jest taka sobie
- czy używaliście ustawień serwisowych - czyli kiedy co do wymiany? Kto to ustawia serwis czy sami? Czy do tego są jakieś wytyczne, standardy np. ile wpisać w żywotności wycieraczek?

Maszyna otrzyma od razu pakiet startowy:
- regeneracja amortyzatorów przód
- poprawa naprawy blacharskiej - fatalnie wykonanej poprzednio
- polerowanie lakieru
- regeneracja felg
- aktualizacja softu w tym map do wersji 2016
- wymiana tarcz i klocków przód i tył
- nowe dywaniki
- i inne drobne :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości