Lexus LS 600h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
mysza
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2015, o 15:43
Model Lexusa: brak
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: mysza »

maniek_ls400 czytam ze zrozumieniem i wiem o co Ci chodziło po prostu zbyt płynnie przeszedłem do moich myśli :-) , a GS 450h oczywiście najnowsza generacja też mnie interesuje lecz w mniejszym stopniu niż LS600h. Jeżeli chodzi i mój wiem to mam 30 lat. Interesuje mnie tylko 4 generacja LS. Czy średnie spalanie LS600h jest mocno zaniżone w informacjach (internet). Oczywiście mówię o spalaniu czysto miejskim.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: maniek_ls400 »

Dawid0ss pisze:
maniek_ls400 pisze:Ja jezdzilem tymi autami a nie ogladam relacje wiec wiem o czym pisze.
A ja tylko zacytowałem jedną z takich relacji. Napięty jesteś, jak plandeka na Żuku omg
Chyba ty, albo masz 5 lat.. Prostuję slogany powtarzane przez marzycieli i tyle. Śnij dalej.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
McRabbit
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2015, o 13:15
Model Lexusa: RC 200t w drodze
Skąd:: wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: McRabbit »

pozwolę sobie dodać moje organoleptyczne odczucia

jeden z moich pracodawców od zawsze jeździ lexusami

miałem okazje jeździć kilkuletnim wtedy jeszcze LS400, potem LS430 i LS460 oraz LS600h, jechałem tez BMW

co do sposobu prowadzenia to BMW i lexsus są po przeciwnych stronach osi, auta z innej bajki i dla innych kierowców, o innych wymaganiach

wizualnie, choć nie tego dotyczy dyskusja najbardziej przypadły mi do gustu LS400 i LS460

co do jazdy zdecydowanie LS430

460 jest bardzo kanapowata, drażniła mnie skrajność ustawień zawieszenia, albo za twarde na polskie dziury, albo zbyt kanapowate do dynamicznej jazdy po naszych drogach

wyciszenie w LS460 nie jest jakoś odstające od LS430, mi nie przypadł do gustu automat z 460, moim zdaniem przy takim silniku zbyt często miesza biegami i nie pozwala fajnie jechać samym momentem z dołu

bmka to samochód dla kierowcy i nie wyciszenie jest tu najistotniejsze, myślę nawet że zbyt radykalne zabiłoby frajdę z jazdy BMW

co do LS600h, jeździłem wersją L, kanapowiec totalny, cisza na hybrydzie oczywista, na trasie bardziej słoniowaty, o dynamicznej jeździe mówić nie można
RC 200t od marca 2016
mysza
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2015, o 15:43
Model Lexusa: brak
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: mysza »

McRabbit Dzięki za cenne uwagi. Czy jesteś w stanie powiedzieć coś o kosztach utrzymania?
Awatar użytkownika
Lexuś
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Lexuś »

Ja natomiast dodam od siebie, że jeżdżąc LS600h w wersji krótkiej przy wzroście 186cm - z tyłu zostaje mniej więcej tyle samo miejsca co w GS mk2.
Jeśli chcesz wozić wygodnie pasażerów z tyłu, a sam mierzysz sobie ładnie, to tylko i wyłącznie Long wchodzi w grę.
Co do mocy to w 600h jest wystarczająca :) Przy gwałtownym przyspieszeniu spod świateł aż gwiżdże !
Myślę, że moc oraz przyspieszenie 600h jest porównywalne do BMW 7 E65 w wersji 760i
McRabbit
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2015, o 13:15
Model Lexusa: RC 200t w drodze
Skąd:: wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: McRabbit »

mysza pisze:McRabbit Dzięki za cenne uwagi. Czy jesteś w stanie powiedzieć coś o kosztach utrzymania?
którego koszty ??

w tej chwili w eksploatacji jest LS460h i LS600hl - ale to w innej firmie, oczywiście mogę dopytać
RC 200t od marca 2016
McRabbit
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2015, o 13:15
Model Lexusa: RC 200t w drodze
Skąd:: wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: McRabbit »

Lexuś pisze:Ja natomiast dodam od siebie, że jeżdżąc LS600h w wersji krótkiej przy wzroście 186cm - z tyłu zostaje mniej więcej tyle samo miejsca co w GS mk2.
Jeśli chcesz wozić wygodnie pasażerów z tyłu, a sam mierzysz sobie ładnie, to tylko i wyłącznie Long wchodzi w grę.
Co do mocy to w 600h jest wystarczająca :) Przy gwałtownym przyspieszeniu spod świateł aż gwiżdże !
Myślę, że moc oraz przyspieszenie 600h jest porównywalne do BMW 7 E65 w wersji 760i

wszystko prawda, acz ja nie stałem w tej kolejce ze wzrostem i w 600l, odczuwam się już lęk przestrzeni :-)

co do BMW - wszystko fajnie z gwizdem spod świateł, niestety pierwszy zakręt mocno weryfikuje :-)
RC 200t od marca 2016
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Dawid0ss »

maniek_ls400 pisze:
Dawid0ss pisze:
maniek_ls400 pisze:Ja jezdzilem tymi autami a nie ogladam relacje wiec wiem o czym pisze.
A ja tylko zacytowałem jedną z takich relacji. Napięty jesteś, jak plandeka na Żuku omg
Chyba ty, albo masz 5 lat.. Prostuję slogany powtarzane przez marzycieli i tyle. Śnij dalej.
Napiętyś jednak :laugh1: !
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: barteg10gg »

DawidOss myślę że to wychwalanie wynika z tego że redaktorzy też na co dzień jeżdżą ''normalnymi" autami i stąd ten zachwyt. Obiektywnie jest czym się zachwycać bo rzeczywiście samochody tego segmentu są wyjątkowe ale jak pojeździsz to i wady zaczynasz widzieć.Mówię z własnego doświadczenia..co nie oznacza że nie szanuję tego samochodu bo jest świetny ale widzę w ogromie zalet tez wady.mialem ostatnio kontakt z gloryfikowanym bentleyem i jest super ale też jest przereklamowany w stosunku do tego co w testach piszą.. szczególnie jak masz kontakt z samochodami z wysokiej półki.pamiętam jak pierwszy raz parę lat temu jechałem ls600h to tez byłem w niebie ale dziś inaczej na to patrzę co nie zmienia faktu że dziś nie zamieniłbym LS na inne auto z tego segmentu w tym roczniku.Lexusy to bardzo dobre samochody ale jednak z tej planety i jak wszystkie mają wady .PS.Myślę że i w Mayabchu słychać szum powietrza:)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: owczar »

Tak jak maniek_ls400 napisał, LS600h to nie jest zbyt popularne auto, a jak już ktoś takie kupi to nie siedzi na forach motoryzacyjnych.

To czy to auto jest dla Ciebie najłatwiej będziesz miał zdecydować określając czego oczekujesz od auta, a potem doczytać czy LS600h Ci to da. Jak wszystkie LS-y to auto jest nastawione na komfort i ciszę. Nie prowadzi się jak BMW.
Mimo sporo większej mocy niż mój daily car LS430 nie prowokuje do szybkiej jazdy (za wyjątkiem autostrady). Po krajowych drogach przyjemnie jedzie się zgodnie z przepisami delektując każdym km.

Hybryda to dość ciekawe rozwiązane i w przypadku tego koncernu "wygrzane" choćby w priusie. Sprawdza się na pewno w mieście, gdzie częściowo odzyskujesz energię oraz nie używasz silnika spalinowego na postoju. Ale w trasie, szczególnie szybszej całą robotę robi silnik spalinowy, a elektryczny głównie dodaje momentu. Jednak auto sporo waży, a co za tym idzie silnik spalinowy ma co robić. Kosztem akumulatorów zmniejsza się także bagażnik.

Dość sensowny test tego auta był w tym odcinku moto on: http://player.pl/programy-online/moto-o ... ,1302.html
Okazało się, że hybryda wcale nie jest tak oszczędna jakby się mogło wydawać. Zamiast czytać warto też się po prostu takim autem przejechać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości