Lexus LS 600h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
mysza
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2015, o 15:43
Model Lexusa: brak
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: mysza »

Praktycznie wszystko czego wymagam od auta daje mi właśnie bmw 7 jednak coś ciągnie mnie do lexusa LS, dlatego chcę zgłębić jego koszty utrzymania itp. Nie jestem typem osoby co żałuje wydać kilka zł więcej na auto. Każde auto jakie miałem dbałem o nie bardzo. Oczywiście jak rozczaruje się Lexusem LS 600h to kupię kolejne bmw 7. :-)
asmo
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2013, o 16:10
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: psd
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: asmo »

Jako posiadacz LS400 z 1999 roku, mialem okazje w poprzedni weekend pojezdzic sobie jeden dzień LS460 AWD rocznik 2015 i powiem szczerze... że troche sie rozczarowałem tym autem :?
Wg mnie w środku wcale nie jest cichsze niż w moim prawie 17 letnim lsie, wykonczenie w srodku, tam gdzie w LS400 jest gruba miekka skora, tak w nowym lsie jest jakby cienka cerata. Ogólnie myślałem że przez tyle lat trochę wiecej w tym aucie poprawili/dopracowali itd, oczywiście na pewno jest szybszy - ale nie jest to jakas rakieta, na pewno dużo lepiej hamuje itd.
Zeby nie bylo, wlasciciel tego nowego lsa jezdzil jeden dzien moim i uznal to samo, ze nie widzi szczegolnej roznicy miedzy autem za 30, a 300 tys zł :P
Bylismy zainteresowani zakupem LS460 dla mojego ojca, ale po jedno dniowym doswiadczeniu z nim wybralismy mimo wszystko inna marke ;)
Pozdro
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: owczar »

Niestety nie miałem okazji jeździć lsem >2006 ale czytając fora w USA widzę podobne opinie. Ostatnio trafiłem na wątek z problemem szumu. Do tej pory byłem przekonany że każda kolejna generacja była cichsza od poprzedniej a okazuje się, że jednak nie.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: adamsky73 »

Absolutnie 460 nie jest cichy. Moja żona po jednej przejażdżce 430 wsiadła do mojego i mówi "co tu tak głośno". Jeśli chodzi o osiągi to należałoby raczej porównywać wersję bez AWD, bo jednak napędy swoje ważą. Ja uważam że 460 bez pneumatyki daje naprawdę sporo frajdy z jazdy.
Co do 600h to absolutnie nie jest wart różnicy w cenie. Nawet jeśli mniej pali, to z kalkulatorem w ręku różnica w cenie tego samego rocznika zwróciłaby się pewnie po 150-200 kkm. Na dodatek jest znacznie cięższy i już sobie wyobrażam jak przy dodatkowej masie musi się sypać zawieszenie na naszych cudnych drogach
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
mysza
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2015, o 15:43
Model Lexusa: brak
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: mysza »

Czytając to wszystko ostudziliście moje zapały :-) Jeszcze się okaże że lepiej zostać przy BMW i kupić nowsze 7er. Mimo wszystko uważam lexusy za lepsze auta niż bmw :-(
Gumish
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 1 paź 2011, o 12:07
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Gumish »

asmo pisze:Jako posiadacz LS400 z 1999 roku, mialem okazje w poprzedni weekend pojezdzic sobie jeden dzień LS460 AWD rocznik 2015 i powiem szczerze... że troche sie rozczarowałem tym autem :?
Podobno im nowszy LS tym twarde zawieszenie coraz bardziej daje się we znaki i najlepszy był pod tym względem wlasnie LS400
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: ledziu »

mysza pisze:Czytając to wszystko ostudziliście moje zapały :-) Jeszcze się okaże że lepiej zostać przy BMW i kupić nowsze 7er. Mimo wszystko uważam lexusy za lepsze auta niż bmw :-(
A ja bym się przejechał jednym i drugim żeby mieć spokojność ducha ...
Tym bardziej że każdy może mieć inne odczucia np: mój kolega kupił nowe x6d i nowego gs450h ... na tą chwilę jak szukał następnego auta (SUVa) to powiedział że na markę BMW nawet nie odda moczu... :biggrin2:
Gumish
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 1 paź 2011, o 12:07
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Gumish »

Kupił czy wzial w kredyt/leasing?
I dlaczego nawet nie odda m... na BMW?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: ledziu »

Gumish pisze:Kupił czy wzial w kredyt/leasing?
I dlaczego nawet nie odda m... na BMW?

GSa w leasingu, BMW też w lesingu tylko że od brokera ponieważ w PL kosztował 100tyś. drożej...

Co do samego auta (BMW) to przy 40tyś.km. poleciało turbo + coś tam... holowanko i naprawa prawie 16k. do tego oczywiście ASO nie posiadało na stanie wszystkich części no i trzeba było czekać 3tyg.!!!, choinka na desce rozdzielczej nie gaśnie bo ASO tak sobie z tym radzi... + takie usterki jak pasy kierownika i pasażera ecu pokazywał że coś jest nie tak, skrzypienie deski rozdzielczej, ciachanie opon (seryjnych) z którym też sobie nie radzono no i kolega już ma dwa zestawy kół...
Ogólnie mam wrażenie że w nowych BMW chyba nie do końca mechaniorzy ogarniają elektronikę a do tego sama elektronika nie jest święta.

A w gs450h jest jest już 100tyś.km. i ani jednej najmniejszej awarii !!!!
Co do jakości wnętrza to BMW wypada tak sobie, skóra wygląda jak cerata... o komforcie nie będę się wyrażał bo x6 raczej ma inne przeznaczenie.

Ogólnie:

Przy wyborze lex vs bmw przejechałbym się obydwoma autami żeby mieć pogląd a do tego powertowałbym dokładnie taniość aut z EU szczególnie tych premium.
Dosyć sporo można się dowiedzieć od mechaników aso tak za flaszkę i po cichu... :biggrin2:
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Alex4net »

Bardzo ciekawa dyskusja. Właśnie poszukuję lesia dla siebie.
Przesiadam się z VW TOUAREGA 2008 v8 350KM w pełnej wersji więc już jestem przyzwyczajony do luksusu :-)
Nie chcę nic bez 4x4 na prawdę!

Zastanawiam się pomiędzy LS460 AWD lub LS600 z roczników 2008-2010. Alternatywą jest RangeRover 2008-2010 w wersji Vouge.

Jechałem 460AWD 2008 z Karolina Car - dynamika czy zawieszenie było bardzo przyjemne choć pneumatyka VW reagowała szybciej. Kłopotem w nim jest stan wnętrza - jakiś barbarzyńca tym jeździł.
W przyszłym tygodniu będę jeździł 600h i porównam. Dowiedziałem się że jest 10 lat gwarancji na baterie i napęd hybrydowy więc do 10 roku jazdy nie trzeba się martwić napędem hybrydowym.

Liczę na super komfort, ciszę i dobre nagłośnienie przy niewymuszonym przyspieszeniu i niekoniecznie 20l/100 w mieście czyli nic nie muszę wszystko mogę.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości