Lexus LS 600h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Kafecz »

Tak sobie myslem i mam przeczucie graniczące z pewnością że nie ma samochodów bez wad. I w każdej marce na upartego znajdziesz coś co nie będzie się Tobie podobać.
Alex4net
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Alex4net »

Masz rację w każdej marce i modelu coś może nie pasować. A jak już masz do kupienia używany to zawsze coś Ci nie pasuje.

Ten jeden egzemplarz był całkiem dobry - miał swoje mankamenty - ale wszystkie do zaakceptowania.
Kłopot polegał na tym, że autoryzowany salon/serwis odmówił wydania oświadczenia przy zakupie o takich podstawowych elementach jak:
- że wydawany pojazd jest w pełni sprawny w dniu wydania
- że naprawy w tym serwis zostały wykonane zgodnie z zaleceniami marki
- że dadzą gwarancję na 12m-cy na części jakich użyli do napraw
- że przebieg jest zgodny z zapisami w systemie serwisowym Lexusa i książką egzemplarza
- itp.
To mnie odstraszyło i od egzemplarza i trochę od marki.
Wiesz cała reszta była gotowa - leasing przyznany i uzgodnione warunki - tylko podpisać.
Zakres rzeczy do zrobienia w samochodzie przed wydanie ustalony.

A rozbudzona potrzeba prezesa żeby zmienić samochód pozostała....
Alex4net
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Alex4net »

To jest szerszy problem na który większość ludzi nie zwraca uwagi. Mówi się forma sprzedaży faktura VAT 23%, ale przecież to tylko dokument finansowy potwierdzający zawarcie umowy kupna-sprzedaży - choć w tej sytuacji ustnej, tez ważnej ale wysoce nieokreślonej. Tak naprawdę do faktury VAT powinniśmy mieć umowę która precyzuje przedmiot sprzedaży i inne warunki w tym gwarancje. Oczywiście dla sprzedającego "wygodnie" jest mieć tylko fakturę, która do niczego nie obliguje sprzedawcy. Dodatkowo przy wydaniu towaru dostajesz jako kupujący oświadczenie jednostronne czyli kupujący stwierdza swoim podpisem że znany jest mu stan techniczny pojazdu i inne ciekawe oświadczenia co zabezpiecza sprzedającego przed roszczeniami dość skutecznie.
Kolejnym problemem jest ewentualny leasing - wtedy właścicielem samochodu jest leasing i ewentualne roszczenia z racji rękojmi przysługują właśnie właścicielowi. Ciekaw jestem jaki leasing firmowy wystąpi z roszczeniem do swojego salonu autoryzowanego ????
Dodatkowo Ty jako leasingobiorca jesteś zobligowany do płacenia leasingu niezależnie od tego czy obiekt leasingu jest w pełni sprawny czy też nie. Wtedy może dojść do takiej sytuacji, że wychodzą wady pojazdu uniemożliwiające korzystanie z niego a Ty nic nie możesz. Bo jedynym który może czegoś dochodzić od sprzedawcy czyli salonu firmowego LEXUS jest Toyota Leasing, która nie ma potrzeby występowania przeciw "swoim" skoro Ty i tak musisz płacić dalej lub CIę "zwindykują".
Zamiast umowy przy sprzedaży "na fakturę VAT" może być oświadczenie dwustronne czyli salon oświadczy że pojazd jest taki i taki i sprawny i ma taki przebieg itp a Ty że znasz stan techniczny itp.
To był bezpośredni powód żeby zrezygnować.
Teraz chyba będę szukał co będzie objęte tym selectem czyli żeby dali gwarancję na samochód.

Jutro kolega postanowił mnie zapoznać z podobno bardzo ciekawym używanym BMW 740d xDrive. Ma wentylowane siedzenia, światła adaptacyjne .....
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Miłosz »

A sprawdz czy nie ma czegos takiego jak gwarancja na auta uzywane , kolega ostatnio sie orientował do superba 2014r i za gwarancje w tym "cardif gwarantowane auto" wyliczyli mu za rok 1472 zł. Jak cos padnie to wtedy jedziesz do aso i robią Ci z gwarancji. A co do bmy to nasz kolega sprzedaje :P

Obrazek

Nasz wspólny kolega hehe ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Alex4net
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Alex4net »

Po pierwsze to w ramach umowy kupna sprzedaży masz rękojmię - jeśli się jej nie pozbawisz np. poprzez leasing.
Proponowali mi płatną gwarancję - a potem okazało się że auto za stare i ponad 150.000 km więc nie da rady.
To o co ja walczyłem to nastepujące stwierdzenia:
1) że auto jest w pełni sprawne w momencie wydania
2) że ma udokumentowany przebieg - jako autoryzowany serwis chyba mogą to sprawdzić w systemie!
3) że nie był bity
4) że dają gwarancję 12 m-cy na części które sami zamontowali

Ale dla nich lepiej jak ktoś bierze fakturę i jeszcze podpisze że stan techniczny jest mu znany i wnosi w tym zakresie roszczeń :-)
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Kafecz »

To jest rzeczywiscie troche nie fair. To tak jakby po sprzedazy od razu umywali rece od odpowiedzialnosci.
majek
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2016, o 17:02
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: majek »

Ja zastanawiam się nad używanym LS 600H. Oglądałem w komisie na ulicy Puławskiej. Myślę czy kupować tam, czy może poszukać gdzieś indziej, macie jakieś opinie o tym komisie, jakieś doświadczenia? Cena wydaje się dobra.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: adamsky73 »

Zestawienie słów "komis" i "dobra cena" brzmi jak powód do dużego niepokoju. Ale na naszym rynku LS MK IV to patologia bo gazu się nie da zamontować, więc wszystko możliwe :dirol:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Kaloteck
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 12:53
Model Lexusa: ES 350 '07
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Kaloteck »

Jeżeli to ten - http://www.uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-ls/562 - to na pewno miał obszywana kierownice (albo malowana). A czy cena wydaje się dobra hmmm.... 130 tys PLN za samochod który ma już za sobą cwierc miliona km-ów... raczej średnio dobra, ale jeżeli jest full historia service tylko ASO, to wlasnie tak wygladaja ceny, trochę sa sztucznie nadmuchane. Swoja droga ciekaw jestem ile trzeba przygotować na tzw. pakiet startowy? Może niech się wypowie ktoś kto ma 600h , jest tu taki ?
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: adamsky73 »

Kierownica kierownicą ale ta porysowana szybka licznika i przede wszystkim dziwnie wytarte przyciski od regulacji zawieszenia i trybów jazdy... Dziwne. No i to golas, więc czy na serio jest sens kupowania hybrydy żeby zaoszczędzić te 4l/100 km w mieście za 40 000 zł więcej niż LS460?
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość