LS430 president

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS

LS430 president

Postprzez Be-krolik » 23 gru 2017, o 13:54

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jestem nowy- świeżyna, Dopiero się zalogowałem i mam nadzieję dowiedzieć się czegoś od forumowiczów co pozwoli mi lepiej zaznajomić się z LS. Stoję przed decyzją zakupu auta weekendowego. Po długim namyśle zdecydowałem się na LS430 (najchętniej III generacji). Moje oczekiwania do przede wszystkim zadbany i niezużyty egzemplarz,a co za tym idzie pewnie nieduży przebieg (jak na swoje lata). Wiem, że cena powinna być adekwatna do stanu pojazdu, więc nie oszukuje się, że znajdę coś co mnie powali z nóg za 30tyś. Ostatnio oglądałem model w Piasecznie https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... yUnFD.html
Wygląda bardzo ładnie, jednak cena wydaje się mimo wszystko zaporowa. Chciałem zasięgnąć opinii o zawieszeniu pneumatycznym. Czy ma znaczenie dla zmiany ustawień z High/Normal, czy silnik chodzi, czy bieg jest na P, czy na N? Pytam, bo akurat ten model wydaje się ma amortyzatory do wymiany. Kolejne pytanie to, czy przy tym przebiegu (170tyś), gdzie w moim przypadku rocznie nie przekroczę 10tyś km, warto zaoszczędzić na regeneracji, czy lepiej inwestować w wymianę zawieszenia.
Co sądzicie o takiej cenie za LS300?

Pozdrawiam i korzystając z okazji wesołego alleluja :-)
Be-krolik
Nowy lex user

Model Lexusa: Ls430

Re: LS430 president

Postprzez JanB » 23 gru 2017, o 14:15

Cena odpowiednia do stanu, o ile to co piszą to prawda. Przy takich pieniądzach warto pojechać do ASO i za 200-300 zł dokładnie obejrzeć, choćby po to by cenę zbić. Co do zakupu to ja jestem zwolennikiem wyjazdu do Niemiec, czy Austrii i kupowania z prywatnych rąk. Cena może trochę wyższa, ale większa pewność stanu technicznego, bezwypadkowości, czy przebiegu.
Nie mam LS-a, więc nie odpowiem koledze na pyt techniczne, ale pewnie inni userzy Forum pomogą.
Pozdrawiam
JanB
JanB
Lex Driver

Model Lexusa: GS

LS430 president

Postprzez djslavoll » 23 gru 2017, o 14:38

Jeśli mnie pamięć nie myli, ten egzemplarz był opisywany tutaj przez osobę, która widziała go na żywo. Chyba nie było tak różowo jak można by się spodziewać po zdjęciach.

viewtopic.php?t=7998

Post #683
djslavoll
Lex user

Model Lexusa: GS300 mkII

Re: LS430 president

Postprzez Be-krolik » 23 gru 2017, o 15:51

Dziękuję za odpowiedź i dzięki za link. Nie mogłem znaleźć wcześniej nic na ten temat na forum, ale okazuje się, że jednak jest. No i dobrze, że ktoś potwierdził zużyte amortyzatory.
Tak jak było napisane, lakierowany, ale przejechany miernikiem i sprawdzony, że niema tony szpachli. Dziękuję za zaoszczędzenie czasu i ewentualnych kosztów.
Jeszcze raz, bardzo dziękuje, jestem zobowiązany.
Be-krolik
Nowy lex user

Model Lexusa: Ls430

Powrót do Lexus LS