LS 600HL Grubość lakieru

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS

LS 600HL Grubość lakieru

Postprzez Basowiecksztylon » 24 kwi 2018, o 13:48

Witam,
Czy ktoś wie jaka powinna być grubość oryginalnego lakieru?
Sprzedawca deklaruje że auto jest bezwypadkowe a miało jedynie kosmetyczne naprawy - po lewej stronie tylne drzwi i tylny błotnik - podobno tylko lakier po rysach - bez szpachlowania.
Prawa strona drzwi tylne i błotnik też lakierowane po "szkodach parkingowych".
Tymczasem doszukałem się raportu ASO ze stycznia i wychodzi na to że w zakresie do 180mikronów mieści się tylko dach i tylna klapa.
Pełny raport na zaliczonym zdjęciu. Dodam jeszcze że jak na moje oko prawa lampa była wymieniana.
Wszelkie opinie mile widziane.
Załączniki
11535856_lakier.png
11535856_lakier.png (182.72 KiB) Przeglądane 565 razy
Basowiecksztylon
Lex user

Model Lexusa: Ls600hl / GS300

Re: LS 600HL Grubość lakieru

Postprzez wojtekS » 24 kwi 2018, o 14:24

Pytałem o to kiedyś w ASO Katowice. Odpowiedź: 200 - 300 mikronów. Im droższe auto tym więcej. Cieniej jest w otworach drzwiowych. Bywały lakiery dwu albo trójwarstwowe.

Mój GS (ma trójwarstwowy lakier o kodzie 8T9) ma dla przykładu 230 mikronów poza maską, która była przelakierowana jeszcze w ASO w Niemczech na gwarancji z powodu odprysków i ma około 300.

Pan tez wspomniał, że w Polsce gdzie wszyscy biegają z miernikami lakieru, wymieniali całe maski na nowe, Niemcy widać nie mieli parcia na grubość lakieru i przelakierowywali.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Re: LS 600HL Grubość lakieru

Postprzez ad4m » 24 kwi 2018, o 19:36

wojtekS napisał(a):Pytałem o to kiedyś w ASO Katowice. Odpowiedź: 200 - 300 mikronów. Im droższe auto tym więcej. Cieniej jest w otworach drzwiowych. Bywały lakiery dwu albo trójwarstwowe.

Mój GS (ma trójwarstwowy lakier o kodzie 8T9) ma dla przykładu 230 mikronów poza maską, która była przelakierowana jeszcze w ASO w Niemczech na gwarancji z powodu odprysków i ma około 300.

Potwierdzam :ok: . Mój ma podobnie bo jeśli dobrze pamiętam ok 210-230 mikronów.
Zdarzało się nawet, że lakier o tym samym kodzie mógł być oferowany zamiennie jako dwuwarstwowy, bądź trójwarstwowy, w zależności od daty produkcji/wersji auta.
Na forum clublexus.com jest temat, w którym wyszczególniono właśnie po kodzie koloru, które lakiery występowały jako dwuwarstwowe, a które jako trójwarstwowe (niektóre występowały w obydwu opcjach - jak wyżej wspomniałem).
ad4m
Lex user

Model Lexusa: gs430 mk3

Powrót do Lexus LS