Zakup LS - czy to ma sens?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS

Postprzez simak » 24 wrz 2018, o 17:42

Chciałbym się poradzić znawców, czy moja koncepcja ma jakkolwiek ręce i nogi. Otóż bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem Lexusa LS. Planuję budżet w przedziale 100-200k i chciałbym finalizować transakcję do końca roku. Generalnie szukam auta jako drugie lub trzecie. Obecnie mam V8 z napędem na tył (nie będę pisał jakie) i mam go serdecznie dość, ponieważ ciągle są z nim jakieś problemy. Nie chodzi o to, że nie jeździ, źle jeździ, czy coś. Ale ciągle jakieś komunikaty, to nie działa, tamto nie działa, itd. Zatem moim podstawowym wymaganiem jest brak problemów. Dodatkowo zakładam V8 i 4x4. No i tu pojawia się zasadnicze pytanie. Otóż w planowanym budżecie kupię auto z okolic 2011-2013. Zatem czy jest jakakolwiek szansa, że takie auto będzie bezproblemowe? Planuję robić tym autem 5-10kkm rocznie. Moje doświadczenie z Lexusem są bardzo dobre, bo przez 6 lat miałem IS i pamiętam, że z tym autem nie było absolutnie żadnego problemu. Z tego co czytałem o LS to silnik i skrzynia wytrzymują bardzo duże przebiegi. Najwięcej obaw mam o elektronikę, a tym aucie jest tyle wyposażenia, że ma się co psuć i pewnie gamę różnych komunikatów błędów ma pokaźną.

Aby można było bardziej konkretnie rozmawiać, z aut, które obecnie są dostępne, rozważam zakup np. takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... zZarn.html
Przebieg 200kkm.

Prośba o opinie i pomoc.

Jestem tu nowy, więc jeśli złe miejsce na ten post, prośba o przeniesienie w odpowiednie.
simak
Nowy lex user

Model Lexusa: Brak

Postprzez legato97 » 25 wrz 2018, o 00:13

Miejsce na pytanie o konkretne ogloszenie nie jest odpowiednie za to temat do rozmowy oczywiscie. Z takim budzetem nie bedzie problemem znaleźć odpowiednie auto. Widelki ktore podales sa ogromne. Malo precyzyjne pytania zadales. Lexus jak byl tak i zostal malo awaryjny. Jestes na forum wiec kazdy Ci auto pochwali co nie mija sie z prawda. Lex z ogloszenia bardzo fajny. Jeden tel do Lexus Wola i masz prawdziwa o nim informacje.
legato97
Administrator

Model Lexusa: GS300,GS430

Re: Zakup LS - czy to ma sens?

Postprzez panPrzemek » 25 wrz 2018, o 12:17

legato97 napisał(a):Miejsce na pytanie o konkretne ogloszenie nie jest odpowiednie za to temat do rozmowy oczywiscie. Z takim budzetem nie bedzie problemem znaleźć odpowiednie auto. Widelki ktore podales sa ogromne. Malo precyzyjne pytania zadales. Lexus jak byl tak i zostal malo awaryjny. Jestes na forum wiec kazdy Ci auto pochwali co nie mija sie z prawda. Lex z ogloszenia bardzo fajny. Jeden tel do Lexus Wola i masz prawdziwa o nim informacje.

Każdy mówi, że mało awaryjny, ale jak już jest coś do roboty to nie jest co tanie...
panPrzemek
Lex user

Model Lexusa: Gs450h

Postprzez djslavoll » 25 wrz 2018, o 12:39

Zgadzam się. Mój (Gs300 co prawda) nie popsuł się nigdy, ale ponad 10000zl włożone...

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
djslavoll
Lex user

Model Lexusa: GS300 mkII

Postprzez simak » 25 wrz 2018, o 20:16

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Postaram się zatem skonkretyzować pytania.

Rozważmy takie dwa auta:
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... B9Zpv.html
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... zZarn.html

Na mój gust auta bardzo podobne. Z tego samego rocznika, w 1. rejestracji 3 miesiące różnicy. Opcje wyposażenia bardzo podobne. Pytanie, czy jest sens kupować tego za 200k? Chciałbym zwrócić uwagę, że ja nie będę tym autem tłukł kilometrów i zakładam, że będę nim jeździł 3 lata, a potem kupię kolejne, jakieś fajne, no chyba, że akurat to mi się spodoba. Zatem ma u mnie zrobić powiedzmy 20-30kkm w sumie.

To co mnie irytuje w obecnym aucie, to ciągłe pierdoły. Parę przykładów (lista jest dużo dłuższa). Mam dwa komplety opon a czujnikami ciśnienia. Na jednym komplecie czujniki po 30-50km trasy zaczynają pokazywać złe ciśnienie w kolejnych kołach. Na drugim komplecie auto losowo, co kilkaset kilometrów pokazuje ogólny błąd czujników, który to błąd po pewnym czasie sam znika. Przez około 3 miesiące w ogóle nie działały czujniki parkowania i pokazywał błąd systemu. Po czym same się naprawiły, za wyjątkiem prawego tylnego czujnika, który od czasu do czasu wariuje. Od czasu do czasu przy próbie włączenia tempomatu pokazuje informację, że tempomat niedostępny. Itd. itd. Nie po to kupiłem fajne auto z V8, w sumie do zabawy, aby teraz irytować się zamiast relaksować...

Z tego co przeczytałem zawieszenie pneumatyczne jest jakimś potencjalnym problemem. Pytanie, w jakim zakresie i przy jakim przebiegu.

Ja zakładam, że przy moich zakładanych przebiegach nie będę tego auta za bardzo serwisował poza sprawami typowo eksploatacyjnymi. Na ile starczają tarcze, czy klocki? Chyba na 30kkm starczą. Chodź pewnie klocki nie starczą, ale tak czy siak będę je wymieniał pewnie maksymalnie 1 raz. Próbuję namierzyć, na jakie elementy powinienem zwrócić uwagę przy zakupie, aby uchronić się przed problemami, albo przed koniecznością wrzucenia 20k na dzień dobry w serwis.

Chciałbym też dowiedzieć się, czy to auto ma jakieś typowe, trudne do wyeliminowania bolączki, które są irytujące w codziennym użytkowaniu.
simak
Nowy lex user

Model Lexusa: Brak

Postprzez panPrzemek » 25 wrz 2018, o 21:20

Szukasz samochodu za dwie bańki a martwisz się o serwis?
panPrzemek
Lex user

Model Lexusa: Gs450h

Postprzez ProMienisty » 25 wrz 2018, o 21:42

czytając o tych usterkach na myśl przychodzi e65,
widać też że rocznik jest ważny,a 95tysi potrafi kosztować 2008 rok ,wiec srebrny,bez dywaników bym odpuścił,biały malina :ok:
z drugiej strony lepiej kupić coś w okolicach 100-120 i zaaplikować te 15-20tysi w dobry serwis,w piloty sporty zamiast matadorów i cieszyć autem
ProMienisty
Lex user

Model Lexusa: GS430

Postprzez Lechu_ » 6 paź 2018, o 13:08

panPrzemek napisał(a):Szukasz samochodu za dwie bańki a martwisz się o serwis?

CHyba przedziały pomyliłeś, za 2 bańki kupuje się phantoma ;)
Lechu_
Nowy lex user

Model Lexusa: brak

Postprzez zender » 8 paź 2018, o 09:58

Witam

I jak poszukiwania ... przyznam szczerze ze jestem ciekawy gdyz jestem w podobnym momencie. Kwote mam troszke wieksza.

Ze wzgledu na slaby stan na rynku wtorynym zastanawiam sie powoli na s500 rocznik 2014 do 2015.

Tylko jako strach o niezawodności oraz niemoge jakos przełknąć dwoch chińskich monitorow ...tandeta.

Zender
zender
Lex user

Model Lexusa: RC300h

Postprzez PiotrekSzczecin » 5 gru 2018, o 15:42

Lechu_ napisał(a):
panPrzemek napisał(a):Szukasz samochodu za dwie bańki a martwisz się o serwis?

CHyba przedziały pomyliłeś, za 2 bańki kupuje się phantoma ;)

NIe phantoma tylko Phaetona i nie za dwie banki tylko za nowego trzeba było zapłacić okolo 500k PL
PiotrekSzczecin
Nowy lex user

Model Lexusa: LS

Następna strona

Powrót do Lexus LS