Ls430 725 tys przebiegu

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
tre_k
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 7 lut 2020, o 18:10
Model Lexusa: Rx
Skąd:: Śląskie
Kontakt:

Ls430 725 tys przebiegu

Post autor: tre_k »

Panowie byłem dziś u mechanika z innym autem i widziałem ls430 do sprzedania, szykują go na sprzedaż. Z przodu nie mogli zregenerować zacisków 4 tłoczkowych i dobrali od jakiejś Toyoty. Ogólnie auto ma 725 tys przebiegu i jest z LPG, właściciel kupił nowego Mercedesa a lexus stoi od pół roku pod drzewem. Środek nie zniszczony, odpaliłem posłuchałem i się zakochałem. Chcę go kupić:) z przodu brakuje mu prawego plastiku nadolka. Tył stoi wyżej niż przód. Pytanie czy warto w to wchodzic? 725 tys km jakoś mnie nie zraża auto jest do dopieszczenia. Na szybach ma jakieś zagraniczne winiety z 2019 r więc latał trasy. Brać czy nie brać? Jaki może być koszt zrobienia tyłu? Właściciel nie wie jak go wycenić ją też nie chce być śmieszny podając jakąś cenę.
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ls430 725 tys przebiegu

Post autor: DaSt »

Przebieg jak przebieg. Przynajmniej jest szansa, że nie kręcony .Liczy się ogólny stan techniczny. Jak kupisz to wrzuć zdjęcia żeby wszyscy co mają 250 tysięcy na zegarach mieli świadomość ile może mieć faktycznie.
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: Ls430 725 tys przebiegu

Post autor: sebek8888 »

Jak nie kupisz daj namiar... Chętnie wezmę....
A jak kupisz to zapraszam po części, będę miał Elementy zawieszenia, gdyby były potrzebne.
tre_k
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 7 lut 2020, o 18:10
Model Lexusa: Rx
Skąd:: Śląskie
Kontakt:

Re: Ls430 725 tys przebiegu

Post autor: tre_k »

Jak to cenić? Brakuje mu plastików pod maską i tył stoi wysoko
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Ls430 725 tys przebiegu

Post autor: DaSt »

tre_k pisze:Jak to cenić? Brakuje mu plastików pod maską i tył stoi wysoko
W przypadku tak niszowych pojazdów nie ma stałego cennika. Jak pisałem powyżej liczy się stan techniczny i oczywiście wizualny. Myślę, że możesz "rozdawać" karty co do ceny ponieważ : auto stoi już pół roku pod drzewem coś się z tyłem dzieje, i jednak prawie 3/4 miliona nalotu. Sprawdź po ile są wystawione inne egzemplarze i zaproponuj np. 60 % wartości podobnego ale bez usterek.
Powodzenia w negocjacjach.
toms
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 28 maja 2014, o 12:30
Model Lexusa: gs430
Skąd:: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ls430 725 tys przebiegu

Post autor: toms »

To auto to będzie już skarbonka. To, na ile go można wycenić teraz, to jedna rzecz. Jednak bez dokładnych oględzin i sprawdzenia co działa, a co nie, trudno to zrobić.
Druga rzecz, to ile będziesz w stanie dołożyć na start, a potem wkładać w regularne utrzymanie.
Niechby cena oscylowała wokół 12-15K (za tyle widziałem wystawione najbardziej zajechane LS430). Jak się okaże, że na start trzeba włożyć 10K, to cała zabawa już średnio się opłaca.
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Ls430 725 tys przebiegu

Post autor: Pepton »

Witam !

Nie jest to ten..? Tył też wyżej stoi, woj śląskie, ale nie ma LPG, albo źle wpisali.

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... VOdo.html?
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: Ls430 725 tys przebiegu

Post autor: karole 10 »

Rozmawiałem wczoraj z właścicielem tego ls mówił ze niedawno naprawiał hamulce bo coś sie zapieklo.Ma go od 14 lat twierdzi ze regulował zawory, ale Mówił ze nie wymieniał w nim nigdy rozrządu,trochę to niemożliwe żeby nadal był oryginalny.Auto ma lpg i przejechał na nim ok 600tys.wedlug właściciela wszystko jest sprawne.
mcmad
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 10:58
Model Lexusa: gs300 mk2, Ls430
Skąd:: Łebieniec
Kontakt:

Re: Ls430 725 tys przebiegu

Post autor: mcmad »

Oglądałem go w piątek na szybko. Z grubsza złazi klar z maski, sporo głębszych i płytszych rys na lakierze i kilka purchli na karoserii (lewy błotnik przód, klapa bagażnika, lewe przednie drzwi te zapamiętałem), brak prawego przedniego nadkola plastikowego, połamany klosz tylnej lewej lampy, dziwne przebarwienia na szybach w tylnych drzwiach (wyglądają jakby były zaparowane u samego dołu), klocki może były wymieniane ale bicie przy hamowaniu było, przy prędkości 50+ strasznie niestabilny w prowadzeniu, zawieszenie tył chyba maksymalnie podniesione do góry i nie reaguje na przycisk i na nierównościach tył podskakiwał jak piłka ale to pewnie związane z wysokością zawieszenia , skórzana tapicerka w niezłym stanie ale większość plastikowych paneli poprzecierane, pali się check engine, błąd vsc, plus jakiś błąd świateł, uszkodzony czujnik parkowania. Ogólnie auto odpala i działa i na benzynie i na LPG, skrzynia ładnie zmieniała biegi. Miałem w planie jechać sprawdzić w nim kompresje ale odpuściłem po jeździe próbnej i ogólnym stanie. Wiem że za 12k nie można wymagać ale tam to było za dużo jak dla mnie.
Jeszcze mi się przypomniało z tego co mówił właściciel jest nowy akumulator, auto zalewane olejem 10w40 co 15 tys. kilometrów, oryginalny lakier na aucie.
tre_k
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 7 lut 2020, o 18:10
Model Lexusa: Rx
Skąd:: Śląskie
Kontakt:

Re: Ls430 725 tys przebiegu

Post autor: tre_k »

To warto go brać za te 12 k?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości