LS IV 600h - przewożenie rowerów na haku lub na dachu

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS

Postprzez Bocian80 » 9 mar 2021, o 12:28

Witajcie.
Planuję właśnie zmianę samochodu i LS chodzi za mną od bardzo dawna. Jednym z kryteriów wyboru samochodu jest dla mnie możliwość zabrania ze sobą roweru i stąd moje pytanie:
Czy do LSa 600h (ewentualnie 460) istnieje możliwość założenia haka lub jakiejś platformy do przewozu rowerów?
Wolę przewozić rower za samochodem niż na dachu, ale w ostateczności jeśli nie pozostanie mi nic innego...
W lexusach GS i ES w wersji hybrydowej wiem, że nie ma możliwości montażu haka. Producent tłumaczy to możliwością uszkodzenia baterii podczas ciągnięcia przyczepy. Ciągnięcie przyczepy mnie nie interesuje, ale rower jest mi niezbędny do pełni szczęścia.
W dostępnych obecnie ogłoszeniach na otomoto nie widzę ani jednego LSa 460/600h z hakiem.
Czy ktoś z Was orientuje się w tym temacie?
Bocian80
Nowy lex user

Model Lexusa: IS250

Postprzez Nieuchwytny_Uchwyt » 9 mar 2021, o 18:00

Widziałem GS450h z hakiem. Hak był bardzo ładny i wyglądał jakby był kupiony z samochodem, zamykany na klucz(można ściągnąć, gdy się nie używa)
Ale czy to oryginalny, to nie wiem.

Tak że na pewno zamontować hak można.

Wysłane z mojego LEX829 przy użyciu Tapatalka
Nieuchwytny_Uchwyt
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 450h MK3 ; Prius gen2

Re: LS IV 600h - przewożenie rowerów na haku lub na dachu

Postprzez kliMati » 9 mar 2021, o 19:33

jest jeszcze opcja bagażnika rowerowego montowanego na klapę bagażnika. Jedyny kłopot jaki miałem z takim rozwiązaniem był przy klapie w SUV-ie ze spoilerem, ale do sedana nie powinno być problemu
kliMati
Lex user

Model Lexusa: LS400

Re: LS IV 600h - przewożenie rowerów na haku lub na dachu

Postprzez Bocian80 » 9 mar 2021, o 23:46

Na klapę trochę mniej wygodny ze względu na dostęp do bagaży, ale do przeżycia. Wolałbym taki niż na dach. Tylko nie jestem pewien, czy taki istnieje (nie szukałem) do tak mało popularnego samochodu. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale tego typu bagażnik jest chyba dedykowany do konkretnego modelu samochodu.
Bocian80
Nowy lex user

Model Lexusa: IS250

Powrót do Lexus LS