[Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: bedok »

http://moto.allegro.pl/ShowItem2.php?it ... _rule_id=4

oglądałem dziś to auto, podoba mi się :P

co sądzicie :?:

jak powinno działać pneumatyczne zawieszenie ? podczas powolnej jazdy nie zauważyłem, żeby po naciśnięciu przycisku coś się zmieniło..

jak można sprawdzić czy pneumatyka jest sprawna
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: janasek »

To byłeś u mnie w mieście. :) Chyba że też jesteż z Poznania. :) Ten przebieg jest oryginalny? Czy jest książka serwisowa?

Wiesz, jeżeli żadna ze stron nadwozia krzywo nie opada, nie wyczułeś złej pracy zawieszenia czy ściągania auta, szczelnność układu musi być. A czy samą pompę można w ogóle jakoś sprawdzić?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: bedok »

pracuje w Poznaniu, mieszkam kawalek dalej i wlasnie na ten kawalek przydalby sie :LEXUS: :biggrin2:

auto stoi rowno, prowadzi sie tez bez zarzutu, wiec rozumiem ze musi byc ok :ok:
przebieg wydaje sie realny , ale ksiazki nie ma niestety...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: janasek »

bedok pisze:pracuje w Poznaniu, mieszkam kawalek dalej i wlasnie na ten kawalek przydalby sie :LEXUS: :biggrin2:

auto stoi rowno, prowadzi sie tez bez zarzutu, wiec rozumiem ze musi byc ok :ok:
przebieg wydaje sie realny , ale ksiazki nie ma niestety...
Wiesz wydawać się może, mechanikiem nie jestem. :) No własnie mimo że przebieg wydaje się realny bo wnętrze jest nienajgorsze to i tak moze miec przejechanie 300kkm. Zalecam sprawdzenie w ASO, przebiegu i tak nie sprawdzisz pewnie bo prawdoodobnie auto sprowadzone ale przynajmniej będziesz znał lepiej stan techniczny auta (bo w 100% nawet ASO go nie sprawadzi).

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: maniek_ls400 »

bedok pisze:http://moto.allegro.pl/ShowItem2.php?it ... _rule_id=4

oglądałem dziś to auto, podoba mi się :P

co sądzicie :?:

jak powinno działać pneumatyczne zawieszenie ? podczas powolnej jazdy nie zauważyłem, żeby po naciśnięciu przycisku coś się zmieniło..

jak można sprawdzić czy pneumatyka jest sprawna
Trzeba było brać mojego :biggrin2: Poszedł za 25k.
Co do sprawdzenia zawiasu - najprostsza metoda jaką stosuję i na pewno działa. Stawiasz auto na równym i patrzysz/mierzysz czy odległości od nadkola do gruntu są takie same - odchyłka 0.5 -1.0 cm nie stanowi problemu - można to wyrównać potencjometrami. Następny etap - siadasz za kierownicę - auto w trybie Normal, otwierasz drzwi, wystawiasz lewą nogę tak by opierać łydkę o próg, uruchamiasz auto i włączasz HIGH, lekko trzymasz auto na gazie (sprężarka włącza się ok. 1000RPM i powinieneś czuć, że próg jedzie Ci po nodze, najpierw podnosi się tył - co też można obserwować patrząc w stały punkt w lusterko wsteczne a następnie tył. Proces podnoszenia trwa ok. 45-60sekund. Mierzysz auto ponownie - powinno być ok. 4cm wyżej od pomiaru w trybie NORM.

Auto nie jest na full wypasie - brakuje drewnianej kierownicy, gałki zmiany biegów (oczwyiście to nie rzutuje na jazdę i utrzmanie auta) :biggrin2:
Sprawdź czy działa klima (przy max cold ma zasuwać naprawdę zima), podświetlenie panelu od klimatyzacji, automatykę kierownica + fotel + lusterka, grzanie foteli.

Jeśli masz jakieś pytania możesz do mnie zadzwonić - znam LS400 na wylot.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: prosperopro »

sprawdz klime: wloz kluczyk przytrzymaj guzik auto i recykulacji + przekrec kluczyk na zaplon. wyskacza Ci nr bledow jesli 00 to brak bledow reszta bledy 21 to problem ktory czesto sie zdarza ale w sumie nie jest problemem ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: bedok »

koledzy, dzieki za rzeczowe info :)

Maniek, bede mogl kupowac dopiero za kilka tygodni, wiec nie dalo rady..

Drewniana kiera byla od 99 czy sie myle?

Jeszcze jedno, nie dziala otwieranie i domykanie szyb z pilota, tak samo bagaznik, co to moze byc i jaki koszt ?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: maniek_ls400 »

bedok pisze:koledzy, dzieki za rzeczowe info :)

Maniek, bede mogl kupowac dopiero za kilka tygodni, wiec nie dalo rady..

Drewniana kiera byla od 99 czy sie myle?

Jeszcze jedno, nie dziala otwieranie i domykanie szyb z pilota, tak samo bagaznik, co to moze byc i jaki koszt ?
Drewniana kiera była w całym wydaniu modelowym tego LSa - zależało od wykupionego wypasu.
Jak sprawdzałeś to domykanie ? Trzeba przytrzymać LOCK przez 2-3 sekundy. Sprawdź jeszcze w ten sposób, że wkladasz kluczyk do zamka drzwi (lewe , prawe bez znaczenia) i przekręcasz kluczykiem w stronę LOCK po przytrzymaniu chwilę powinien zapiszczeć (jeśli guzik pod kierownicą jest wciśnięty) i szyby jadą do góry. Jeśli tak się nie dzieje to na 90% jest to wyłączone na poziomie kompa serwisowego i wymaga tylko zmiany z OFF -> ON.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
samael-23
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2011, o 00:51
Model Lexusa: planuje kupic
Skąd:: Sieradz
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: samael-23 »

Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: janasek »

samael-23 pisze:Prosił bym o ocenę tego lsa
http://otomoto.pl/lexus-ls400-idealny-e ... 83068.html
Z tego co widać po fotach drzwi kierowcy maja ciut inny odcień - może jakies małe zarysowanie było? A czy jest książka serwisowa?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości