LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
dj-napster
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 27 gru 2017, o 01:57
Model Lexusa: LS400 2000r
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dj-napster »

michalWro pisze:
dj-napster pisze:ktoś jest z Lublina? może ktoś oglądał ten egzemplarz? https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... xtor=SEC-8
Na pierwszy rzut oka padnięta klima, ew. działa kilka dni po nabiciu.
Nie wierz w spalanie 10-12l na 100, chyba że podróżujesz z prędkością do 120km/h.
100% pewności że klima zepsuta to nie ma (tak wiem przetarty panel)

ale czemu obniżka o 5.000zł? kto mi go sprawdzi? https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... xtor=SEC-8
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalWro »

Chodziło mi raczej o ustawienie MAX COLD. Przy działającej klimie nikt tak nie jeździ.
DuchPuszczy
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:20
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: DuchPuszczy »

michalWro pisze:Chodziło mi raczej o ustawienie MAX COLD. Przy działającej klimie nikt tak nie jeździ.
mam działającą klimę a jeżdżę na maxcold - bo nie lubię klimy i jeżdżę z wyłączoną. może sprzedawca ma podobnie ;]
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

MichalWro powiem Ci szczerze że przeraża mnie taka weryfikacja auta...powiedz mitak szczerze piszesz po to żeby pisać czy jest w tym inny cel np.nabijanie postów. Jakie ma dlaCiebie znaczenie ustawienie pokrętła klimy do zdjęć? Albo powiedz mi co jest dziwnego w jeździe 120km/h...?
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalWro »

DuchPuszczy pisze:
michalWro pisze:Chodziło mi raczej o ustawienie MAX COLD. Przy działającej klimie nikt tak nie jeździ.
mam działającą klimę a jeżdżę na maxcold - bo nie lubię klimy i jeżdżę z wyłączoną. może sprzedawca ma podobnie ;]
Serio? U mnie w LS400 na wyjściu miałem poniżej 5 stopni. Jak ktoś jeździ w takich warunkach, to podziwiam.
ledziu pisze:MichalWro powiem Ci szczerze że przeraża mnie taka weryfikacja auta...powiedz mitak szczerze piszesz po to żeby pisać czy jest w tym inny cel np.nabijanie postów. Jakie ma dlaCiebie znaczenie ustawienie pokrętła klimy do zdjęć? Albo powiedz mi co jest dziwnego w jeździe 120km/h...?
Ciebie może przerażać, a komuś można oszczędzić setek kilometrów jazdy po "wymarzone" auto, które ma jednak kilka niezapowiedzianych wad, a sprzedający liczy na to, że jak ktoś przejechał 400km w jedną stronę, to już kupi.
Co do klimy - jak wyżej.
Co do jazdy 120km/h - mam podobne auto, mam znajomych posiadających takie auta i wiem, jak się takim autem jeździ. Mało kto jeździ LSem 120km/h po autostradzie. Jak ktoś przeczyta, że auto pali 10-12l na 100km, to może się później niemiło zaskoczyć. Wolę uświadamiać.
Producenci nowych aut podają spalanie w katalogach rzędu 3.5-4l/100km. Czy w odpowiednich warunkach takie spalanie jest do uzyskania? Pewnie jest. Czy komuś samochody faktycznie tyle palą?
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: zdrowy_zab »

michalWro pisze:
DuchPuszczy pisze:
michalWro pisze:
jak ktoś przeczyta, że auto pali 10-12l na 100km, to może się później niemiło zaskoczyć.
A mi identyczny egzemplarz średnio tyle pali. Sama jazda po mieście to okolice 16l, na trasie zależnie od prędkości...przy 140 średnie 10.5. Na krajówkach zejście poniżej 10 to nie jest żaden problem.
dj-napster
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 27 gru 2017, o 01:57
Model Lexusa: LS400 2000r
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dj-napster »

zdrowy_zab pisze: Na krajówkach zejście poniżej 10 to nie jest żaden problem.
i dlatego właśnie chcę LS'a', chyba jedyne V8 co bardzo rozsądnie spala, dokładając dobre LPG można się przemieszczać jeszcze taniej. Mieszkam w małym mieście i głównie jeżdżę w trasie.

Np rozważam też Volvo S80(pierwsza generacja) 2.5T 210KM i 320Nm, fajnie to jedzie bo z dołu mamy 320Nm przy 1500rpm ale spalanie tego silnika w trasie będzie ok 9/100 i to przy delikatnej jeździe, cykl mieszany to ponad 10/100,
LS teoretycznie spala mało jak na V8 (UCF21)

Co do tego zielonego z ogłoszenia wydaje mi się że tył jest trochę niżej niż przód
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

michalWro pisze:
DuchPuszczy pisze:
michalWro pisze:Chodziło mi raczej o ustawienie MAX COLD. Przy działającej klimie nikt tak nie jeździ.
mam działającą klimę a jeżdżę na maxcold - bo nie lubię klimy i jeżdżę z wyłączoną. może sprzedawca ma podobnie ;]
Serio? U mnie w LS400 na wyjściu miałem poniżej 5 stopni. Jak ktoś jeździ w takich warunkach, to podziwiam.
ledziu pisze:MichalWro powiem Ci szczerze że przeraża mnie taka weryfikacja auta...powiedz mitak szczerze piszesz po to żeby pisać czy jest w tym inny cel np.nabijanie postów. Jakie ma dlaCiebie znaczenie ustawienie pokrętła klimy do zdjęć? Albo powiedz mi co jest dziwnego w jeździe 120km/h...?
Ciebie może przerażać, a komuś można oszczędzić setek kilometrów jazdy po "wymarzone" auto, które ma jednak kilka niezapowiedzianych wad, a sprzedający liczy na to, że jak ktoś przejechał 400km w jedną stronę, to już kupi.
Co do klimy - jak wyżej.
Co do jazdy 120km/h - mam podobne auto, mam znajomych posiadających takie auta i wiem, jak się takim autem jeździ. Mało kto jeździ LSem 120km/h po autostradzie. Jak ktoś przeczyta, że auto pali 10-12l na 100km, to może się później niemiło zaskoczyć. Wolę uświadamiać.
Producenci nowych aut podają spalanie w katalogach rzędu 3.5-4l/100km. Czy w odpowiednich warunkach takie spalanie jest do uzyskania? Pewnie jest. Czy komuś samochody faktycznie tyle palą?
NiestetyTwoje tłumaczenie dakej nic niezmienia bo chcesz kogoś ustrzec przed wpadką wychwytując głupoty które nie mają znaczenia i ośmieszają kupującego? Przecież takie uwagi nic nie wnoszą. Do tego czy Ty musisz wiedzieć wszystko najlepiej nawet to gdzie i jak ktoś jeździ? Zrobiłem uzetami różnej maści kupę kilometrów od gs przez sc aż po ls i nie widzę nic dziwnego w jeździe które pozwoli spalać 10-12l pb.
DuchPuszczy
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:20
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: DuchPuszczy »

michalWro pisze:
DuchPuszczy pisze:
michalWro pisze:Chodziło mi raczej o ustawienie MAX COLD. Przy działającej klimie nikt tak nie jeździ.
mam działającą klimę a jeżdżę na maxcold - bo nie lubię klimy i jeżdżę z wyłączoną. może sprzedawca ma podobnie ;]
Serio? U mnie w LS400 na wyjściu miałem poniżej 5 stopni. Jak ktoś jeździ w takich warunkach, to podziwiam.

Serio. Co w tym dziwnego? Wyłączasz klimę i dajesz na maxcold. Lekko sobie dmucha chłodnym bez włączania klimy. Nie włączam klimy bo nie lubie.
Klimatyzację włączam dopiero zimą dla wywalenia wilgoci z auta

Mam wrażenie, że nawet nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojej wypowiedzi poprzedniej :)
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS mkII (UCF20) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalWro »

dj-napster pisze:
zdrowy_zab pisze: Na krajówkach zejście poniżej 10 to nie jest żaden problem.
i dlatego właśnie chcę LS'a', chyba jedyne V8 co bardzo rozsądnie spala, dokładając dobre LPG można się przemieszczać jeszcze taniej. Mieszkam w małym mieście i głównie jeżdżę w trasie.

Np rozważam też Volvo S80(pierwsza generacja) 2.5T 210KM i 320Nm, fajnie to jedzie bo z dołu mamy 320Nm przy 1500rpm ale spalanie tego silnika w trasie będzie ok 9/100 i to przy delikatnej jeździe, cykl mieszany to ponad 10/100,
LS teoretycznie spala mało jak na V8 (UCF21)

Co do tego zielonego z ogłoszenia wydaje mi się że tył jest trochę niżej niż przód
Jaki masz styl jazdy?
Jazda w trasie to dla Ciebie jazda po autostradzie, czy krajówkach?
ledziu pisze:NiestetyTwoje tłumaczenie dakej nic niezmienia bo chcesz kogoś ustrzec przed wpadką wychwytując głupoty które nie mają znaczenia i ośmieszają kupującego? Przecież takie uwagi nic nie wnoszą. Do tego czy Ty musisz wiedzieć wszystko najlepiej nawet to gdzie i jak ktoś jeździ? Zrobiłem uzetami różnej maści kupę kilometrów od gs przez sc aż po ls i nie widzę nic dziwnego w jeździe które pozwoli spalać 10-12l pb.
Dla Ciebie są to głupoty, dla kogoś innego może nie. Gdzie tu ośmieszanie kupującego?
Nie napisałem, że te silniki tyle nie spalają, tylko że spalać mogą co najwyżej przy jeździe do 120km/h. Skłamałem?
DuchPuszczy pisze:Serio. Co w tym dziwnego? Wyłączasz klimę i dajesz na maxcold. Lekko sobie dmucha chłodnym bez włączania klimy. Nie włączam klimy bo nie lubie.
Klimatyzację włączam dopiero zimą dla wywalenia wilgoci z auta

Mam wrażenie, że nawet nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojej wypowiedzi poprzedniej :)
Masz rację, przeoczyłem, że jeździsz przy wyłączonej klimie.
Przy czym na zdjęciach klima jest włączona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości