LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalWro »

Jeździłem UCF20 poliftem, jeżdżę UCF30. Moim zdaniem komfort siedzenia nie spadł.
BTW, za 50k jest LS460 o tutaj:
Stanu nie znam, za to wiem, że Kimbex handluje baardzo drogimi furami i jest miłośnikiem Lexusów.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Jeśli nie myślisz o lpg to ja bym szukał 460.
Awatar użytkownika
Yoshi323
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2014, o 01:45
Model Lexusa: LS460 2008
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Yoshi323 »

michalWro pisze:Jeździłem UCF20 poliftem, jeżdżę UCF30. Moim zdaniem komfort siedzenia nie spadł.
BTW, za 50k jest LS460 o tutaj:
Stanu nie znam, za to wiem, że Kimbex handluje baardzo drogimi furami i jest miłośnikiem Lexusów.
Komfort siedzenia nie spadł? To musze chyba obejrzeć inne auto, bo w tym, co siedziałem to o komforcie nie było mowy.
Dzięki za link. Unikam takich okazji. Nie ma dobrze i tanio :)


owczar pisze:Jeśli nie myślisz o lpg to ja bym szukał 460.
LPG? Nie, nie wpadło mi to do głowy :)

Troche przerażają mnie opinie o LS460. Podoba mi się, ale boję się, że koszty utrzymania mogą być znacząco wyższe od LS430. Oczywiście nie mówię o Auto Casco:)
config
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 21 mar 2016, o 00:38
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: config »

Co do komfortu siedzenia to moim zdaniem fotele w LS 400 >>>>>>długo nic>>>>LS 430 również mam wrażenie, że fotel kierowcy to deska porównując do mięciutkich LS 400 chociaż może zależeć od konkretnych modeli być może ma to związek z tym o czym owczar pisał w FAQ ..."Jako opcja była dostępna tapicerka skórzana z aniliną, która charakteryzowała się przyjemną w dotyku strukturą i większą niż standardowa skóra miękkoością. "...
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalWro »

Yoshi323 pisze: Troche przerażają mnie opinie o LS460. Podoba mi się, ale boję się, że koszty utrzymania mogą być znacząco wyższe od LS430. Oczywiście nie mówię o Auto Casco:)
Nie wiem jak z częstotliwością awarii, ale jak sprawdzałem ceny części, które musiałem robić w swoim LS430, to dla LS460 / LS600h były podobne, czasem nawet niższe.


Wysłane z mojego Z2 Plus przy użyciu Tapatalka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Akurat ta sztuka ma fotel semianilinowy, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że wygoda to pojęcie względne. Ten konkretny miał fotel o twardości jak w moim. Ale ja osobiście nie lubię bardzo miękkich foteli. Po odpowidnim wyregulowaniu fotel w LS430 spełnia moje oczekiwania i nie mogę narzekać.

Odnośnie LS460 to nie mogę sie przekonać do bezpośredniego wtrysku, aczkolwiek nie szłyszałem by ta technologia w wydaniu lexusa sprawiała problem.

Z ciekawostek... nie tylko w PL wariactwo na ceny LS430 występuje ;)

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Lexus ... 93440.html
https://www.mobile.de/pl/Samochod/Lexus ... 52979.html
https://www.autoscout24.de/angebote/lex ... ?cldtidx=1
Kaloteck
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 12:53
Model Lexusa: ES 350 '07
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kaloteck »

michalWro pisze:
Yoshi323 pisze: jak sprawdzałem ceny części, które musiałem robić w swoim LS430, to dla LS460 / LS600h były podobne, czasem nawet niższe
a to niespodzianka...
Awatar użytkownika
Yoshi323
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2014, o 01:45
Model Lexusa: LS460 2008
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Yoshi323 »

Miałem okazję siedzieć w jeszcze jednym LS 430 - tym razem nieco dłużej. Wrażenie identyczne, jak poprzednio: komfort fotela kierowcy słaby. Jak w zwykłym aucie. W żadnym z ustawień nie było mi nawet w połowie tak wygodnie, jak w LS400. Brak wyraźnego podparcia pod udami i twardo pod tyłkiem.


Pamiętam, jak była premiera nowego (wtedy) LS430, to jeden z dziennikarzy zwrócił uwagę na "beznadziejne fotele". Wtedy go wyśmiałem. Dzisiaj wiem, o co mu chodziło. Szkoda. Zupełnie się wyleczyłem z tego auta.

Jeżeli ktoś lubi twarde siedzenia, to będzie pewnie zadowolony.
config
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 21 mar 2016, o 00:38
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: config »

Nie wiem od czego to zależy ale siedziałem w kilku LS 430 i niektóre tak jak piszesz siedzenia maja twardawe, a siedziałem w takich, w których siedziało się super wygodnie niczym w LS 400. Ciekawe czy to kwestia przedlift polift.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Bardziej chyba zużycia fotela. Fotele przed i po lifcie były identyczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości