LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
Lexus-Qualitat
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2016, o 14:20
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Lexus-Qualitat »

Usunąłeś swoją poprzednią odpowiedź ?? "handlarzami i oszustami. Wierzcie handalrzom. wciskaja Wam swoje auta od dziadka z Niemiec. sprzedajesz zły towar. Ty pokazujesz "kólturę". psują Ci biznes"

FACET albo się zastanów co piszesz, albo wytłumacz o czym piszesz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Nic nie usuwalem, tylko dopisałem.

Do cytowania kogoś jest specjalny kod. Wtedy łatwiej zrozumieć co cytujacy ma na myśli.

Niektóre rzeczy bierzesz zbyt personalnie. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo akurat o Zdzieszowicach słyszałem same dobre rzeczy. A Ty się niepotrzebnie unosisz. Forum jest do wyrażania opinii. Każdy może mieć inną nie zawsze zgodną z Twoja. To zniesienia znaczy, że musisz od razu robić personalne wycieczki i podwazac czyjeś opinie lub zdanie. Jeśli z czymś się nie zgadzasz to podaj konkretne argumenty.
Lexus-Qualitat
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2016, o 14:20
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Lexus-Qualitat »

Przed chwilą mnie obrażałeś bez argumentów a teraz będziesz udawał mądrzejszego. Typowo po polsku. Bez odbioru.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Mocno nadinterpetowywujesz. Powyrywałeś kilka fragmentów z kontekstu, które nie odnosiły się do Ciebie, a na koniec strzelasz focha.

Myślę, że ta rozmowa mogła się potoczyć inaczej, ale to Ty sprowadziłeś ją na taki poziom.

Co ciekawe, sam często odsyłam ludzi do Zdzieszowic, gdy ktoś mnie pyta o zaufanego sprzedawcę. Rozmowa dotyczyła tego konkretnego egzemplarza. Który według niektórych - w tym także mnie, jest za drogi. To tylko samochód, blacha, guma itd. To nie jest wino, które z wiekiem staje się lepsze. Owszem, lexus robił w tamtych latach świetne auta i prawdopodobnie LS430 po lifcie to ostatnie niezniszczalne auto tej marki. Ale nie dajmy się zwariować - to tylko samochód. Jeśli ktoś chce mieć auto jak w ogłoszeniu i jest skłonny tyle zapłacić, ok to jego pieniądze. Ludzie poszukują teraz starszych sprawdzonych konstrukcji zamiast nawet nowych aut. Ale nie dajmy się zwariować. Może i mam jednego lexusa, bo nie potrzebuję zmieniać co rok, czy co pół. Ale za to mam pasję, dlatego przeczytałem większą część service manuala, a także zagranicznych for. Jak kupiłem swojego, to na forum były tylko dwie osoby z wiedzą na temat tego modelu.

Ty wpadasz na forum jak tylko jest coś nie tak nt sprzedawcy ze Zdzieszowic i robisz dym. Zupełnie niepotrzebnie. Nie wiem czy jesteś osobą, która sprzedaje, czy jego dobrym znajomym, ale biorąc pod uwagę emocjonalne wypowiedzi można zakładać, że masz z tą osobą coś wspólnego. Handlarz ze Zdzieszowic zbudował markę, przeczy stereotypowi Mirka handlarza i chwała mu za to. Ale takie wypowiedzi na forum psują cały ten wizerunek. Jeśli znasz to auto, to zamiast kruszyć kopie, napisz, że widziałeś, jest super i warte jest tej kasy - możesz mieć takie zdanie.

Moje wypowiedzi - typu auto od dziadka dotyczyło Mirków handlarzy i tego, że zamiast się z nimi użerać pojechałem sobie po auto sam. Wtedy w Zdzieszowicach nie było jeszcze Lexów, bo kto wie czy sam bym tam nie pojechał. Choć wyznaję zasadę, że wolę z pierwszej ręki, a przy okazji sobie robię wycieczkę.
Awatar użytkownika
LS*
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 10 lut 2016, o 02:03
Model Lexusa: LS400 DARK BROWN PEARL
Skąd:: Morąg
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: LS* »

Ja nie widzę, żeby kolega owczar kogoś z forum obrażał. Za to Ty obrażasz wszystkich użytkowników tego forum pisząc
Lexus-Qualitat pisze: Na forum piszą zmęczeni właściciele swoich zmęczonych samochodów.
Myślę, że nie powinno tu być miejsca dla takich ludzi jak Ty.
Lexus-Qualitat
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2016, o 14:20
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Lexus-Qualitat »

Znam "handlarza ze Zdzieszowic" osobiście, jestem jego klientem, obserwuję od kilku lat i kupiłem tam 2 samochody. Ty z kolei, jako obca osoba piszesz na forum przykładowo: "wystarczy przyjżeć się jaki czas mija od zakupu do czasu pojawienia się ogłoszenia". Na jakiej podstawie osądzasz nie mając pojęcia o sytuacji? Bo przeczytałeś wszystkie mądrości na forach ?
Pokazałem to Panu Tomaszowi ze Zdzieszowic, który wierz mi - nie ma czasu w życiu na coć takiego jak forum i prosił jedynie o Twój adres.
Teraz osądzasz mnie o jakiś handel.. a postronni ludzie to czytają. Trochę odpowiedzialności !

Dlatego właśnie postanowiłem zwrócić uwagę forumowiczom - z Tobą na czele.

Nie pozdrawiam bajkopisarzy.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Teraz to już zaprzeczasz sam sobie...

Kto postronny wbija sobie w pamięć jedno zdanie, które kiedyś napisałem, a które teraz cytujesz? To było ponad pół roku temu! Pisałem Ci już, że to stwierdzenie wynikało z faktu, że Pan Tomasz często wrzucał na FB zdjęcia zakupionych aut jeszcze na lawecie, ale zanim trafiły do sprzedaży mijało bardzo dużo czasu i nie trzeba być szerlokiem żeby takie coś zauważyć. Jeśli nie ma konkretnego powodu, to nikt o zdrowych zmysłach nie mrozi kapitału - tak jak pisałem, to nie jest wino i jak dłużej postoi to nie nabierze wartości.
Zachowujesz się jak rzecznik Pana Tomasza, co powoduje, że można uznać, że po drugiej stronie siedzi Pan Tomasz. Byłem kiedyś moderatorem na jednym z for, gdzie był zabroniony handel. Nie uwierzysz jakie sztuczki próbowali handlarze. Podszywali się pod postronne osoby. Nawet historię postów tworzyły i dopiero zaczynały handel. Ale w całym tym cwaniactwie zapominali przełączać proxy....

A za co mi teraz zwracasz uwagę? Że napisałem, że cena wygórowana? O tamto stwierdzenie już mi zwracałeś uwagę - wydawało mi się, że wyjaśniliśmy. Masz kontrargument to używaj kontrargumentu a nie obelg takich jakich użyłeś. Ty też mnie nie znasz, a oceniasz w jakim aucie mogę sobie posiedzieć, a na jakie sobie pozwolić itp.

A tak z ciekawości. Dałeś mu mój adres? Zamieszkania, czy zameldowania?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Jeszcze gdybyś czasem zajrzał na forum i napisał coś niezwiazanego z tematem Zdzieszowic, to mógłbym uwierzyć, że to czysto altruistyczna postawa. Ale odzywasz się tylko w kontekście krytyki, a nawet nie krytyki, a w samym kontekscie aut od tego sprzedawcy. Lub wpadasz żeby wkleić link do artykułu z kryptoreklama.

To tyle z mojej strony. A to jaki masz w tym interes niech sobie oceni każdy sobie.
Awatar użytkownika
foreks
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2017, o 11:55
Model Lexusa: 550i GT
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: foreks »

Lexus-Qualitat pisze:"foreks" widać nie znasz nawet cen nowej Skody Superb a dodatkowo porównujesz do niej Lexusa LS ? :sarcastic: To może przynajmniej wytłumaczysz co jest nie tak z olejem marki "mobil" oraz częsciami "ATE" ?
*Zaprawdę powiadam Wam - nie wierzcie w te amatorskie bzdury "fachowców" !
Kupilem 4 Superby do firmy za 57,6 netto. Mobil i Castrol to hipermarketowy smietnik, jest tu duza roznica w lepkosci przy temp. 40', 100', 120'C, podobnie gestosc oleju w temp. 15'C. etc., temperatura zaplonu, czy temperatura plyniecia. Dobre oleje to Millers, Motul i nawet Valvoline. ATE to smietnik, krzwywia sie, przegrzewaja tarcze, a klocki szkla bez powodu, pekaja po kilku mocniejszych zhamowaniach. Dobre marki to Brembo, Ferodo, Hawk, Pagid, Carbon Lorraine, Endless, Winmax. Mam gdzies kolego co powiadasz, bo zdaje sie, ze tak naprawde nie odrozniasz klocka od klosza.
Kaloteck
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 12:53
Model Lexusa: ES 350 '07
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kaloteck »

foreks pisze:Kupilem 4 Superby do firmy za 57,6 netto.
Jakie silniki , skrzynie i wyposażenie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości