LS mkI - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

LS mkI - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: Rici »

Proszę o konkretne odpowiedzi na pytania i opinie które mam nadzieje wyklarują koszt zakupu oraz utrzymania lexusa

1- Ile kosztował twój Lexus oraz jaka wersja?
2- Co wymagało naprawy po zakupie w twoim Lexusie oraz czy był po kolizji?
3- Koszt wymiany części które są obowiązkowe po kupnie (paski, płyny itp)?
4- Jakie jest spalanie w twoim lexusie ?
5- Jakie poniosłeś koszta w związku z naprawami w ostatnim roku użytkowania oraz jakie usterki wystąpiły?
6- Orientacyjny koszt AC

Nie komentujemy wypowiedzi każda wypowiedz niezwiązana z tematem zostanie usunięta!
Obrazek
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: LS mkI - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: kliMati »

1. Powiedzmy 10-20 tys.
2. Naprawy....zmieniarka - czyszczenie pryzmatów i soczewki (40 PLN), amortyzatory maski (76 PLN), podświetlenie od temperatury (7 PLN), akumulator (z nowszego auta, a w nowszym aucie nowy), kilka "pajączków" na szybie (45 PLN). Do zrobienia: magnetofon, bo przeciąga, a wymiana pasków (6 PLN) nie pomogła; podgrzewanie siedzeń przód (nie diagnozowałem jeszcze co jest przyczyną), falowanie obrotów (po dolaniu dodatku do benzyny czyszczącego układ paliwowy jakby lepiej - 52 PLN), czyszczenie przepustnicy. Auto nie było po kolizji, ale ma ślady napraw na zderzakach, jak również malowany dół drzwi i fragment błotnika oraz malowaną maskę (szpachli brak, bo miernik wykazał tylko większą grubość lakieru). Co do maski to stawiam na przygodę z kamyczkami, bo szyba czołowa była piegowata.
3. Wymiana filtrów: powietrza i kabinowego (150 PLN), czeka w pudełku filtr paliwa (50 PLN), do zrobienia rozrząd (1000 PLN części + robocizna drugie lub trzecie tyle zależy gdzie się zleci i czy się zleci). Pasek wielorowkowy przy rozrządzie, chociaż jest bez pęknięć. Płyny są świeże (ATF i silnikowy) i niezamarzające :)
4. .....w tej kwestii wypowiem się jeszcze :) ale 10-20 to taki rozsądny przedział.
5. Naprawy i usterki wymienione w pkt 2 i 3
6. Na takie auta nie sprzedają AC, a OC zamknęło się w 500 PLN
LS400-92
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 2 gru 2015, o 11:39
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: LS mkI - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: LS400-92 »

Czołem,

1- 6,5 tys PLN za 1992, tak zwany full wypas (nie wiem, co jeszcze mogłoby w nim być).
2- Do wszystkiego trzeba było zajrzeć, miał malowane jedne drzwi (lewy tył).
3- W auto wpakowałem około 8,5 tysiąca (części plus robocizna), by nie bać się nim podróżować; długo by wymieniać a i tak wszystkiego nie pamiętam, nawet felgi zmieniłem na oryginalne (plus 2 komplety opon lato i zima, bo nie chciałem 17'). Możliwe, że więcej, ale zamknąłem się na 100% w 10 tysiach. Czyli auto wyszło - powiedzmy na bogato - 16,5. Gdy wówczas szukałem LS400, ten był najtańszy, następne były (bez LPG i na pewno coś do ogarnięcia poza pakietem startowym) w okolicy 11-14 tys.
4- Od 11 do 24 litrów LPG, na benzynie nie mierzyłem bo nigdy go nie tankowałem do pełna, choć zdarza mi się przynajmniej raz - dwa razy w tygodniu przejechać 30-40km na Pb
5- Padła sprężarka - to była droga zabawa, reszta to eksploatacja (klocki, tarcze w tym roku, w ub. amortyzatory tył i inne bzdety) - ostatni rok (12 miesięcy licząc) to ok. 4000zł wydane, łącznie ze zmianami opon itp. Nadal znalazłbym coś, do czego musiałbym zajrzeć, ale nie zamierzam się pierdołami zajmować, najważniejsze, że technicznie jest OK. Grzmot jeździ około 4-5 tkm miesięcznie. W najbliższym czasie czeka mnie zakup opon letnich, ponieważ te, które kupiłem po zakupie auta 3 lata temu są na wykończeniu.
6- Ok 500zł na rok - AC brak, bo rump za stary.

Pozdrawiam,

PG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość