chcę Lexusa LS400 !!!!!

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS

Moderator: klexus

chcę Lexusa LS400 !!!!!

Postprzez kaczak » 29 paź 2014, o 22:38

witam serdecznie
chciałbym zasiegnac porady doświadczonych forumowiczów w kwestii zakupu w/w lexa
do tej pory jeżdziłem wyłacznie autami niemieckimi typu BMW7, A8
ale przez przypadek miałem przyjemnosc prowadzic Lexusa LS400 z warszqwy do szczecina i .......muszę mieć to auto :ok:

niestety w kwestii japończyków jestem totalnie zielony, nie wiem na co zwracać uwage ( w gre wchodzi tylko model LS400), czy wszystkie modele maja pneumatyczne zawieszenie, czy to prawda że automaty po przebiegu 300tkm nadaja sie tylko do naprawy ??
na co zwracać uwagę przy oględzinach auta ??

przewertowałem kilkanascie ogłoszeń i znalazłem , wydaje mi sie ciekawy egzemplarz, pojazd uzytkowany prywatnie , martwi mnie tylko taki mały przebieg ??

oto link

http://www.autoscout24.pl/Details.aspx? ... 00&asrc=st
proszę o opinie
przewertowałem forum ale informacji na temat tego modelu jest tak duzo ze jako laik prosiłbym o krótki skrypt najwazniejszych info. o tym modelu

pozdr
kaczak
Nowy lex user

Model Lexusa: mam na oku LS400

Re: chcę Lexusa LS400 !!!!!

Postprzez customcrew » 30 paź 2014, o 09:10

Taki mały przebieg nie istnieje w tych autach za taka cenę. Wszyscy tego szukają zwłaszcza cwaniaki zza granicy. Na forum wszystko już chyba jest trzeba czytać i czytać i starać się zrozumieć a szczegółowe pytania tu zamieszczać. Zakupu Igły w PL raczej nie trafisz. Skrzyni sie nie naprawia tylko kupuje jak juz używkę za 500zł, bo sie nie psują same z siebie.
Miłego czytania raz jeszcze.
customcrew
Lex user

Model Lexusa: LS400 1991 , SC400

Postprzez owczar » 30 paź 2014, o 10:21

Z tą skrzynią to bzdura- nic się z nią po 300kkm nie dzieje. To świetna konstrukcja.

Przebieg jak przebieg- nie zwracaj na niego uwagi, a na stan. Ten wygląda na dobrze utrzymany- na pewnoe warty obejrzenia. Przy okazji poszukaj jeszcze inne w bliskiej odległości i rusz w trasę. Coś na pewno wybierzesz :)
owczar
Lex Master

Model Lexusa: LS430 President `03

Postprzez klasyk » 30 paź 2014, o 13:44

W przypadku tego egzemplarza, sprawdziłbym co jeszcze poza końcówkami wydechu i białymi kierunkowskazami, "stuningował" właściciel. Oby na podobnym poziomie nie ingerował w mechanikę.
Poza tym auto warte zainteresowania. Ma ważny przegląd, czyli tragedii być nie może.
klasyk
Lex user

Model Lexusa: LS400

Postprzez kaczak » 30 paź 2014, o 22:52

dziękuje za odzew
faktycznie wertujac forum wydaje mi sie ze wszystko o tym modelu tu znajde tylko ze tej wiedzy jest jak dla mnie ogrom i raczej nie ogarne wszystkiego do momentu wyjazdu po samochód, dlatego zalezało mi na wyłuskaniu kwestii najistotniejszych .
ale do rzeczy...
mam upatrzone dwa egzemplarze za granica oraz jeden w kraju ( najdroższy)
jestem po rozmowie z właścicielem tego srebrnego z linka powyżej, hmm... twierdzi ze auto jest w naprawdę dobrym stanie, nie ma oznak korozji, wnętrze nie jest zniszczone, użytkowany jest sporadycznie ale jest sprawny gdyż wozi nim swoja rodzinę, jeździ na pełnym syntetyku, skrzynia i inne podzespoły mechaniczne nie sprawiają kłopotów, z elektrycznych rzeczy uszkodzona jest automatyczna antena, no ale zastanawiają mnie te przeróbki przodu auta chodzi o białe klosze kierunków czy aby nie jest to powypadkowa modernizacja, pewnie dowiem sie na miejscu??

oto link do drugiego auta z Niemiec mimo ze starsze to bardziej mi sie podoba

http://www.mobile.de/pl/marka/lexus/mod ... 73889.html

i do auta z Polski, mimo ze najnowsze to bardziej mi sie podobaja starsze modele z prostąkatnymi światłami

http://olx.pl/oferta/lexus-ls400-98-CID ... 1258d73692
kaczak
Nowy lex user

Model Lexusa: mam na oku LS400

Postprzez Maciek-Olsztyn » 31 paź 2014, o 06:14

Wracając do tematu skrzyni mój LS ma 450 tys przebiegu i skrzynia I zawieszenie pneumatyczne działa w pełni poprawnie!
Ale to jest nic! Ostatnio spotkałem LS chyba 93r i miał najechane 1.100.000 tys i mówił ze ani w silniku ani w skrzyni nic nie robił :)
Ten lex z Polski fajny tyle ze ten przebieg nie za duży i nie wiem czy w to wierzyć! Najprostsza czynnością będzie podjechać do Aso , sprawdzić tam papiery,i a potem zainwestować 50zl i podjechać na stacje diagnostyczna....
Maciek-Olsztyn
Lex user

Model Lexusa: ls400

Powrót do Lexus LS