RX400h jakie przebiegi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
kuzmaczek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2021, o 15:26
Model Lexusa: SC400
Skąd:: Milanówek
Kontakt:

RX400h jakie przebiegi

Post autor: kuzmaczek »

Cześć, ostatnio się zastanawiałem jakie przebiegi robią RX400. Jeżeli możecie to napiszcie.
1. Jaki ma aktualny przebieg ?
2. W jakim stanie są baterie oraz czy były wymieniane ?
3. Przy jakim jakim przebiegu pojawił się jakiś większy problem o ile się pojawił.
Szukam takiego dla siebie i zastanawiam się czy bać się przebiegów powyżej na przykład 350tyś i omijać szerokim łukiem czy będzie dobrze.
Dzięki
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: carinus »

Mam już 420kkm,akumulatorami sie nie przejmuj,nie ma z nimi problemu.Jedyne co może wyskoczyć to pęknięta głowica.
Leo-trans
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 lis 2020, o 19:07
Model Lexusa: Rx400h
Skąd:: Okuniew
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: Leo-trans »

Witam mój ma orginalne 330tyś z oryginalnymi bateriami które działają bardzo dobrze a nawet jeśli coś to jest regeneracja która jest i tak tańsza niż niejedna naprawa w benzynach czy dieslach.
Znajomy BMW 3 2.0 ben.na naprawdę wydał ostatnio ponad 9tyś
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: muzz »

Mnie ostatnio rozbawiło, oglądając na YouTube vlogi jednego z jak domniemań bardziej znanych w środowisku BMW mechaników, że w silnikach tej marki wymiana panewek jest czynnością serwisowa co 60-90k km. :beka: O łańcuchach rozrządu z gównolitu nie wspomnę ;)
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: L3x »

carinus pisze:Mam już 420kkm,akumulatorami sie nie przejmuj,nie ma z nimi problemu.Jedyne co może wyskoczyć to pęknięta głowica.
Możesz Kolego rozwinąć myśl? Jak tego uniknąć? To jest jakiś błąd konstrukcyjny czy zaniedbanie użytkownika?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: carinus »

Jeden z naszych kolegów z forum, prowadzący mechanikę pojazdową stwierdził że awaria silnika (głowicy) to tylko kwestia czasu. Jest chyba taka przypadłość tych głowic. Ale da się z tym żyć, bywają nieraz gorsze problemy. Ja używam już 5-ty rok silnika z takim pęknięciem i nie narzekam. Obecnie nakręcone 441kkm i pewnie dociągnę do połowy miliona, gdyż samochód jest naprawdę przyjemny w prowadzeniu i ogólnym użytkowaniu, szczególnie uwielbiany przez moją żonę.
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: L3x »

Jeździsz z pękniętą głowicą? Ale wlałeś uszczelniacz czy jak?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: carinus »

Mam wlany uszczelniacz i nawet jak pojawi się nowe pęknięcie to pewnie nie poczuję tego. Zmniejszyłem ciśnienie w układzie chłodzenia żeby nie pojawiały się ewentualne drobne przecieki. System chłodzenia nie zapycha się, temperatura jest stabilna. Jak na razie nie widzę sensu robienia głowicy.
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: L3x »

Możesz Kolego napisać jaki dokładnie uszczelniacz zastosowałeś? Teoretycznie nie jestem za taką "naprawą", ale...
hmm jeśli głowica jest i tak do roboty, to co szkodzi spróbować? Ja na razie mam spokój. Kontroluję ilość płynu w chłodnicy i jest idealnie cały czas tak samo. Ale wolę się dowiadywać o tym modelu jak najwięcej. Więc chętnie bym zapisał sobie markę/oznaczenie tego uszczelniacza w razie "W".
Jak zmniejszyłeś ciśnienie w układzie? Na jakie? Nie obawiasz się tego? Skoro układ ma tendencję do przegrzewania to zmniejszanie ciśnienia chyba nie pomaga? Zalecasz to każdemu nawet przed wystąpieniem usterki czy zastosowałeś takie podejście jako zło konieczne bo i tak masz uszkodzoną głowicę?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: carinus »

Ten środek to K-seal, dostępny za chyba 40 zł na alledrogo. Ciśnienie upuszczam podkładką z drutu na korku chłodnicy. Kilka razy wypychało uszczelnienie do komory spalania i chyba, takie jest moje przypuszczenie, miedziane drobinki uszczelniacza "przeszkadzały" w prawidłowej pracy świecy zapłonowej. Silnik chodził dobrze przy małym obciążeniu, gdy przyspieszałem zaczynał przerywać, wieksze ciśnienia w cylindrach chyba zdmuchiwały delikatne iskierki na świecy. Po wymianie świecy na czystą problemy znikały i tak do kolejnego wycieku z pęknięcia. Od momentu rozszczelnienia układu chłodzenia, takie zjawisko ustało i moje przypuszczenia się sprawdziły. Po takim zabiegu przez dłuższy czas sprawdzałem jak zachowuje się czynnik w układzie i czy nie jest wyrzucany ze zbiorniczka. Na szczęście nawet w upały nic sie nie działo. Mając to na uwadze nie katuję silnika i staram sie jeździć w miarę spokojnie, jednak dynamicznie i do tej pory nie zauważyłem problemów.
Miałem zamiar w tym roku zająć się naprawą głowicy, przy okazji zmienić rozrząd, uszczelnienia, jednak wyszła inna pilniejsza robota w domu i musiałem to przełożyć. W międzyczasie doszły kolejne niepokojące informacje od znajomego, iż po remoncie i przejechanych 40kkm problem powrócił. Zadzwonił do mnie z pytaniem o ten właśnie środek do uszczelniania i opowiedział jak to wyglądało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość