Koszty napraw Lexus RX300

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

Moderator: klexus

Koszty napraw Lexus RX300

Postprzez tsonga » 19 kwi 2016, o 09:15

Dzień dobry

Podoba mi się Lexus RX 300, niestety nie ma za dużo informacji na temat kosztów napraw tego auta.
Planuje wydać koło 40 tyś więc auto będzie miało już swoje lata, pewnie 200-250 tyś najechane.
Czy RX 300 jest lepszy/gorszy pod względem awaryjności od innych aut z tego segmentu, np. BMW x5 ?

Chodzi mi o główne naprawy, skrzynia, sprzęgło, rozrząd, zawieszenie.
Czy koszty naprawy automatu są podobne jak w "amerykańcach" (3-5 tyś zł) czy wyższe ?
tsonga
Nowy lex user

Model Lexusa: rx

Re: Koszty napraw Lexus RX300

Postprzez sardzent » 26 kwi 2016, o 14:21

nie napisales ktor rok :D albo generacja ;]
sardzent
Lex user

Model Lexusa: RX400h

Postprzez szyman_leo » 26 kwi 2016, o 20:41

:LEXUS: się nie psują jak niemieckie.
Ale jednak się zdarza i jeśli 40 za auto jest po napięciu się, to lepiej nie wchodzić w taką klasę auta.
A jeszcze lepiej wchodzić, tylko szukać zadbanego egzemplarza, bo problemem niestety są poprzedni użytkownicy, a rzadziej same auta.

Kosztów napraw nie przytoczę, bo mój IS się nie psuje, ale obserwując wątek "Pytania o części Lexus XX", to o ile ceny części eksploatacyjnych w ASO są w miarę do zaakceptowania (oprócz amorków), to jednak większość kwot jest z kosmosu. Najbardziej rozbawiła mnie gałka do skrzyni biegów do GS mk3 za ponad 2100pln.
Poczytaj sobie: http://www.lexus-forum.pl/viewforum.php?f=170

Ceny napraw poza ASO u Pana Miecia myślę, że będą na podobnym poziomie co w bawarce, tylko mniej Mieciów ogarnie właściwie Lexa.
Ponadto jak widzą SUVa, to cena razy 2, a jak do tego :LEXUS: , to może być różnie. Wiem co piszę, bo miałem X3 :blush:
Apetyt IS250 Obrazek
Apetyt CT200h Obrazek
Obrazek
szyman_leo
Lex user

Model Lexusa: IS250, CT200h

Postprzez MigMig » 1 maja 2016, o 01:26

Na pewno ważna informacją jest to, że model Lexusa RX został nagrodzony przez dziennikarzy jako najlepsze wnętrze: http://www.mototarget.pl/news,lexus_rx_ ... 21331.html . Mieli oni okazję przetestować różne samochody w ciągu dwóch miesięcy i wybrać najlepszego. Tak padło na Lexusa ;)
MigMig
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 300h

Postprzez Boca » 22 wrz 2016, o 20:32

Czy jakiś użytkownik Lexusa Rx mógłby napisać coś o kosztach utrzymania auta. Wiem że w ASO średnio przegląd kosztuje ok 1.500zł, jak ktoś ma instalację gazową, to wymiana 2 filtrów gazowych co 10.000 kosztuje 50zł. Jak natomiast wyglądają koszty roczne nie w ASO, a u zwykłego zaprzyjaźnionego mechanika. No i ile kosztuje mniej więcej OC na RX np. z 2006 lub 2008 roku.

Pytam o to bo przymierzam się do zakupu :LEXUS: RXII 2007-2008, a jeżdżę obecnie Yariskiem 1.0 z 2003 roku :ok2:, a więc po zakupie zapewne odczuję koszty. Mimo iż będę kupował auto na firmę, ze względu na jego wiek, nie zamierzam przepłacać w ASO. Jak to u Was wygląda?
Boca
Nowy lex user

Model Lexusa: RX

Powrót do Lexus RX