RX 400h warto kupić

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

Moderator: klexus

RX 400h warto kupić

Postprzez mikiko » 4 maja 2016, o 16:10

RX 400h warto kupić???
Rocznik 10/2006, 260tys.km. -do sprowadzenia.

Sprzedaje I właściciel, przez salon Lexusa. Serwisowane do końca.
Mimo, że teoretyczne historia pewna, cena OK, zastanawiam się.

Czy np. za chwilę po zakupie coś nie "padnie". Co przy takim przebiegu powinno być wymienione i sprawdzone?

Może właścicielowi opłaca się sprzedać auto w tym momencie bo czeka go kolejny drogi przegląd???

Warto?
mikiko
Nowy lex user

Model Lexusa: RX400h

Re: RX 400h warto kupić

Postprzez sardzent » 4 maja 2016, o 21:58

- serwis co 15k km i najmniejszy (wymiana filtrów i oleju to ok 1500 PLN)
- przy 90k km przewidziano duży serwis (min wymiana świec oraz regulacje luzów zaworowych) w ASO 4500 PLN
- następny duży przegląd to 150k km i wtedy wymiana rozrządu w ASO < 5000 PLN

do weryfikacji dodatkowo stan podwozia i chlodnic

generalnie polecam a http://magazynauto.interia.pl/uzywane/opinie/news-uzywany-lexus-rx-400h-2006,nId,1057228 masz nawet moja bryke ;]
sardzent
Lex user

Postprzez mikiko » 4 maja 2016, o 22:12

Czytałem, ciekawe. Czy 260k km to przeraża? Pytam bo w Polsce rzadki to przebieg gdzie wszyscy "schodzą" poniżej 200k km. A co z ew. odsprzedażą, ktoś to potem odkupi?

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
mikiko
Nowy lex user

RX 400h warto kupić

Postprzez mikiko » 4 maja 2016, o 22:20

Masz jeszcze tą brykę? Do jakiego przebiegu dotarłeś?
mikiko
Nowy lex user

RX 400h warto kupić

Postprzez mikiko » 4 maja 2016, o 22:22

mikiko napisał(a):Czytałem, ciekawe. Czy 260k km to przeraża? Pytam bo w Polsce rzadki to przebieg gdzie wszyscy "schodzą" poniżej 200k km. A co z ew. odsprzedażą, ktoś to potem odkupi?

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
mikiko
Nowy lex user

Postprzez sardzent » 5 maja 2016, o 09:48

aktualnie 245k i dalej jezdzi ... byla wymiana chlodnicy i trzeba zainteresowac sie hamulcami jak to w toyocie co 50k km

co do przebiegu ... wolisz udokumentowane 260k czy licznikowe okazyjne 168k km z 300k skrecone ?
sardzent
Lex user

Postprzez Barth » 16 cze 2016, o 10:44

Witam wszystkich serdecznie!

Ostatnio zainteresowałem się zmianą dotychczas posiadanego RX300 (pierwsza generacja) na właśnie RX400h. Troszkę poczytałem o tym autku, głownie dzięki informacją na naszym forum dowiedziałem się, że jest to całkiem fajna bryczka ;). Co prawda mój RX300 ma już 265k przebiegu ale jest niezawodny i zawsze można na niego liczyć, jednak chciałbym zmienić autko bardziej z powodu chęci posiadania czegoś nowszego :). W grę wchodzi TYLKO nowszy RX. Tak bardzo przekonałem się do tego autka, że teraz nie wyobrażam sobie posiadania czegoś innego. Mam do Was, Panowie i Panie, pytania, na które odpowiedzi pomogłyby mi w dokonaniu wyboru.

W zasadzie najbardziej by mi odpowiadała wersja Hybrydowa RX400h. Pracuje w branży elektrycznej i jestem zafascynowany technologia Hybrid Synergy Drive zastosowaną w tym modelu. Bardzo podoba mi się pomysł bezstopniowej skrzyni biegów i rozwiązań odzyskiwania energii hamowania.

1. Jak to wygląda w jazdą na samych akumulatorach. Szukałem tej informacji w internecie ale nie dość, że dane różnią się od siebie, to większość dotyczy samochodów nowych. Chodzi mi o to, czy np. dojadę i wrócę do sklepu, który oddalony jest ode mnie o jakieś 1,5km na samych akumulatorach, kiedy będą w pełni naładowane? Jaki dystans można pokonać jadąc na samych akumulatorach?
2. W różnych rocznikach spotyka się różną "szatę graficzną" oprogramowania komputera samochodowego - nawigacji. Czy ewentualnie istnieje możliwość wgrania nowego softrware'u do starszej wersji?
3. Jak to jest z tym rynkiem wtórnym? Chodzi mi głównie ogłoszenia na znanych nam portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Dlaczego niektóre egzemplarze stoją nawet i pół roku? Jasne jest to, że niektóre po prostu są zbyt drogie, bądź nie warte swojej ceny ze względu na stan techniczny, ale czy nie jest czasami tak, że ludzie najzwyczajniej w świecie nie są zainteresowani tym modelem i nie chcą go kupić, ponieważ jest z nim "coś nie tak" o którym nie wiem?
4. No i jak to realnie wygląda z tym spalaniem? Samochód na pewno głównie będzie używany w mieście na dojazdy do pracy. Czy wyjdzie to dość oszczędnie jak na prawie dwutonowy pojazd?
5. Lepiej szukać egzemplarzu RX z gazem czy zaryzykować z hybrydą?
6. A i też ważna sprawa. W ogłoszeniach pojawiają się też wersję USA. Czy lepiej szukać wersji EU czy nie ma to różnicy? A może wersję USA są lepsze?

Dziękuje bardzo za każdą Waszą pomoc :)
Ostatnio edytowano 16 cze 2016, o 10:57 przez Barth, łącznie edytowano 1 raz
Barth
Nowy lex user

Model Lexusa: RX 300

Postprzez reha » 16 cze 2016, o 10:56

Z tego co mi wiadomo, to RX400h ma pancerne 3.3L V6 które lubi LPG, więc hybryda + LPG robi nam super tani środek transportu :) (ok 15-20zł za 100km dużą furą)
Wiem, zaraz odezwą się Ci co napiszą, że to jest przesada itp, ale wole tankować za 1,60 niż za 4,50 :)
reha
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez Barth » 16 cze 2016, o 11:05

Dzięki reha za błyskawiczną odpowiedź!

W sumie masz rację z tą instalacją gazową. Fajna sprawa. Obecnie też mam instalację gazową w moim RXie i jestem zadowolony :). Co prawda było z nią ostatnio trochę problemów, bo komputer sam z siebie przełączał się na pracę awaryjną ale teraz jest już OK. Nie wiem tylko, czy w tak skomplikowanym technicznie samochodzie, łatwo będzie znaleźć "gazownika" który podejmie się założenia w nim instalacji LPG. Słyszałem ostatnio o takich instalacjach bodajże "Bezpośredniego wtrysku gazu" w których nie potrzeba parownika. Może taki system by się tam sprawdził ;)
Barth
Nowy lex user

Model Lexusa: RX 300

Postprzez ma3x998 » 16 cze 2016, o 11:17

Brat posiadał rx400h około 2ch lat... teraz sprzedał znajomemu... instalacja gazowa BRC... zakładana w lublinie u znajomego doświadczonego gaziarza... bez żadnych problemów do dzisiaj śmiga... spalanie średnio 11-14l lpg i 1l Pb na 100 w cyklu mieszanym... jak na taki kawał auta moim zdaniem zacnie...
ma3x998
Lex user

Model Lexusa: GS 300

Następna strona

Powrót do Lexus RX