USA vs Europa

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

USA vs Europa

Postprzez Boca » 22 wrz 2016, o 21:23

Chciałbym poruszyć zagadnienie pochodzenia aut Lexus RX i czy powinno mieć to jakikolwiek wpływ przy zakupie?
Na jaki model lepiej się decydować, ten kupowany w salonach w USA czy może model z salonów europejskich (m.in. polskich)?
Gdzie produkowane są Lexusy RX poza Japonią? Słyszałem, że RX350 produkowane są w Canadzie. Reszta lexusów RX produkowana jest w Japonii? Czy jesteśmy w stanie po numerze VIN uzyskać informację o pochodzeniu auta? Czy wogóle ma to jakieś znaczenie?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Boca
Nowy lex user

Model Lexusa: RX

Re: USA vs Europa

Postprzez Wiener » 28 gru 2016, o 20:39

Mi w salonie powiedzieli, że wszystkie Lexy na rynek Europejski są robione w Japonii. Średnio im w to wierzę, bo jakość wykonania wnętrza RXa w porównaniu do GSa jest sporo gorsza. Ba, nawet IS wydaje się lepiej wykończony. Ja bym takiego zrobionego nie w Japonii nie kupił. Wtedy mógłbym równie dobrze kupić Merca albo BMW.
Wiener
Lex user

Model Lexusa: is200t

Postprzez Troy » 28 gru 2016, o 20:56

Początek VIN mówi o kraju produkcji
Troy
Lex user

Model Lexusa: LS400

Postprzez kliMati » 28 gru 2016, o 23:27

Boca napisał(a):Chciałbym poruszyć zagadnienie pochodzenia aut Lexus RX i czy powinno mieć to jakikolwiek wpływ przy zakupie?

Tak, powinno. Auta z Europy powinno się dać sprawdzić bez problemu, auta z USA niby też można sprawdzać przez np.Carfax, ale sporo aut z USA to reanimowane wraki, które mają "wyczyszczone" papiery, bo innych się nie opłaca sprowadzać. Porównaj sobie ceny PL, DE i USA. Polska jest tańsza niż DE po doliczeniu opłat, a w USA jest tanio jak jest "rozbitek".
Boca napisał(a):Na jaki model lepiej się decydować, ten kupowany w salonach w USA czy może model z salonów europejskich (m.in. polskich)?

moją odpowiedź masz powyżej
Boca napisał(a):Gdzie produkowane są Lexusy RX poza Japonią? Słyszałem, że RX350 produkowane są w Canadzie. Reszta lexusów RX produkowana jest w Japonii? Czy jesteśmy w stanie po numerze VIN uzyskać informację o pochodzeniu auta? Czy wogóle ma to jakieś znaczenie?

Tak jak piszesz w Kanadzie, teraz podobno nawet RX450h jest tam produkowany. Co do VIN to kolega Troy już Ci odpowiedział. Znaczenie to jakieś ma, bo są lepsze i gorsze (jakościowo) fabryki tego samego producenta. Podobno kanadyjska fabryka 1/4 części dostaje z Japonii, a reszta jest "miejscowa". Lexus jako marka premium nie powinien się tak bardzo różnić jakością materiałów w zależności od tego na jaki rynek jest produkowany, to nie Focus, który w EU ma tworzywa na przyzwoitym poziomie, a w USA jako tanie auto dla ucznia ma tworzywa z recyklingu opakowań po TicTac'ach. Nie wiem jak jest z układem elektrycznym, bo może być inny, również opony, nastawy zawieszenia mogą być zupełnie inne w autach z USA.
kliMati
Lex user

Model Lexusa: LS400

Postprzez adamsky73 » 29 gru 2016, o 01:34

kliMati napisał(a):Lexus jako marka premium nie powinien się tak bardzo różnić jakością materiałów w zależności od tego na jaki rynek jest produkowany, to nie Focus

Najniższa cena nowych aut w USA nie bierze się wyłącznie z innych podatków. Materiały i standard wyposażenia różnią się praktycznie w każdej marce. W takim Mercedesie kiedyś była przepaść w wyglądzie wnętrza na rynek USA. Nie wiem jak teraz, ale podejrzewam że niewiele się zmieniło. Amerykanie to nie europejskie pedzie które lubią sobie pomuskać pośladkami skórkę na siedzeniu i posprawdzać czy w deskę rozdzielczą da się wcisnąć cały palec czy tylko pół. Tam auto ma się dać umyć szlauchem z błota i jechać dalej, a wygodny skórzany fotel ma stać w domu przed TV :dirol: :laugh1:
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez Fifkers » 2 paź 2017, o 19:50

A jak sprawa wygląda z GSem mk3? Jakościowo egzemplarze z USA odstają od europejskich? Gdzie są produkowane?
Fifkers
Lex user

Model Lexusa: Może będzie GS

Powrót do Lexus RX